Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

sarcina extrauterina

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

prynty
prynty

2 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

sarcina extrauterina

buna fetelor ! am s eu o incertitudine,mi-a intarziat menstruatia o luna,dupa care am avut durere mari in partea inferioara a abdomenului si o secretie maro,dupa o ora am avut sangerari si chiar chiaguri de sange am mers la urgente si dupa 4 ore de asteptare mi-au facut o vizita ginecologica si analize de sange sa verifice gravidanta.analizele au iesit negative.ginecologul mi-a zis ca pur si simpl mi-a venit menstruatia,ca in uter nu este nimic iar ovarele sunt polichistice.am crezut ca a fost vorba de un avort spontan insa medicul a zis ca este putin probabil,inainte de aceasta experienta am facut doua teste de sarcina si erau negative,insa aveam si am inca lapte in sanul stang,am fost la un alt ginecolog si mi-a dat dostinex pentru 3 luni,insa durerile in partea dreapta inferioara a abdomenului persista si este mai puternica in timpul actului sexual.eu ma gandeam la o sarcina extrauterina voi ce credeti?
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - Oana_B on 07/04/2012 17:02:59

olimp

3475 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite olimp un Mesaj Privat  Reply with Quote
prynty imi pare rau ca ai trecut prin asa experienta ! Eu personal cerd ca ar trebui sa mergi la un doctor cu ecograf bun sa-ti vada trompele asa poti scapa de incertitudine . Cat despre venirea menstruatiei si asta se poate , din cauza ca ti-a intarziat o luna sa vina sub forma de cheaguri si cu dureri mari . Du-te la eco sa scapi de griji. Bafta !
Mergi la inceput
prynty
prynty

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
am facut ecograf si zic medicii ca este totul in regula.ca menstruatia a intarziat deoarece am lapte in sanul stang,si ca este o problema hormonala,ceva de genul ca hormonul prolatina produce mai mult decat trebuie,ok asta am inteles de ce este laptele si de ce a intarziat menstruatia dar nu imi explic durerile nu vad legatura?
Mergi la inceput
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com