Nasterea la Arcadia - Iasi (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FETELOR ce se intampla????eu sper ca lipsa asta e datorata treburilor pt paste nu vreau sa ne imprastiem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Nu ne imprastiem.


La multe lunite

Tudor de MElise
Ianis de Crysacry


Somnik pufos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:


La multe lunite:
Tudor de MElise
Ianis de Crysacry


Buna dimineata si de la noi!
Nu ne imprastiem , unde mi-as mai bea eu cafeaua, daca se intampla asta?
O zi frumoasa la toata lumea si spor la treburi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

La multe lunite

Tudor de MElise
Ianis de Crysacry


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

buna...incerc sa trimit meszjul asta a 5-a oara in 2 zile...imi doresc sa imi aduca iepurila un computer ca asa la tel ma enervez maxim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

La multi ani bebici frumosi:Maia, Ioan, Tudor si Ianis!sa aveti crestere usoara si sa va bucurati mereeu parintii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

eu voiam sa deschid un subiect care ne priveste pe toate zic eu:protectia solara.cand am iesit din spital, dupa nastere am intrebat pediatra de la arcdia despre protectia imp razelor u.v si imp piscaturilor de tantari dar raspunsul a fost vag si nemultumitor.eu ce am citit este ca nu se expune bebe direct la soare, hainute de bumbac subtire, in sau matase, nelipsita palariuta,dupa un an partile care sunt mai expuse fata manute si picioare se dau cu creme pe baza de oxid de zinc.mai completati voi cand aveti timp si chef....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Multumim de urari! La multe lunite pentru Ianis si cu intarziere pentru Maia si Ioan-Gabriel!!! Eu am avut niste zile mai agitate, a trebuit sa pregatesc un dosar pentru gradatie la scoala, of, parca n-as fi in concediu... De asta nu prea am mai dat pe aici. Dar am terminat, asa ca recuperez.

Azi am iesit in sfarsit cu carutul singura pana la piata, am facut si cumparaturi...cam greu, dar ne obisnuim.Mi-am dat seama ca ma obosesc kilogramele in plus cu care am ramas, dar deocamdata nu ma gandesc decat la sanatatea lui bebe, asa ca kilogramele mai pot astepta. Maine dupa amiaza merg la Arcadia la kineto si ma programez pt masaj, abia astept sa vad cum e.

In rest...curatenia de Paste e cam slabuta anul asta...sambata am facut curat in reprize, ca a fost agitat bebe, asa ca lasam curatenia pt mai tarziu. Oricum plecam in vizite in zilele de Pasti asa ca...

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

LA MULTE LUNITE BEBE TUDOR SI BEBE IANIS!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

LA MULTE LUNITE TUDOR SI YANIS !
Revin si eu cu intrebari legate de diversificare ,am citit aseara in cartea sotilor CAPRARU ca se da gustare si la masa a 2-a si la masa a 4-a ,eu i-am dat numai inainte de masa a 2-a fructe si inainte de masa a 3-a pireu de legume ,oare sa-i mai dau si inainte de masa a 4-a fructe? ANDREI are 6 luni si 3 sapt ....si parca mai citisem ca mai intai se introduce carnea si dupa aceea cerealele....lucru care m-a cam mirat .... voi cum mai stiti ?

Mergi la inceput