Nasterea la Arcadia - Iasi (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Despre pusee in adre de mail comuna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Simonik21 ti-au mai zis fetele sa incerci cu masaj pe burtica si biciclete, la noi a functionat intotdeauna si acum la aproape 7 luni tot asa facem.
Ca papa 5-7 min e bine, la mine pe ceas statea 2 minute ,dar cat timp ia in greutate nu tre sa te stresezi, cand ai timp citeste la pusee , poate va incadrati pe undeva

Noi astazi am facut curatenie, am fost la plimbare, am facut si papa, asa de harnica ma fost .







Mami fericita de David 12.09.11

OOO Felicitari Claudia ca ai reusiot sa faci curatenie ,si eu aveam programat pt azi dar nu am reusit ,am picat de oboseala ,nu sunt obisnuita sa se trezeasca ANDREI noaptea si cum face asta cam de o sapta am inceput sa ma resimt ...singurul lucru care la-m facut azi e ca am fost la impartasit toata familia ,apoi am venit acasa si mami a dormit si tati a plimbat copilul
Acum ca i-au iesit amandoi dintii sper sa-si revina la programul normal ,mai am o mica problema ,aseara la 3 si dimineata la 7 cand s-a trezit l-am gsit pe burta si cu fata in jos ,nu stie sa stea cu capul intr-o parte ,ce m-am speriat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

si la moi dau roade bicicletele si masajul pe burtica

Mami fericita cu Ioan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Iulia merci dar imi propusesem si noroc cu tati acasa, am spalat perdele, draperii, covorase, tot dle, traiasca uscatorul ca la pranz terminasam, cat despre oboseala, la mine e ceva obisnuit sa nu dorm asa ca....

Mamicile cu DA, eu nu am mai baut de o sapt ceai de lactatie de la fares si cafea decaf si au disparut petele lui bb si nu a mai aparut nici o bubita, sper sa o tinem tot asa, poate da DD. Iar o mamica din parc tot cu DA a rez problema cu o crema f hidratanta facuta de o alta mamica, cu unt de shea si un sapun din catina si lapte de capra, va dati seama ca am dat si eu cda.

Mai vb ca deja e morocanici D ca nu-l bag in seama( de ieri o tine numai in MA-MA si Ba-BA )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Oiyoy, daca te ajuta cu ceva Estela face fix la fel ca mandra ta, ba chair mai rau noaptea, mi se scoala de 10-15 ori pe noapte.Daca e puseu e unul tare uracios..incep totusi sa ma intreb daca laptele meu o satura noaptea, mai ales ca ea suge atat de des noaptea..off, uneroi imi trece prin cap completarea cu LP, atat ma simt de epuizata fizic si psihic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

La multe lunite bebe Maia de mami Lena si bebe Ioan de mami Nico!!! sa cresteti mari si sanatosi

Se pare ca se adevereste prognoza meteo .

Mada te inteleg perfect, macar voi sunteti mai maricele, dar la noi chestia cu trezitul des e de pe la 3 luni, eu deja sunt obisnuita sa ma trezesc din ora in ora sau din 10 in 10 min..la noi sigur nu e puseu, dar atata timp cat bebelina e in grafic nu cred ca nu e suficien laptele, poate ii este sete, poate e o perioada in care e mai mamoasa, poate ii ies dintisorii, eu nu cred ca e foame

O zi frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

LA MULTE LUNITE MAIA SI IOAN -GABRIEL !
Ce vreme urata e afara !
Vai MADLINE si eu care ma plangeam ca se trezeste ANDREI o data sau de 2 ori pe noapte dar la voi de 10 ori .... te cred ca esti epuizata
Deci, mamici ai caror copii au bubite sau pete sau DA eu cred ca toata treaba e din alimentatia mamei ,la mine cel putin asa mi se dovedeste pe zi ce trece ,petele lui ANDREI arata muuult mai bine decand cu postul ,voi astepta sa ii treaca de tot apoi o sa mananc un iaurt sa vad ce se intampla ,asa ca se poate da si cu mama cremelor ,tot degeaba ,trebuie urmarita alimentatia .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

LA MULTE LUNITE BEBEILOR SARBATORITI!!!!!!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:


La multe lunite bebe Maia de mami Lena
si bebe Ioan de mami Nico!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Multumim frumos mamici

Mami fericita cu Ioan Gabriel

Mergi la inceput