Bucurii de sept-oct 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza

mamici, Bucuriile au avut pana acum oxiuri ???? si daca da, ce tratamente le-ati dat ??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare !

Am aparut si eu in zona, dar voi da mai rar fiindca sunt obosita si am f mult de lucru...mi-am schimbat locul de munca, si locatia. A se vedea steguletul ...



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Lilina, noi nu ne-am confruntat cu asa ceva. Nu-mi spune ca s-a potcovit Vladone cu ei!? Multa sanatate va doresc! Uite ce-am gasit, poate te ajuta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37449&ARCHIVE=true&nm=Cum-ati-scapat-de-oxiuri

Pufy, am citit ca ti-ai schimbat locatia, ai mare grija de tine, pls! Daca aveam un numar de telefon de-al tau, veneam sa te vad in alea 9 ore cat ai stat in Bucuresti... Imi pare rau ca te-am ratat.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

lexi, merci, da are , ii dau Wormex si semnite de dovleac si usturoi

pufy, ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Buna seara, tuturor!
Sper sa reusesc sa trimit acest mesaj, ca tot incerc de vreo ora. Imi merge netul groaznic, nu pot sa deschid nimic, cred ca am luat si ceva virusi de la niste stik-uri straine si azi abia am reusit sa deschid mail-ul, plus ca de la ora 4 ma chinui sa trimit niste documente arhivate in zeci de mii de feluri si inca nu am izbutit.

Noi suntem bine, foarte ocupati, eu cu serviciul, ajung numai f tarziu acasa, sunt f multe de facut la servici (din pacate bani f putini si munca multa), copii ocupati cu joaca pe afara, nu se satura niciodata de alergat prin parc, iar in casa nu au rabdare 5 min sa se joace.
Rares este operat de joi de hernie si imi sare inima din piept de fiecare data cand sare, cand se arunca pe jos si mai ales cand se buseste cu prietenii.
Multumesc si pe aceasta cale Roxanei, un om si un suflet de milioane, cum rar am mai intalnit, care ne-a ajutat cu operatia lui Rares.
Lilina, eu le dau de doua ori pe an Nikvorm, este un sirop naturist ptr mai multe, poti da cautare pe net la prospect nikvorm sa vezi ce si cum este. Nu le-a iesit niciodata la analize cand le-am facut nici giardia nici viermisori ceva dar le dau preventiv pentru ca stiu ca ies mai greu in analize de fecale si in plus de la gradinita nine stie ce mai iau, asa ca fiind si naturist... De fiecare data insa facem si noi tratamentul si o captusesc si pe maica-mea macar o data pe an cu pastile, vrea nu vrea, ptr ca este cea care mai intra in contact cu ei. Singurul dezavantaj al acestui sirop este pretul, destul de mare, dar mie mi se pare si f lejer de administrat: o zi dim si seara si se repeta la 7 zile.
Lexi ai uitat sa te treci la sarbatorite de luna mai si anul asta.
Pufy, te admir ptr ceea ce faci, cu atat mai mult cu cat eu nu as fi in stare sa stau departe de copii si de casa ptr nimic in lume, prefer sa las pe altii sa se sacrifice. Doamne ajuta, nu a fost cazul pana acum, dar nici nu cred ca as face fata psihic. Felicitari ptr sacrificiul tau.
Va pup si sper sa trec mai des.
PS:Daca nu reusesc in seara asta mai incerc si maine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Aloha
uuff, ce zi ploioasa...

merci tanima, am auzit (citit pe net) de Nikvorm, Hermiflores, Vermox. Vad ca nu-l mai macanca . Nu am inteles exact din prospectul de la Wormex de cate ori sa ii dau !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata, cam liniste pe-aici! Va invit la o , un ceai sau un cappuccino.
Lilina, cum mai e Vladone?
Tanima, ma bucur ca ati trecut cu bine peste operatie, multa sanatate puilor!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

P.S. Tanima, nu am uitat, intentionat "uit", am mai explicat eu...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza

Lexi, dupa 2-3 zile de sirop nu am mai recoltat nimic. ii dau miez de seminte crude de dovleac si dupa o sapt reluam tratamentul iar
de ieri l-am inscris la aikido. Roxana, nu stiu daca ati fost ieri. Vlad a fost mega incantat ca o sa fie karatist nu-ti spun ce scheme imi facea pe-acasa

pup fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

tanima, esti tare draguta, dar zau ca stii ca am facut ce ar fi facut oricine de pe foruum, doar ca eu chiar am avut informatia de care aveai tu nevoie! multa sanatate!!!!

Lil, normal ca a fost si victor acolo!!!! ca doar nu pierdem nici o ora! Doar ca merge cu bunicii, eu nu ajung, asa ca nu avem cum sa ne recunoastem :) poate daca o duc si pe daria se vor intalni si recunoaste... ma bucur ca-i place lui vladone, candva, luna viitoare (dupa urmatorul salariu...) trebuie sa mergem sa-i luam un costum din ala de ... karatist :)

pufy, mult succes si multa liniste la noul loc de munca! Copiii ce mai fac?

eu sunt super prinsa, fac cu greu fata serviciului, ca-s multe petreceri, spectacole, acum urmeaza 1 iunie... dar , slava Domnului, e de treaba!!!!!



Mergi la inceput