Clubul "babelor" FIV-oase 25

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Sami, ce fain povestesti pup okii blue, sa treaca lacrimile de crocodil
eu ma bucur ca, voi cele/cei din Buc (unde e totusi o pepiniera de clinici/labs/dr.), share-uiti experientele voastre si cu noi, provincia..e foarte bine, cand vii de la sute de km distanta, sa stii spre cine si unde sa te-ndrepti..pentru mine, e ca si cum as urmari un reality show.... noi, cum zicea si Ana tragem concluziile din ceea ce citim pe net si ne multumim cu "starurile" locale (ooofff, si ce zoo e si aici)..
p.s.: te-am admirat si pt ca ti-ai cedat programarea la BFC, clujenilor care, altfel, ratau trenul..lady, respect

le: rezolvat


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pai...mi-a fost mila de ei...m-am gandit ca pentru mine inseamna sa ajung cu inca o ora mai tarziu acasa...pentru ei insemna poate o noapte de cazare pe aici sau cine-stie cate ore de asteptat prin gara...cheltuieli suplimentare...si nu era frumos sa ma imbatzosez.

ai dreptate...in Bucuresti suntem privilegiati,sunt mai multe oportunitati aici.

eu plang la doctor...de cele mai multe ori plaang.
am toleranta aproape zero la durerea fizica...plang,ma vaicaresc si ma port suburban din cauza fricii...desi am pretentia ca sunt o persoana cerebrala si civilizata.
de multe ori plang si preventiv...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

eu nu mai vorbesc cand mi-e teama la doctor nu mai aud.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Nu pot sa cred ce zici tu Samira. Chiar plangi la medic? Pari o tipa foarte stapana pe ea, si nu te lasi prada emotiilor si durerii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adina,da...asa fac.
si mie imi place sa cred despre mine ca sunt o tipa "tare" si printre cunoscuti chiar asa si trec...la doctor sunt insa alta persoana.
incep si-mi curg lacrimile instantaneu.
si de cele mai multe ori ma fac de rusine cu tanguielile si felul in care urlu...da,urlu la propriu!!!spun ca ma taie,ca ma omoara,ca nu mai pot...ca ma doare,ca nu mai vreau...sa ma lase in pace etc etc.
de multe ori am enervat medicii si apoi nu stiam cum sa-mi cer scuze.

psihic si emotional duc...durere fizica nu suport insa.


mi-am baut paharul cu limonada si acum ma duc la baie ca put numai a mancare.
va doresc o seara faina.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Lara, Sabina, stiu ca Tutunaru e avangardist, dar stiu prea multe cazuri de esec din cauza lui. Nu imi place atitudinea, imi este suficient ce am aflat de la alte fete (de pe forum si prietene), nu cred ca are rost sa pierd timp si bani asteptand mereu la cabinet si apoi sa imi tranteasca doua vorbe si alea cu impertinenta...pana la urma, platesc pentru un serviciu, ma astept macar la o discutie decenta. De Albu nu am auzit atatea chestii negative, nu spun ca e perfect, clar se hazardeaza, am vazut ceva cazuri rezolvate si am zis sa incerc...n-am avut alta idee la acel moment. La el am ajuns dupa ce am pierdut a 3-a sarcina, inainte am fost la multi alti medici de la Giulesti, Polizu, Regina Maria si Elias. M-am dus la Albu pentru ca dr. meu, un tip OK altfel, mi-a zis sa facem doar cariotipul si daca e OK, sa ii dam bataie...ca el zice ca a 4-a va merge siguuuur si ca a fost un accident, ca doar am avut tratament...
Si eu am citit din scoarta in scoarta site-ul lui, inclusiv partea de raspunsuri (stiti ca le puteti vede si acum?)
Sunt total de acord cu Tannoo , Samira si Ionela, legat de parerile despre Tutunaru. Nu accepta vreo parere, nicidecum sa ii spui ca ai citit ceva, undeva.
Se incapataneaza si cu laparo (nu zic ca nu as avea nevoie) si cu schema lui infailibila (poate ca si e, dar la prietena mea nu a mers, a pierdut 2 sarcini cu el, la 13, respectiv 14 saptamani, a mers cu a 3-a sarcina, facand Clexane.
Nu stiam ca nu scrie retetele si nu da bon...problema asta o am cu hematologia de la Fundeni, cu faptul ca nu dau reteta si muuuuulte altele.

Daaaa, despre fuliculii aia, am tot vrut sa ii spun, dar am zis sa nu ma leg de asta (banuiam ca se va supara), cred ca vine de la accent si probabil asa a auzit la doctorul ei. Citesc pe diagonala postarile de acolo si raspund strict la subiect. Am facut recent valva cu niste comentarii si acum am lasat-o mai moale (asta pentru ca postarile mele erau prea tehnice).
Nu mi-e frica la doctor, nici de durerea fizica, nici de cea psihica...am trecut printr-o experienta de genul macelarie la Giulesti, iar dpdv psihologic...cand am iesit din cabinet, dupa ce am aflat de a 3-a sarcina pierduta, eu zambeam...si asta doar datorita medicului...pacat ca nu se pricepe la imuno, trombo & others.
LE: Lara, Sabina, daca mai adaug si anticorpii de care ati spus voi azi, mi se pare in regula lista lui Albu (banuiesc ca e oricum un protocol preluat de undeva). Vi se pare ca e ceva in plus, in minus? In minus cred ca nu, ca vorbiram toata ziua despre ce analize sa mai fac.
P.S.: De ce ai zis de Ardeal? Am scris ardeleneste sau dupa numele meu?

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

http://s1083.photobucket.com/albums/j387/adipapazi/

hai ca poate de data asta e vizibila situatia!

asadar, samireta are sparancene belea, vazut si confirmat.
dar botoxul nu e buuuuuuuuuuuuuuuuuun!nuuuuuuuuuuuu! bagam si noi un sange venos centrifugat, un cocteil de aminoacizi jalupro, o grasime proprie, dar nu botox. aristico, scoate-ma la cafea sa iti scot botoxul din cap.
lara, tu esti in poza aia?
abia astept sa ma mai eliberez nitel sa pot sa recitesc constiincios.
tutunaru...he has an obsession, si nu numai! nu-mi trebuie nici daca e ultimul de pe terra. pur si simplu nu am intalnit un dr la care chimia cu pacientul ori sa fctioneze perfect, ori deloc/tragic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Alex, esti o tipa super ok, de la mine un big, big like
sa-nteleg c-am nimerit-o??? zi, asa-i?? cu Ardealul, adica
glumesc..da zi totusi, daca esti vinitura (traduce Ana termenul, daca n-am nimerit-o)-> explic:
Sabi zicea ca e din Iasi, eu am zis apoi, in completare, ca sunt din Ardeal, motiv pentru care nu te puteam indruma, in cunostiinta de cauza, spre un medic din Bucharest..
dar, acum sunt curioasa, cum se scrie ardeleneshte??
uuuuuffff, asa grav e la Tutu..eu ma gandeam, ca-i smulgi ideile vis-a-vis de posibilele cauze ale opririi in evol a sarcinilor tale (ca sigur are idei, mintea-i brici!!) in cadrul unei consultatii..de stiut, stie omu', chiar n-am dubii, dar daca e asa locco si nu poti comunica..pacat, pacat

Adina, ma pregateam sa-ntreb de tine, parol..Ari????? botox???? ce-a facut? si-a luat o lupa si a desoperit o incercare de rid eeehhh, se pregnant-este ea curand si asta are efect de rejuvenare a organismului (auzii si eu, cum ca..nu c-as stii din vreo experienta)..eeehhh, asa e cu frumoasele, nu accepta inerentele imperfectiuni
ma duc sa-ti admir pruncii in poze..apropos, poza..doar ma stii, nu ma dezmint..misterioasa si..fitilista te pup


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna ,fetelor , sunt o veche aspiranta la un FIV REUSIT , cele mai multe ma cunosc de pe forumurile de FIV mai vechi ,suntem in lupta cu OATS SEVERA si urmeaza al 5lea FIV cu ICSI , aveam gand de Sibiu insa m-am hotarat sa incep protocolul de FIV pe CM de la sfarsitul lui iulie , asta daca reusesc sa-l reglez sa vina atunci cand am ''nevoie'' de el..
Spun asta pt. ca pt.mine luna august tb neaparat sa fie cea cu ET-ul , din cauza serviciului .

Cate o la toata lumea !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Lara, multumesc! Big like to you, also!
Da' ce am facut de zici ca-s super OK??
Acum am inteles, credeam ca zici ca esti din Ardeal ca si mine. Si uite asa m-am dat singura de gol...Da, pe ramura paterna is din Ardeal. Bateam campii despre nume (inainte aveam numele de fata la profil, si el este intalnit destul de des in Sibiu, Brasov si Valcea, am uitat ca l-am sters).
Cum se scrie ardeleneshte? Credeam ca am folosit ceva regionalisme: io-s, musai...nu folosesc prea multe in scris (de fapt nici oral).


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput