Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Tot eu scriu pe-aici si mai pun o intrebare: sunt singura care a inceput sa se gandeasca la bebe 2? Miha, stiu ca si pe tine te tenteaza. Ce ziceti?

Mami de Robert (07.07.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Savvy

Multumesc, Mihaela! Scrie si tu ce zice IMi, sa facem schimb de experiente.
Gabrielita, tu ce mai zici?


Mami de Robert (07.07.11)


Savvy
Imi zice cartea, caca, pa si mai zice cate ceva pe limba ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Savvy

Tot eu scriu pe-aici si mai pun o intrebare: sunt singura care a inceput sa se gandeasca la bebe 2? Miha, stiu ca si pe tine te tenteaza. Ce ziceti?

Mami de Robert (07.07.11)


Da Savvy, eu sunt foarte tentata de bebe 2, dar nu mi vine ciclul. Eu acum sunt ziua 50 a ciclului menstrual. UM a fost pe 13 decembrie 2012. Si am facut un test de sarcina pe 21 ianuarie si nu eram , deci e o dereglare masiva. Deci planul e on hold.

Tu ce plan ai pentru bebe 2? Pe cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Deocamdata am planul... in cap, adica mi-a venit ideea, nu stiu daca o sa o si pun in practica, incerc sa-mi fac curaj. De-aia sondam si eu apele, sa mai vad pareri pro, contra... dar cum la noi bate vaantul... :)

Mami de Robert (07.07.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Cati ani ai Savvy? Eu fac 35 acu in martie si de aia ma gandesc ca trebuie facut bebe 2 destul de repede! Dar daca nu vine ciclul asta!!! Si de azi sunt si pe antibiotice, am o bronsita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

37 batuti pe muchie! :) dar nu varsta mi se pare acum problema, am colege care au nascut la 40 de ani... ma rog, nu numai varsta, mai iau in calcul si alti factori.
sanatate multa!

Mami de Robert (07.07.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Savvy

37 batuti pe muchie! :) dar nu varsta mi se pare acum problema, am colege care au nascut la 40 de ani... ma rog, nu numai varsta, mai iau in calcul si alti factori.
sanatate multa!

Mami de Robert (07.07.11)


Ce alti factori, daca nu te superi? Daca nu vrei sa zici nu e nimic.
Si eu am colege care au nascut perfect si copii sanatosi la 44.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Cine stie parola la user ul comun ca sa deschidem un nou capitol cand va fi cazul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Nu stiu parola, celelalte fete s-au mutat pe FB, poate vorbesti tu cu ele, Mihaela.

Factorii ceilalti: multi, de la dragostea speciala pentru Robert, pana la factorii materiali, relatia cu bunicii etc.

Mami de Robert (07.07.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Pai am inteles ca dragostea nu se diminueaza cand mai ai un puiut, doar se inmulteste cu 2.
Hai ca intreb fetele de log in ul, caci se pare ca daca continuam asa noi doua, o sa deschid in curand nou capitol.

Mergi la inceput