LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***414***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

wow, ce rochie, monn

cind zici ca e nunta?


olguta, nu puteti comanda ceva de mincare cind e vremea urita, ca sa nu mai iesiti?


anaan, monn, io ma mir cum va puteti concentra voi asa de bine, io stau numai cu gindul la casa/copil cind sint in alta parte... inafara de vacanta cind reusesc (totusi ) sa ma concentrez pe distractie

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Chato pai nu muream de foame, ca ne-a gatit doamna Jeni de dimineata supa de galuste si pilaf, dar nu aveam fructe, lapte si cereale pt micul dejun, mozarela (din asta mananca David zilnic) si saratele cu chimen Si in plus turbam de atata stat in casa. Dar se oprise ploaia si a fost chiar bine. Un aer ff placut era afara. Ne-a prins bine iesirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tare asta, cu "CAM tot timpul":)))
Ce activitati frumoase faci, zi-mi si mie...Tu ai si copii de generala si de liceu sau cum e acolo la voi?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.



Eu am o clasa de gimnaziu: a VI-a; restul de liceu: o a IX-a si doua a XII-a. La cei mici fac niste ateliere de lectura: i-am impartit pe grupe si au citit cate o carte (aleasa de ei) si in saptamana asta o sa o prezinte in fata colegilor, recurgand la ce metode vor ei: mici dramatizari, colaje, afise, desene etc...de-abia astept sa vad ce au facut, pentru ca sunt foarte creativi. La clasele de liceu am intr-o zi Literatura si gastronomie, facem tot felul de mese tematice, inspirate din operele literare, si dupa aia le mancam - binenteles ca particip si eu (si la mancat, si la preparat), asa ca imi bat capul ce sa pregatesc. De exemplu, avem "masa balzaciana" si reflectam epoca nu doar prin mancaruri, ci si prin recuzita: aranjarea mesei, vestimentatie etc. Apoi, la o clasa au scris copiii un roman: cate o pagina fiecare si il vom citi - va fi distractie mare, fiindca stiu ce le poate capul!In alte ore realizam o revista, iar vineri merg in excursie la Cluj cu clasa la care sunt diriginta, sa ne orientam profesional, adica mergem la UBB sa ne prezinte aia oferta educationala, iar apoi ne plimbarim prin mall si mergem la film.


Ce mi-ar fi placut sa te am ca profa!!! De diriga, nici nu mai zic... Super!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ma bucur ca Leon s-a odihnit azi, chit ca...rudele lui au ramas fara haleala! La cit mai multe somnicuri odihnitoare!

Anaan, Ilinca, va fac aceeasi urare!

Anaan, e inutil sa spun ca-mi plac teribil "temele" tale. Cred ca te apropii mai mult de elevi si-i cunosti mai mult decit in 100 de ore "normale", desi, cred ca si "normalele" tale sint diferite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello !!

Am revenit de la circ,a fost dragut dar nu asa spectaculos si cu multe animale ca precedentele, Ada a fost fascinata de caruselul din incinta mai mult si de pop-corn (cu care mi-a impuiat capul de cand a aflat ca mergem la circ, asa stie ea ca se mananca la circ, in rest e bine ca nu-mi cere)

Si la noi vremea azi a fost, dupa cum spunea si Ada , ingrozitoare ; ne uitam pe geam si era soare, pana ne imbracam si coboram ploua

Maine sper sa fie mai frumoasa caci am invitat niste prieteni de la Orastie la noi si sper sa nu-i tinem in casa



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



Fain ca v-ati cam distrat, in ciuda vremii nefavorabile.
La Bistrita, in jurul orei 18, era lapovita!
Distractie maxima miine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, ma bucur ca vezi luminita de la capatul tunelului si ca iti place rezultatul.

Eu i-am luat lui Ian niste pantofo-sandale cu 125 ron:
-piele
-talpa flexibila
-talonet
-inchidere/deschidere usoara, cu scai
-nu-s "ultra-mega-benga" dupa exigentele mele dar lumea zice ca sint faini.
Daca vrei, spune-mi ce nr. poarta Rares si merg si ma uit. Pot sa-i pozez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mi-am gasit...Anca E o colega ce a termint anul trecut liceu cu profil real. De la 18-20 mi-a explicat vectori, scalari, matrici. Ori e ea buna, ori sint eu talentata: mi-a explicat o data si a fost ok! Din ce mi-a explicat ea, mi-au picat 2 exercitii, cu 2 sub-puncte fiecare; le-am rezolvat SINGURA pe alea si, mindra de mine, am iesit din examen, desi punctajul obtinut era de 5.50 (strict pentru examen, dar se puncteaza si lucrarea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Bravo, Ina!Te admir, sincer!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Si la noi a fost ciudata rau vremea azi: m-am culcat pe ninsoare combinata cu un fel de grindina si, dupa doua ore, m-am trezit primavara, cu soare si ciripit de pasarele. Oricum, dupa iarna asta, nu pot sa nu ma intreb unde-i incalzirea globala pentru care a luat Al Gore Premiul Nobel. Cred ca ar trebui sa ne trimita noua banii pe care i-a castigat, sa ne costruim niste igluuri (ce plural!), pentru orice eventualitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Eu un pic somnoroasa, dar nu ma plang caci am dormit 7 ore si este destul.

Bravo Ina

La David este perioada cu "cred ca da/nu" Orice il intrebi, asa raspunde

Eu sunt super, mega indragostita de baietelul asta mic Eu ii vorbesc si el imi zambeste de i se vad gingiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

CHATO ei, cred ca si tu cand esti la munca te concentrezi pe munca...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


pai tocmai, ca nu-mi iese intotdeauna, cind nu imi cere toate capacitatile, in background mi se-nvirte toata casa-n kap :))


Mergi la inceput