LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***414***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Olga, eu nu mai stiu daca am scris ca il aleg pe Andrei Boca (sper sa nu gresesc numele), al doilea copil de pe lista. Stiu ca ai mai zis, dar nu mai stiu unde sa caut, asa ca, te rog, mai zi-mi o data pana cand trebuie trimise pachetele.


Saptamana viitoare e Scoala Altfel, de-abia astept, fiindca am multe activitati frumoase cu copiii si mai scapam de rutina zilnica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu mi-am trimis baietii la plimbare, ca sa pot corecta teze, dar n-am niciun spor si de-abia astept sa vina acasa.Mai nou lui Andrei ii place mult sa-l sune taica-su si sa vorbesca amandoi la telefon. Au niste conversatii care ma fac sa ma amuz copios de fiecare data. Ieri, H. l-a intrebat daca a fost cuminte, iar Andrei i-a raspuns :"cam tot timpul"...e priceput la nuante, n-am ce zice, "cam" ala e generos in semnificatii...Saptamana asta au fost cu gradinita la teatru de papusi: a fost fascinat de tot ce s-a intamplat acolo, asa ca trebuie sa mai repetam experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tare asta, cu "CAM tot timpul":)))
Ce activitati frumoase faci, zi-mi si mie...Tu ai si copii de generala si de liceu sau cum e acolo la voi?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

wow, ce rochie, monn

cind zici ca e nunta?


olguta, nu puteti comanda ceva de mincare cind e vremea urita, ca sa nu mai iesiti?


anaan, monn, io ma mir cum va puteti concentra voi asa de bine, io stau numai cu gindul la casa/copil cind sint in alta parte... inafara de vacanta cind reusesc (totusi ) sa ma concentrez pe distractie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tare asta, cu "CAM tot timpul":)))
Ce activitati frumoase faci, zi-mi si mie...Tu ai si copii de generala si de liceu sau cum e acolo la voi?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.



Eu am o clasa de gimnaziu: a VI-a; restul de liceu: o a IX-a si doua a XII-a. La cei mici fac niste ateliere de lectura: i-am impartit pe grupe si au citit cate o carte (aleasa de ei) si in saptamana asta o sa o prezinte in fata colegilor, recurgand la ce metode vor ei: mici dramatizari, colaje, afise, desene etc...de-abia astept sa vad ce au facut, pentru ca sunt foarte creativi. La clasele de liceu am intr-o zi Literatura si gastronomie, facem tot felul de mese tematice, inspirate din operele literare, si dupa aia le mancam - binenteles ca particip si eu (si la mancat, si la preparat), asa ca imi bat capul ce sa pregatesc. De exemplu, avem "masa balzaciana" si reflectam epoca nu doar prin mancaruri, ci si prin recuzita: aranjarea mesei, vestimentatie etc. Apoi, la o clasa au scris copiii un roman: cate o pagina fiecare si il vom citi - va fi distractie mare, fiindca stiu ce le poate capul!In alte ore realizam o revista, iar vineri merg in excursie la Cluj cu clasa la care sunt diriginta, sa ne orientam profesional, adica mergem la UBB sa ne prezinte aia oferta educationala, iar apoi ne plimbarim prin mall si mergem la film.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Am revenit de la circ,a fost dragut dar nu asa spectaculos si cu multe animale ca precedentele, Ada a fost fascinata de caruselul din incinta mai mult si de pop-corn (cu care mi-a impuiat capul de cand a aflat ca mergem la circ, asa stie ea ca se mananca la circ, in rest e bine ca nu-mi cere)

Si la noi vremea azi a fost, dupa cum spunea si Ada , ingrozitoare ; ne uitam pe geam si era soare, pana ne imbracam si coboram ploua

Maine sper sa fie mai frumoasa caci am invitat niste prieteni de la Orastie la noi si sper sa nu-i tinem in casa



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel


anaan, monn, io ma mir cum va puteti concentra voi asa de bine, io stau numai cu gindul la casa/copil cind sint in alta parte... inafara de vacanta cind reusesc (totusi ) sa ma concentrez pe distractie

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Chato, ma concentrez in alte directii si de voie, si de nevoie. Cand nu am chef de muncit la scoala/pentru ma gandesc ca nici mie nu o sa-mi placa, atunci cand Andrei va fi mai mare, sa aiba profesori plictisiti si mereu cu gandul in alta parte, asa ca incerc sa ma adun cat de mult pot. Bine, adevarul e ca imi sunt si dragi elevii mei, asa ca nu pot sa zic ca e o corvoada treaba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, tu ce activitati faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Super tari activitati, Anaan! Mi-ar placea daca ar scrie copiii romanul in format electronic sa mi-l trimiti si mie. Si sa faci poze multe la mesele copioase, sa salivam
Sophia de 10 minute toarna apa dintr-o cana in alta, se pare ca distreaza de minune.
Sa va mai zic ce-a facut acum cateva zile de m-a dat pe spate (uneori ma gandesc ca oare nu o subestimez io, nu am asteptari prea reduse de la ea astfel incat cand face ceva normal- retine culorile din prima, invata toate literele etc- io ma extaziez?...). No, a gasit o poza cu mine la 14 ani, cu parintii mei, a pus deshtu' pe moaca mea si a zis cu mare duiosie:"mama!" Va zic drept ca m-am socat, si mie-mi vine greu sa ma recunosc in poze de acum 20 de ani, cum naiba m-a recunoscut?! Apoi m-a intrebat cine-s cei doi si acum zilnic are "momentul zilei" in care admira poza si pune degetul pe "Fasile"(taica-meu:))) si "bichia" sau "bica", cand cum (bunica).
Am mai experimentat aratandu-i alte poze vechi cu mine, in cate un grup, nu conta ca eram f. grasa, creatza, blonda etc (in functie de perioade:))) invariabil a pus deshtu' pe mine:"mama!"

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Mai oameni, ce dsicutii nimicitoare aveti pe aici...matematica...brrr. Eu sunt ca Ilinca la capitolul asta. Ma apuca teama numa cand am citit pe diagonala.

Nu am avut acces la net din motive de scos si strans firele si routerul insa am gasit in vecini o retea nesecurizata si m-am conectat. Sper sa fi facut bine.

Raportul demolarii e ca maine termina zugravul. Si pleaca. Si noi ne-am saturat de el si el de noi. Luni si marti vine cu raschetatul parchetului si apoi taiem panglica...Asa cum e aparatamentul. Cu toate in mijlocul casei. Chiar daca mai avem de munca in casa de acum munca ne apartine.

Pana la urma am facut lumina in camera si imi place tare mult. Bine eu nu eram adepta camerei aglomerate insa am si nevoie de loc de depozitare. Momentan majoritatea hainelor sunt duse de acasa. Si de aceea suntmultumita de decizia luata (de a renunta la sifonierul mare) dar cand imi vpoi aduce toti sacii acasa sa ma vezi ce ma agit.

In rest...toate is bune.

Apropo, la Leonardo nu am gasit nimic interesant d eincaltat pt Rares. O singura pereche de sandale de la o firma UFO. Bunicele.Dar mai caut.


Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput