Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

am venit si noi de la eco. suntem in grafic. l-am intrebat daca mai fac vreo doza de dexa si mi-a zis ca e suficient cat am facut. i-am spus ca eu iau nifedipin 1 la 12 ore fata de 1 la 8 ore asa cum imi spusese el. mi-a replicat ca ar fi mai bine sa iau 1 la 8 pt ca tine musculatura relaxata. o sa il ascult, desi ma gandeam ca mai jonglez cu pastilele si ca le iau doar cand ma simt mai rau. in privinta greutatii, declar 11 kg acumulate.

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Yasmi, si eu zic ca 5 kg chiar nu sunt multe.
Io am 3 kg īn plus si sunt sapt 14+. Dar mai aveam ceva surplus de la stimularile anterioare. Cred ca e important sa ne supraveghem greutatea dar sa nu ne stresam.

Anne mary, asa este, sunt destul de scumpe , am mai dat si eu cāte un ochi la carucioare. Noua ne-a r#259;mas gandul la ABC design zoom, da costa ceva, de obicei pe siteuri gasesti pre#355;ul fara landouri si scoici auto. Cu alea cu tot ajungi si la 1000 de euro. Si la suma asta prefer sa ma gāndesc ffff bine inainte sa cumpar.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, ma bucur ca sunteti ok. in masina cum stai? dai scaunul pe spate? eu stau intinsa pe bancheta din spate.
colul l-a masurat? ai ramas tōt pe 200 arefam? cand mai mergi la control?

eu nu stiu cate kg m-am ingrasat, ca nu ma cantaresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, mersul cu masina e un cosmar. stau cu scaunul lasat pe spate, dar orice zdruncinatura ma termina. colul este ok. iau doar un arefam de 200 pe zi. tu ce ai facut la dr?

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu maine merg la eco si daca tot ajung la medlife, vreau sa imi fac si niste analize de sange ca acum 2 luni tare prost stateam cu fierul si vreau sa vad daca m-am reglat dupa 2 luni de ferretab. plus ca am neglijat si tiroida de cand sunt consemnata la pat si tre' sa vad cum stau si cu hormonii tiroidieni (am un hipotiroidism usor pt care fac tratament de 2 ani jumate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta pai la dr nu te cantareste?
La mine primul lucru asta face, ma pune pe cāntar si apoi imi ia tensiunea si pulsul.
Eu mereu zic sa mi le ia dup#259; eco, mereu imi iese pulsul 100, de.emotii



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit, n-are cine sa ma cantareasca, fiindca eu schimb des ginecologii. maine merg la unul nou, de ex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit

Lumy, Wow, ai nascut la 37 sapt, ce greutati frumoase au avut gemenutele! Exemplul tau inca o data vine sa imi dea incredere ca se poate.
Mamici dragi imi pare tare bine sa va cunosc, īn viata de zi cu zi nu cunosc nicio mami de gemeni, iar voi sunteti cel mai bun exemplu ca poti avea grija de 2 copii si īn acelasi timp sa va ocupati nu doar de familie.
Sugubina, esti f sugubeata, postarile tale ma binedispun instantaneu, aseara imi admiram burtica īn oglinda si le ziceam bebeilor sa creasca mari ca vedete ne facem.
Anahadasa, o casa plina de copilasi aveti! Cred ca este si va fi fff frumos! Ce diferenta e intre gemenasi si ceilalti copilasi?
Gabi, am votat proiectul! Succes, mai trimit si linkul mai departe
Anne mary, deja vad ca studiezi intens sa utilezi gemenasii. Eu sunt īn faza īn care ma gāndesc la chestiuni legatr de nastere. Celule stem ati recoltat mamicilor? Daca da cu ce firma? Mie personal mi se pare o afacere buna si nimic altceva, gemeni fiind sansele sunt ca ei sa fie compatibili intre ei, dar mi-e fff teama si sa zic ca nu recoltez, daca Doamne fereste...



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Brigit, da, e plina casa, dar nu f zgomotoasa, noi suntem mai linistiti din fire, calmi asa, astfel ca vecinii nu aud decat plansul gemenasilor cand au colici. Si ne bucuram din plin de ei, chiar socoteam cu sotul ca in vreo 12 ani Darius va da startul plecarii la faculta si anii astia trec asa repede, ca un vis... Alti copii nu mai facem, asa ca traim intens fiecare zi cu gemenasii, alta ocazie nu vom mai avea...
Iar copiii au asa: Darius 7 ani, Sara 5 ani, Natalia& Matei 4 luni. Ma ajut mult cu cei mari, la baita, la tinut de povesti, la iesit la plimbare.. Insa nu-i solicit f mult, imi doresc sa-i perceapa pe fratiori ca o binecuvantare, nu ca o corvoada...

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, sa inteleg ca inca nu stii cum nasti?

Eu de dr mea sunt f multumita, imi place ca e genul care cere ea 2nd oppinion īn caz de ceva, e f deschisa la info noi si nu se cramponeaza ca ea detine adevarul absolut.daca erai īn buc te trimiteam la ea, stiu ca esti f pretentioasa la doctori, ea chiar e un om deosebit.




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit, in mod cert o sa nasc cu cezariana si cel mai probabil la un spital privat unde pot merge cu dr meu, oricare va fi el la momentul ala.
din cate am inteles, cea mai critica perioada la o gemelara este intre 30 si 36 sapt iar in perioada aia cred ca voi merge in paralel la 2 medici.

da, am auzit si eu ēa dr ilinca gussi este f ok.

Mergi la inceput