Mamici si Gravidute Italia (110)

Mamici si Gravidute Italia (110) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

Gabriele, vei ramane mereu in sufletele noastre!Odihneste-te in pace, Ingerasule drag!
N:02/01/2011-D:16/01/2011

Grupul nostru
Asa am inceput: cap. de la 1-99 100,101,102,103,104,105,106,107,
108,109,

MAMICI din ITALIAsi copilasii


Roxali-mami de Enricosi-Sonia
Berarpiri-mami de Ambrasi-Giorgio
Abramburika-mami de Silviasi-ingerasulGabriele
Georgyiuli-mami de Giulia Alexandra si- Sebastian Andrei
Slimatei-mami de Stefania
Daraban-mami de Delia
Neliacris-mami de Cristian
Monica-mami de Denis Stefan
Kemsy-mami de Loris Stefan
LAlexandra-mami de Alessandro
Nafi-mami de Riccardo
Ginger-mami de A.Mihaisi-C.Grigoriu
Daviduca-mami de Davide Nicola
Camicreata-mami de Sebastian
Raluk-mami de Anais Iasmina si-Maeva Caterina
Snowbunny-mami de Alexandru
Irina-mami de Fabian
Pisellino-mami de Roberto Gabriele
Danangie-mami deAlessio Michellesi-Mattia Gabriel si Marco Andrei
Laura-Luiza-mami de Eduard Daniel
Cris85-mami deGiuliasi-Simone
AllyLaur-mami deEduard Andrei
Anne45-mami de Giuliano
Brocolina-mami de Rebecca





GRAVIDUTE





Annare
Ely si mami de Marina Denise




prietene dragi Lilianafi, Dianag , Serendi


SARBATORITII ANULUI


IANUARIE______________________________________FEBRUARIE
-13/01/2010-GIORGIO(BERARPIRI)__________________-08/02/1977-DANANGIE
-17/01/1985-CRIS85_______________________________-10/02/2011-EDUARD DANIEL(LAURA)
-19/01/1984-BERARPIRI___________________________-11/02/2011-MARCO ANDREI (DANANGIE)
-23/01/2009-DAVIDE NICOLA(DAVIDUCA)____________-21/02/1986-SNOWBUNNY
-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)




MARTIE__________________________________________APRILIE

-11/03/2007-DELIA(DARABAN)______________________-02/04/1976-GINGER
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)_______-15/04/2010-ALESSANDRO(LALEXANDRA)
-14/03/2008-CRISTIAN(NELIACRIS)__________________-19/04/2010-RICCARDO(NAFI)
-19/03/1976-NAFI________________________________
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)________________




MAI_____________________________________________IUNIE

-03/05/2009-MARINA DENISE(ELY)_________________-07/06/2008-ALESSIO MICHELLE(DANANGIE)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)_______________________-26/05/1981-DARABAN





IULIE___________________________________________AUGUST

-02/07/1981-GEORGYIULY_________________________-13/08/2010-MAEVA CATERINA(RALUK)
-02/07/1976-ROXALI______________________________-11/08/1986-NELIACRIS
-07/07/2010GIULIANO(ANNE45)
-08/07/2009-(MONICA)DENIS STEFAN
-13/07/2007-ALEXANDRU(SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY




SEPTEMBRIE______________________________________OCTOMBRIE

-14/09/1978-DAVIDUCA____________________________-02/10/2009-LORIS STEFAN(KEMSY)
-21/09/2007-GIULIA(CRIS85)________________________-14/10/1985-LAURA_LUIZA
-24/09/1978-MARIA_SCU___________________________-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
-30/09/2007-AMBRA(BERARPIRI)___________________-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
________________________________________________-22/10/2007-SONIA(ROXALI)




NOIEMBRIE_______________________________________DECEMBRIE

-08/11/2007-ROBERTO GABRIELE(PISELLINO)
-15/11/2010 REBECCA(BROCOLINA)
-21/11/1980-KEMSY_________
-24/11/1976- BROCOLINA _______________________________
________________________________________________-14/12/2007-A.MIHAI(GINGER)
________________________________________________-14/12/2007-C.GRIGORIU(GINGER)
________________________________________________-16/12/1981-LALEXANDRA
________________________________________________-22/12/2007-STEFANIA(SLIMATEI)
________________________________________________-26/12/1981-SLIMATEI
________________________________________________-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Multumim ptr capitolul nou...ptr cine l-a facut.

Cum mai sunteti fetelor? Noi incetul cu incetul ne revenim. Marco a reactionat cel mai urat la varicela...bine ca a trecut....

Un week-end placut tuturor!




Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fetelor!

Multumesc ptr noul capitol caci cu cel vechi mai aveam un pic si cadeam din site

Va doresc tuturor un aprilie cat mai frumos!

Ma gandeam sa intru azi de 1 aprilie sa va anunt ca sunt gravida dar m-am razgandit de frica sa nu se intoarca gluma si chiar sa raman

Aseara Ricky s-a agatat de seggiolone in bucatarie si asta a cazut peste el cat era de mare. s-a speriat si si-a spart si buza pe dinauntru ( a curs sange de ziceai ca cine stie ce are!). oricum ma asteptam la faza asta ca in ultima vreme ne-am tot certat pe tema asta, ac se tot agata de scaun si risca sa-i pice'n cap!

Acum deja nu mai are buza umflata si sper ca s-a invatat minte.
Eu mi-am revenit dupa Vinitaly , am facut ceva treburi domestice si m-am ales cu o batatura mica la mana de la cat am calcat

Fuug ca e masa gata ( ghiciti cine a pregatit-o) .

Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Seara buna!!
nafi, La multi ani si din partea mea, cu maaare intarziere
costyhunny, felicitari pentru permis!! si la multi anisori sanatosi puiului!!
danangie, nici lui L nu i-au iesit ultimele maselute.

Noi am revenit din tara, am rezolvat in mare cu declaratia de valoare, adica am pus toate stampilele pe unde trebuia , mai am doar de programat la ambasada
De azi L a inceput gradinita, si deja zice ca nu mai vrea L-am gasit plangand, plin de muci, flamand si pisat pe el.Prima impresie e rea.
Cam atat despre noi. Saptamana buna!

Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi


Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

buna fetelor!!ce faceti ??eu ma tot uitam ca fraiera la mesajele mele si nu-mi aparea decat ca a mai scris "MAMICI ITALIA"si ultima data nu scrisese nimeni nimicsi acum cand m-am hotarat sa scriu si eu sa va dau "disparute" uite ca voi ati scris la greu pe aici!!!
ce sa va zic noi inca suntem raciti toata familiainca facem aerosol si curatam nasul...EDY in rest e fff bn merge;face numa prostii acum dar e si un scump!!!
DANA-ma bucur ca ati scapat de toate "bolile"si acum sunt bn piticii tai...tu cum mai esti??'
NAFI--saracutu RICKYse mai intampla...pai daca tot vroiai sa ne pacalesti poate o va ganditi pe bune si la o surioara pt.RICKY...pupiki
KEMSY--ms pt urari...bine atii revenit si ma bucur ca ati rezolvat cu toate!!!lasa nu te supara ca LORI o sa se obisnuiasca incet incet tu doar ai rabdare
restul fetelor????mai traiti???
pupici la toate si aveti grija de voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna fetelor,

GIANI :( cum adica flamand si pisat??? Cu muci la nas da....il vei tot gasi.....dar nu mi se pare normal flamand si pisat!! Ave apampers? Sau efectiv pantalonii pisati? Sa le atragi atentia Giani. Absolut!! Ca daca nu zici nimic va fi naspa de tot ca atunci ele vor face efectiv ce vor ele cu siguranta ca tu oricum nu zici nimic. Plangand e normal acum la inceput...offff...mai zi-ne cum mai e.....

NAFI pupam piciul la bubuta.....asa...la buza daca te lovesti curge garla sangele.....

COSTY Eu din cauza durerii de spate sunt in medical....Mattia a facut din nou amigdalita...nu mai zic nimic...




Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

salutare!!
DANA--of,of saracuta de tine!!!te cred ca si eu am avut ceva dureri de rinichi sapt.asta dupa ce am terminat petrecerea.....pupici lu MATTIA....si eu sunt de groaza cu amigdalitele!!!!
KEMSY--cum mai merge gradinita!!!si zic si eu IDEM la ceea ce a zis DANA...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Ciao fetelor!

Kemsy - merci ptr La multi ani! De acuma ma fac , ca ploua si ca nici nu mai stiu ca a fost ziua mea...ca sa nu ma mai intrebe nimeni cat am Desi am luat pulsul situatiei si la vinitaly nimeni nu mi-a dat mai mult de 27 Deci stau inca bine cu moralul

Danangie - of off..recuperare rapida puiului , multa sanatate! Cred ca esti ametita ce sa mai...Asta e..cand ai copii multi satisfactia si oboseala sunt pe masura cred. eu tot ma intreb cum reusesti ca eu una..si cu 2 cred ca as lua-o razna!

Avand in vedere ca Ricky e poznas si tot face buf si se mai alege cu cate o buba..m-am dotat corespunzator. cum tot am descoperit o firma germana cu super produse ( din alea cu vanzare directa , cu catalog etc, am devenit membru cu drepturi depline si imi vand mie insami la greu ) Acum cateva zile am primit coletul , toate produse pe baza de aloe vera si sunt suuper. pentru musiu am luat un spray de urgente cu 83% aloe vera si ii dau la bube de cum si le face...si e f bun.

Costyhunny ce face pustiul ? i-a mai trecut raceala? eu pe Ricky il tin pe linia de plutire si fara aerosol dar ii dau in nas de 2-3 ori pe zi cu aqua di sirmione , o apa sulfuroasa si urat mirositoare dar f eficienta . ii curata si elibereaza nasul f bine a.i. nu a mai facut nici otita caci cauza era faptul ca are o anume structura a urechii si mucisorii nu se duceau ci ramaneau in zona urechii interne si infectia ducea la otita. acuma are 5 saptamani de asilo facute cap coada si Doamne ajuta sa fie ok si de acum incolo.

Azi am fost la un mic interviu si maine incep o mica colaborare cu Guradia di Finanza ca si traducator. au asa un talent a expilca ce si cum au nevoie dar n-au zis nimic de plata! Ii intreb maine ca sa fiu fata finutza .ca munca voluntara sigur nu fac! prefer sa ma duc la sala.

YOANAG - pe unde mai esti? sper ac toate bune!

Un weekend placut va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Buna, fetelor!
Oricat as vrea sa intru mai des, nu reusesc inca...am multe pe cap acum, plec dimineata de acasa pe la 7 si ceva si dupa munca merg cu Ale direct in parc (doar eu mai sunt pe acolo in tocuri si alerg dupa Ale), si seara ajungem acasa pe la 8-9 si uite asa trec zilele.

Pt ca nu stiu cand mai reusesc sa intru, va urez celor care sarbatoriti acum :

Paste Fericit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor,

NAFI mult noroc in toate.

ALE spor in toate!

Eu azi am fost la neurochirurg....speram sa rezolv ceva...nu am rezolvat un tubo.....storia lunga....am inceput sa iau cortizon....ma rog......

Maine vreau sa merg cu Ale la biblioteca.I-am zis si era f f f f f incantat. Abia astept!

Paste fericit catolicilor!




Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

buna dimineata fetelor!!!azi dau eu o !!!
NAFI---succes cu colaborarea si sa auzim numa de bn!!!EDY e bn acum nu am mai facut aerosol deloc nici mucisorii nu mai curg!!asa ca suntem iarasi bn...pupici!!
DANA--of,of...dar nu ai un diagnostic si nu poti lua un tratament eficient sau e caz de interventie???cum a fost la biblioteca cu piticul...sunteti bn?!!!pupici
ALE--ma bucur ca ai mai intrat....si ca piticul e bn si sanatos!!!
pupici
Despre noi ce sa va mai zic noutati nu prea sunt doar ca al meu smecheras a inceput sa faca numa prostioare,si incepem sa nu ne mai intelegem....de ceea ce imi era mie frica nu scap si anume al meu pitic mai nou cand nu-i convine ceva sau nu-l iau in brate(are 12kg)sau pur si simplu nu vrea nimic ce credeti ca face???bineinteles urlaaaaaaaa de numa numa si se tavaleste pe jossss si eu morrrrrrr...si uite asa ne certam!!!!
KEMSY--tu pe unde esti???ce ai mai facut cu piticul??
Si la final vreau sa urez tuturor care poarta nume de floare un sincer LA MULTI ANI!!!si celor care sarbatoresc pastele acum PASTE FERICIT!!!
pupici si sa aveti grija de voi si de pitici


Mergi la inceput