Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {3}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

Buna dimi si de la noi!
Eu nu prea mai am lapte, daca ma mulg nu ies mai mult de 30 ml, asa k ii dau humana in completare. Cu toate k iau galactogil si galafor, si il pun la san, tot nu am lapte. Asa k in curand cred k trecem pe lapte praf.
Bebe e bine dar are bubite pe corp si am inceput si noi baita cu tarate de grau, apoi masaj cu ulei de la mustela. Sa speram k o sa treaca repede. Pt colici, noi ii dam protectis in combinatie cu infacol.
De anissia mai stie cineva ceva?

Ai lapte...nu conteaza cat scoti din san!!!copilul e cea mai buna pompa!!!!pune-l la san de cate ori cere!nu renunta asa usor!!eu nu scot mai mult de 20, am sanii moi...dar am lapte...pentru ca suge, ia ingreutate!!ii dau si completare pt. ca e lenesa si dupa ce goleste laptele din san, nu trage direct din canale, nu vine mult si atunci-ii mai dau completare.nu mai mult de 60.




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Sunt terminata! N-am fost niciodata atat de racita...Fac febra mare, ma doare in gat de zici ca am rana...Febra imi scade la paracetamol dar apoi revine. Am inceput sa iau Augmentin....imi ard ochii in cap, ma doare carnea pe mine...E groaznic! Tudor tocmai a mancat 240 ml!!! I-am dat 125 ml muls de la mine si apoi suplimente de cate 60 pt ca nu se saturase si maraia. Acum e in Nirvana...V-am pus pe FB un filmulet cu puiul meu. Cred ca sunt cele mai frumoase imagini pe care le-am obtinut pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Ileana superb baiatul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

da, e normal sa arate ca un cos cu puroi vaccinul. nu umbla la el, lasa-l asa :)
ileana, fa-te bine repede. mai bine mergi la un doc pt tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Bulinuta merci de compliment!
Trebuie sa ne laudam si noi cu primul somnic de 5 ore. Mi-a dormit de la 01:30 la 6:30. Si eu bineinteles m-am trezit la 3, 4, 5 sa vad daca e in regula.
Dupa repriza de colici din week-end am sunat bunicile si am gasit un nou leac - ceai de seminte de marar. Ieri i-am dat 30 ml impartit in 3 trei reprize si nu mi-a mai plans. Sa speram ca functioneaza si azi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Bebeii vostri sughita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Bebeii vostri sughita?

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

da




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alexa, cred ca Vladut e campion, inca acum nu mai sughite numai de vreo 2-3 ori pe zi, dar pana pe la 6 saptamani sughitea aproape dupa fiecare masa. Am incercat o groaza de metode, pana la urma am renuntat si il las sa sughita ca se opreste singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

da, e normal sa arate ca un cos cu puroi vaccinul. nu umbla la el, lasa-l asa :)
ileana, fa-te bine repede. mai bine mergi la un doc pt tratament

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


multumesc de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Lady, multumsc de sfat. Asa o sa fac. II dau sa suga, apoi ii dau completare. Nici al meu nu trage din canale, suge doar ce curge mai repede, apoi se plictiseste. ce lapte ii dai? eu ii dau humana, am continuat cu el pt k si in spital tot humana ii dadeau.
Si al meu sughite, destul de des, chiar.

Mergi la inceput