Ultimul mophican..{14}

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Uite, Kari, ce coincidenta!
Saptamana trecuta, nu stiu ce mi-a venit, am cumparat saruri de baie cu lavanda.
Si-s si eu movulie de atunci.

E prima oara cand iau saruri din astea. Prefer spumantul. Da' le-am cumparat mai mult pentru fata. Asa, sa stea in lavanda dupa boala...


In sfarsit fii-mea e bine! Si s-a dus la scoala. Au saptamana altfel. Prezenta obligatorie si diferite activitati.
Auziti: workshop actorie!!! De parca nu-i puteau zice simplu atelier de actorie.

Ce m-a enervat si intristat in acelasi timp: niciun copil nu s-a aratat doritor in a-i da lectiile. Este o clasa unde diriginta nu a reusit sa-i faca un colectiv.
Motivele au fost: nu am timp acum, sunt la bunica, ma doare-n gat si nu pot vorbi, n-am facut nimic la scoala, m-a chemat mama la masa te sun eu.
Mi-a aratat aseara. A intrat pe mess si si-a pus la status: "sa-mi dea si mie cineva lectiile, va roooog"
Dupa 2-3 minute toti disparusera in invizibilitate.

Ca sa nu mai spun ca vineri simtindu-se mai bine s-a dus in fata scolii in incercarea de a-si aborda colegii direct cu rugamintea de-ai da caietele sa traga la copiator macar ce le-a predat in cele 3 ore de matematica. E un centru de copiere la coltul scolii.

Dupa asta ea si-a pus la status: "sunteti cu totii niste nesimtiti"

E prima oara cand nu o cert pentru un astfel de status.

ASa ca trebuie sa fac ceea ce urasc mai mult: sa ma duc sa-i iau lectiile de pe la profesori.

Eu sufar cand vad asa ceva. Dar ea oare cum s-o simti?


Mihaela770, esti bine-venita!

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Kari si flacara violet! Vezi ca puterea movului e mai puternica decat credeai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana, e cu-adevarat trist ce scrii tu acolo... Cata indiferenta la doar 14 ani! Sper sa fiti Ok pana la urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Chiar ca nesimtiti.

Eu sunt inca pe baricade. Am zugravit bucataria, SINGURA! Vineri golisem tot din dulapuri si de pe blaturi si spre seara ma anunta barbatul ca el sambata, in ziua cea mare deci, e plecat de dimineata pana seara la bacau si nu are pe cine sa trimita in locul lui. Asa ca mi-am luat inima in dinti si cutitul de glet in mana si da-i si lupta de la 7 dimineata. Am reparat, smirgheluit, amorsat si apoi am dat cu vopsea. E greu, frate! Inteleg de ce costa 10 milioane de zugravit o camera. E munca. Dar pana la urma am razbit singura, incet incet. Pe la 10 seara cand eram satula de munca a aparut si mnealui sa ma intrebe cu ce ma ajuta. M-am revansat duminica dar pana la urma mi-a starnit mila cand mi-a spus ca el merge la serviciu si cand e liber de fapt tot munca baga si pana la urma nu are si el o zi in care sa se odihneasca pur si simplu. Ei si am terminat aseara, am pus fiecare lucrusor la dunga, dar doar asa la misto ca azi am vopsit tocul si caloriferul. Astept acum sa se usuce putin sa vad daca mai trebuie vreun strat sau pot sa strang toate cele.
Una peste alta, ma felicit! si mi-ar trebui un emoticon care-si pupa singur brandul Urmeaza baia, candva saptamana asta, daca fac rost de un polizor unghiular ca vreau sa dau jos si rosturile dintre placile de fainta. Jur ca la urmatoarea amenajare nu mai las spatiu intre placi!
Si apoi cu un aspirator si-o carpa de praf in restul casei sunt cam gata. Si cand te gandesti ca nu-mi propusesem nimic deosebit anul asta. In general nu prea fac curatenia de Paste si de Craciun in sensul clasic De gatit poate fac un drob de pui si o friptura de ied si cam atat, restul se ocupa socrela, eu doar cumpar si ma prezint la ora stabilita.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Androix ai fost o . Bravo tie! [aplauze][aplauze]

Dar cu gletul din rosturi ce-ti veni? Te-ai suparat pe viata sa de tare si vrei sa te razbuni pe el? Am impresia ca exista o substanta care il curata f f bine, daca vrei ma interesez si iti zic despre ce e vorba.


off-topic - la cesuletul ala montat pe lantisor trebuie sa schimb bateria sau e de-ala de se incarca la miscare?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

A capotat? Bateria trebuie schimbata. Am cumparat mai multe si vad ca si ale mele au stat e de la baterie ca altfel nu mureau toate odata. La orice ceasornicar, sau daca ai rabdare si chef cred ca poti si singura sa desfaci capacul ala din spate cu un briceag ceva si sa pui baterie.

Da, daca stii vreo solutie minune de topit rosturi te rog chiar sa-mi spui si mie. Ma enerveaza ca in cabina de dus s-au inegrit si oricat le-as freca si cu domestos tot nu le scot fata, iar in restul baii s-au ingalbenit, e diferenta prea mare intre ele si faianta. Daca se curata greu macar in cabina de dus trebuie sa fac ceva.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

androix, nu stiu cum e polizorul ala unghiular (sau poate stiu, dar nu-mi vine acu' imaginea lui in cap), insa cred ca, pentru indepartarea rosturilor FARA a strica/ciobi faianta, ti-ar trebui ceva similar frezei dentistului. adica o unealta pe cat de fina, pe atat de puternica.

daca ai chef si rabdare, poti vopsi rosturile. cu vopsea rezistenta la umezeala. ce culoare aveau initial, erau albe ?

la zapacitii astia de americani am vazut chiar cum vopsesc pur si simplu faianta, exista un kit pentru "dummies", care are tot ce-ti trebuie si iti arata cum sa procedezi. am vazut asta recent intr-o emisiune de pe TLC, aceea cu "bathtastic". o exista si la noi asa ceva (vopsea pentru faianta,adica) ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Androix ai toata admiratia mea!

Io m-am cacait sa vopsesc o bucatica de balcon!

Daca aveti jardiniere ce flori puneti?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Androix, ziceam de ceva care le curata si dupa aia poti sa dai cu lac transparent pe deasupra ca sa nu se mai pateze - detartrant/ domestos/ clor, se curata cu periuta, dar e f toxic, deci de facut figura cand nu sunt copii acasa.

De scos chitul - cu cutitul sau cu surubelnita ca sa fii sigura ca nu ciobesti gresia/ faianta cu polizorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Androix ai toata admiratia mea!

Io m-am cacait sa vopsesc o bucatica de balcon!

Daca aveti jardiniere ce flori puneti?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


arata bine garofitele (si miros demential, dupa parerea mea)
flori de piatra
regina-noptii

Mergi la inceput