Ultimul mophican..{14}

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Ultima data cand am cautat telecomanda am gasit-o in valiza de delegatii a lu' Balaur, care era scoasa pe balcon la aerisit... Wish me luck!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Azi Bebelincozaura a scos toate cardurile mele din portofel (bancare, de autobuz, de acces etc) si nu stie sa-mi zica unde le-a pus

Nu vreau sa te sperii dar eu odata mi-am gasit ceasul de la mana, in frigider, intr-o oala cu mancare ... nimeni din casa nu stie cum a ajuns acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Acuma sunt melancolica. Ascult la radio niste melodii ce-mi pun sufletul la incercare.

Ieri.
Totusi, i-am mai cumparat domnisoarei niste cadouri. Nu m-a lasat inima sa nu o bucur cu ceva chiar de ziua ei.
Vazand eu ca are febra mare i-am pus, incetisor, pe noptiera, 2 felicitari si o cutiuta apoi am iesit in varful picioarelor sa nu se trezeasca.
O felicitare de la mine si una de la Celcesfoarie care, din pacate, nu a putut nici sa o sune nici sa o contacteze pe mess.
In cutiuta am asezat frumos o bratara de argint cu inimioare si un lant cu un pandantiv calut - tot din argint.

Cand s-a trezit am mangaiat-o pe fruntea asudata si i-am povestit ce reprezinta calutul: respect, gratie, frumusete, libertate.
Calutul o va purta cu grija prin viata ce o asteapta iar eleganta, inteligenta si loialitatea lui o vor ajuta in clipele mai grele.

Pe la pranz am facut comanda de mancare chinezesca m-am asezat in pat langa ea cu o tava mare si am tot mancat fel si fel de chestii delicioase.
Am infipt 2 lumanarele in 2 bomboane cu visine si am cantat incetisor LA multi ani.





Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ioana, nu uita sa cauti sub covor, in spatele aragazului si a masinii de spalat.
Acolo arunca fii-mea greutatile de la jaluzele verticale pe care le "fura".
Avea vreo 2 ani. Nu stia sa-mi spune unde sunt insa ne jucam de-a gasitelea: o tineam de manuta si ea ma indruma.


Avea fii-mea 4 ani. Atunci a fost prima oara cand am iesit din tara. Am fost in Grecia cu colegii de la agentia de turism unde lucram pentru a vizita niste hoteluri. Mare, soare, m-am distrat in cele 4 zile cum nu ma mai distrasem de mult.
Am facut o groaza de poze, o rola intreaga ce cuprindea toata bucuria mea si toata frumusetea Greciei.
Rola era in cutiuta ei la mine in poseta. Dupa vreo 2 zile am dus filmul la developat.
CAnd m-am dus sa ridic pozele mi-au dat banii inapoi si mi-au spus ca ei nu au gasit in rola niciun film.

Am ajuns acasa si i-am spus fetei asta:
"Nu stiu cine a tras filmul din rola si nici nu vreau sa cert pe nimeni. Ma inchid in baie si dupa ce ies o sa ma uit sub fotoliu caci sunt sigura ca filmul va fi acolo."

Dupa vreo 10 minute am iesit si filmul era sub fotoliu. Mi-am aratat bucuria gasirii lui chiar daca era voalat si bun de nimic.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Viviana, sa-ti traiasca fata, sa fie sanatoasa si norocoasa.
Este berbecuta, ca fii-mea.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ioana, mie mi-a pus "bine" cartea de identitate. A trebuit sa imi scot alta. Am rascolit toata casa, dar nu am gasit-o.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ce ma enerveaza barbata-meu asta care nu raspunde la tel ... azi trebuia sa se duca sa isi faca alt carnet de sofer ca la sf saptamanii ii expira cel vechi. Dimineata nu stia daca poate sa isi ia liber ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna

observ ca sunteti sefe la voi acasa. asta e bine, ca cineva trebuie sa dea ordine. ca nu prea le executa nimeni, asta e alta poveste.

viviana, ce coincidenta. si eu i-am cumparat copilei o bratara. cu cateva pietricele, de diferite culori. si i-am spus ce reprezinta fiecare culoare, cea roz puritatea si inocenta, cea verde sufletul, cea albastra cerul -vise si dorinte, cea rosie cum altfel decat iubirea.

Ioana, chiar nu stiu ce sa spun. cauta peste tot. dute si afara in fata-spatele blocului si cauta. eu am gasit bani in cosul de gunoi, si asta accidental, altfel se duceau pe apa sambetei.

Julia, ce fac bebelusii tai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Revin - copilul e ascultator. Am incercat sa scot de la ea unde le-a pus, dar nu intelege notiunea de card prea clar si nu a percutat (nici nu mai aveam altul spre exemplificare). Insa m-a dus pe mine intr-un final capul sa caut in toate pliurile portofelului si inghesuite si pitite le-am gasit pe toate. Deci, 10 ei ca a facut cum am rugat-o si le-a pus la loc (asta e regula noastra, daca ia ceva sa puna la loc), 3 pentru mine ca nu am avut incredere in ea...

Buflea, nu ajunge la frigi, dar o sa retin pentru viitor!

Viviana, sanatate fetei si multe aniversari cat mai fericite!

Multumesc tutror pentru incurajari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Ioana, pe principiul ca "totul e bine, cand se termina cu bine", poti sa te linistesti acum. Inteleg ca tu erai cea vinovata, pana la urma.

Aseara am fost cu fiica-mea la ortodont si apoi am avut o mica, in place ei sa o numeasca, "mother-daughter shopping session".
Acus tocmai am citit-o, cum fac de cate ori imi aduc aminte, pe www.gandul.info/puterea-gandului/toata-lumea-la-pamant-acesta-este-un-jaf-9447563" target="_blank">Lelia.
Am aflat ca de luni am o delegatie la Bucresti.

Mergi la inceput