Ultimul mophican..{14}

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo

a venit caldura, aia mare si nasoala. s-a intors lumea cu susul in jos. ieri au fost 30 grade!!!!! si doar cu cateva zile in urma mergea caldura in casa, ca era frig afara. am trecut de la cizme si geaca, la sandale si tricou.

io-s bine, slava domnului. am fost la testare la Munchen saptamana asta si sunt in parametrii. mai astept un raspuns,c are vine peste cateva zile.
copilarimea e fericita, lor le place sa fie cald. bine, ei sunt fericiti de orice schimbare.

Viviana, sanatate domnisoarei.

ieri am deschis sifonierul fetei sa pun niste haine spalate si am avut un soc. am inchis iara usa si apoi am deschis-o din nou, acelasi lucru. hainele asezate intr-o ordine perfecta. ciorapii stransi la linie in sertar, asezati dupa culoare de la deschis pana la negru. chilotii la fel. tricouri si pantaloni la fel. no, incredibil asta nu-i sifonierul care-l stiu eu. m-am uitat bine prin casa sa vad daca nu visez, ba mi-am dat si una in cap sa fiu sigura ca sunt treaza. cand am intrebat-o pe copila mi-a raspuns senina ca poate mama ei a invatat-o candva.

saptamana minunata va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Deci sexul nu e asa de captivant? Eu nu am trecut de faza cand i-a trimis laptopul ca nu m-au mai tinut neuronii.

Si clar, NU imi place sa citesc pe e-ceva .

Ah ! Deci a mers ... citesti pe tel de pe fisierele de la mine ?
Eu am trecut de primul volum, sunt la al doilea ... e din ce in ce mai slaba, totusi recunosc ca scenele de sex sunt captivante ... i-am aratat barbatului niste paragrafe si mi-a spus ca eu trebuie sa fac cura de slabire ca nu ma poate lega si pe mine de lampa ...asa ca noi am renuntat la lampa si acum negociem cine pe cine leaga si cine pocneste primul. Incerc sa castig

Ca sa revenim cu picioarele pe pamant - azi fiu-meu a avut meci la 7:00 A.M ... a jucat cu o echipa de fete, toate de inaltimea mea, in jur de clasa a 7 a ...cand le-am vazut ca intra pe gheata mi-a parut rau ca ne-am sculat atat de devreme ...ei bine, astia mici au castigat 5-1 ... erau fetele alea inalte dar cred ca abia incepusera hockeyul ...suntem foarte mandrii ...pai bai nenica, se bagau astia mici printre picioarele alora, stiti cum erau, ca niste gandacei din aia care alearga in toate partile si uriasele alea nu stiau cum sa-i striveasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ati ramas blocate la fifty shades - sa va spun cum se termina combinatia asta intre o poveste de adormit copiii si un catalog de sex shop? (and they lived happily ever after, desigur)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, dar unde ati disparut cu toatele ? Este liber de 1 Mai in Romania si toata lumea este in concediu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Fetelor, dar unde ati disparut cu toatele ? Este liber de 1 Mai in Romania si toata lumea este in concediu ?


a fost liber nu doar de 1 mai, ci si in 30 aprilie asa ca da, a fost o mini-vacanta, nu ma mira linistea de aici. a fost si-o vreme superba, de vara, mai mare dragu' sa iesi.

io vorbesc, care am iesit din casa doar sambata, ca sa ... muncesc da, in loc sa-mi aglomerez deplasarile in urmatoarele zile, si-asa destul de aglomerate, am preferat sa gasesc o doctorita care era de garda si care m-a primit sambata dupa-masa - adica odihnita (eu), Bucurestiul mai liber decat de obicei, asa ca de ce nu?

in rest am dormit ca un purcel, am apucat sa rasfoiesc netul putin ca sa am idee ce-o sa fac in Anglia in concediu, si acum am senzatia ca de ieri de la pranz am muncit intr-una. ieri am lucrat 10 ore la un fel de plan in vederea promovarii - am scris cam tot ce-am facut in ultimii 4 ani jumate (cam fiecare chestie de cate doua ori). mai lipsea doar sa-mi ceara sa enumar deplasarile

asa ca deja urasc promovarea. plus ca ieri am primit materialele necesare pe un nou proiect, cel in care voi avea si noile responsabilitati (deocamdata doar pe ele, promovarea peste cateva luni, ca asa-i la noi, te dovedesti "proactiv" si abia dupa aia te promoveaza ) si maine am deja prima teleconferinta. adica prima in care ii onorez cu prezenta, ca prima invitatie la teleconferinta am primit-o acum 2 saptamani, da' am ignorat-o cu gratie - in primul rand ca eram in concediu, si in al doilea rand ca inca nu eram desemnata oficial pe acel proiect.

cam asa arata un 1 mai muncitoresc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, vad ca ati disparut, asa ca mai dau si eu un raport asa in vant ...
Tocmai am venit de la hockey - a fost egal dar un meci extrem, extrem de frumos - ambele echipe au fost similare ca performanta si s-a jucat pentru prima data cu foarte mare viteza ...fiu-meu a marcat un gol, cam din greseala portarului ...

Toata sapt trecuta am avut treaba la serviciu, mai am pana miercuri si gata, ma eliberez ... in rest, am terminat toata trilogia Fifty Shades si sunt extrem de dezamagita - de mult nu am mai citit o carte atat de proasta si nu spun asta din cauza scenelor de sex (care mi-au placut ) ci din cauza de "plot" care in final mi-a adus aminte de Tom & Jerry ...stiti voi cum Tom fuge dupa Jerry si il calca masina, cade de sus si mereu se ridica se scutura si pleaca ? Ei, asa si cartea asta, bruma de suspans pe care a avut-o a fost atat de penibila - o amanta nebuna care trage cu pistolul, un sef violator care o ataca pe duduie si un accident de elicopter din care el se scutura de praf si pleaca mai departe, in fuga, la iubita lui ... ca sa nu va mai spun ca daca in vol 1 el era marele macho, sigur pe el, dominatorul, bogat, sexi de ti se muiau picioarele, pleznea din bici in jeansi lasati pe coapse de iti dadea 5 orgasme ...ei bine, ajunge in vol 3 un fel de leguma indragostita, care repeta din 2 in 4 fraze "nu ma parasi, nu ma parasi" fara nici un fel motive intemeiate.
Asa m-a enervat cartea asta, care sta de 3 luni in topul cartilor vandute in America , incat m-am inscris pe cateva siteuri de book reviews si am facut-o "muci" ... ca sa ma simt mai bine . Vorba unui alt review, cartea asta este dovada cea mai clara ca in ziua de azi nu mai trebuie sa stai la coada editurilor ca sa te bage in seama vreun editor specializat, te apuci sa scrii tot felul de "bashini" si le publici pe net si cu inexplicabil noroc ajungi sa castigi 5 mil ...da, da ati citit bine - 5 MIL - dintr-o compunere de scoala generala scrisa ca la scoala generala dar cu imaginatia unui adult.

In alta ordine de idei, ma exasepereaza maica-mea care este mai control freack decat mine si este foarte suparata ca fiu-meu nu asculta, nu face ce vrea ea, sa bea laptele cand vrea ea, in ordinea pe care o stabileste ea, ca de ce si-a uitat un pulover la scoala - m-a exasperat pe mine cu cata teorie i-a facut - ca de ce a gresit nu stiu ce problema la matematica in clasa, ca de ce si-a rupt adidasii ... si are asa o atitudine dramatica de genul "e grav, copilul asta o sa ajunga rau, ce ne facem, cum sa-l salvam ...etc" - in plus, pentru ca eu sunt mai relaxata si nu mi se pare asa de grav ca si-a pierdut un pulover la scoala, are un bot de 7 m, plange prin casa, e suparata pe barbata-meu ca nu se implica mai mult ...etc.
Damn it !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo doamnelor

am nevoie de ajutor. copila mea vrea o reteta. ceva cu specific romanesc, o mancare traditionala romaneasca. care se poate prepara in jumate de ora. sa nu fie foarte greu de facut, eventual sa se prepare ca bufet rece.
sunt in pana de idei are nevoie pentru scoala, saptamana viitoare are un examen si va trebui sa prezinte o mancare romaneasca.

in alta ordine de idei, suntem bine. cu ploaia pe cap.

duminica placuta si soare va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sugerez eu "mamaliga cu branza" ... ce poate fi mai simplu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sugerez eu "mamaliga cu branza" ... ce poate fi mai simplu ?


Am dus eu cand invatam suedeza, la scoala. La aceeasi tema: mancare din tara ta. Am primit observatii de la un coleg italian ca e a lor, nu a noastra . Polenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sugerez eu "mamaliga cu branza" ... ce poate fi mai simplu ?


boltz


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput