Ultimul mophican..{14}

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pai, intentiile mele au fost bune am vrut sa va mai scot in lume. Dar daca tot la coada mopului trageti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

PAi, cand coada aia e virila, ar fi si pacat sa nu targem la ea!

(Sa inteleg ca n-ai habar de balada mopului viril?)

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

(Sa inteleg ca n-ai habar de balada mopului viril?)



Auci, asta e de rau, asa-i? Am lipsit de la lectia asta.
Dintre toate lucrurile din lume, taman de asta trebuia sa ma leg.
Cand o sa ajung acasa, o sa ma uit mai cu atentie la ale mele. Apropo, daca am mai multe (mopuri), se cheama ca am un viciu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

aoleu, fsg e o prostie macabra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui viviana

(Sa inteleg ca n-ai habar de balada mopului viril?)



Auci, asta e de rau, asa-i? Am lipsit de la lectia asta.
Dintre toate lucrurile din lume, taman de asta trebuia sa ma leg.
Cand o sa ajung acasa, o sa ma uit mai cu atentie la ale mele. Apropo, daca am mai multe (mopuri), se cheama ca am un viciu?


aoleu, eu am mai multe mopuri si mai multe cozi de mop. inseamna ca-s de-a dreptul dependenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

aici gasiti "balada mopului viril" :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167992&whichpage=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata (la mine),

Vroiam sa dau si eu un raport scurt de weekend - sambata fiu-meu a mancat bataie peste bataie - hockey 14-8 si fotbal 4-2 ... foarte mila mi-a fost de el, evident ca aia care i-au batut au trisat, au scuipat, le-a pus piedica si sunt niste "suckers" - de unde o fi auzit frate acest cuvant ?
Duminica a plouat toata ziua si noi am fost la show "phineas and ferb" - asta este un seerial de desene si au pus astia in scena un fel de musical cu personajele din serial ... nici aici nu a fost foarte bine - am avut niste locuri proasteeee de am sfarsit prin a tine copiii in brate ca nu se vedea nimic. Showl foarte slabut dupa mine, dar astia mici cica a fost "the best show ever" mai frumos ca circul ...in fine, eu nu stiam mare lucru despre desenele astea animate, barbata-meu nici atat, poate de aia ni s-a parut asa slab.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

deci mi-ati facut dor de tanti, cu mopu' ei viril cu tot ...

in alta odine de idei, am mai facut io shopping la viata mea, da' nu ca azi: cu 5 minute inainte de a se deschide, respectiv la 9.25, eram in fata magazinului de pantofi si asteptam sa-si inceapa programul

e magazinul meu preferat, aflat insa in Cluj. si cum ajunsesem acolo aseara, cand magazinul era inchis, si aveam avion de intoarcere pe la pranz (si ceva treaba de rezolvat, ca nu ma trimite firma cu avion la business class - nu de alta, da' pana m-am hotarat io daca plec duminica sau luni, se epuizasera toate economicele - ca sa-mi achizitionez incaltaminte ), nu mi-a ramas alta varianta decat sa ma infiintez acolo la prima ora.

si urgenta nici macar nu era pentru mine, insa la ultima delegatie mi-am luat o pereche de pantofi foarte comozi, si mama a zis ca i-ar placea si ei. fireste, daca tot eram acolo, mi-am luat o pereche si pentru mine

am mai socat eu cateva persoane cu magazinul ala. odata am mers in delegatie impreuna cu o colega, asa ca i-am explicat ca lasam bagajele la hotel, dar noi mergem cu taxiul direct la magazin, ca altfel inchidea - si imi ramasese in gand o pereche visinie. am inhatat-o direct din raft, fara s-o probez, dar in drum spre casa de marcat normal c-am mai vazut inca o pereche care mi-a placut. asa ca scurt, 2 perechi in 5 minute, dupa care ne-am vazut de iesirea la terasa.

alta data ma intalneam cu o prietena in fata la Casa Studentilor. de fapt atunci ne vedeam prima data face-to-face (ce, credeti ca doar relatiile hetero pot incepe pe net? ) si urma sa petrecem ceva timp impreuna. am lasat-o pe ea sa hotarasca unde mergem si ce facem, eu exprimandu-mi o singura dorinta mititica: 5 minute in magazinul de pantofi pe langa care oricum treceam. nu cred c-a durat atat de mult

cum merg cam de 3 ori pe luna la Cluj, cred c-ar merita luat in calcul un pantofar mai mare decat cel actual

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mianna, te inteleg perfect ca si eu sunt pantofila rau de tot, dar nu stiu cum se face ca in ultima perioada cumpar cam acelasi stil... Oi fi imbatranit. Oricum, in pantofar isi tine Balaurul ale lui si eu am un fel de sertare mari la dressing unde imi etalez 'copilasii', majoritatea rosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sunt de acord - cumparati pantofi ! (si nu dati banii pe fifty shades of grey - e un fel de "beauty and the beast" varianta cu bice & e-mailuri. adica nu e "un fel de", e fix beauty and the beast, cu carti si baietelu' amarat cu copilarie nefericita pe care sufletu' ei cald si inocent o sa-l salveze .)

Mergi la inceput