Ultimul mophican..{14}

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Daca tot suntem pe panta marturisirilor, la mine merge scrisul. Scriu nene ce ma supara si apoi arunc la gunoi. Dar scriind ma mai descarc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Glimmer, mare lucru ai spus la final - trebuie sa stii sa iti alegi 'bataliile'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sunt suparata ... nu stiu ce e cu mine, parca m-au atacat isteriile. Poate am intrat in pre-menopauza. Daca asa se manifsta atunci cred ca la apogeu imi tai venele ...

Nu s-a schimbat nimic in viata mea si situatii care ma nemultumesc si pe care am invatat sa le tolerez de ani de zile, acum pur si simplu nu mai pot trece peste ele. Mi-a spus si barbata-meu ca m-a apucat asa din senin, ca ce mi-a venit ...

Eu, care asa de intzelept sfatuiesc pe toata lumea sa invete sa tolereze, acum nu mai pot tolera ...una minora este faptul ca m-am certat cu barbata-meu ca de ani de zile cand isi taie unghiile in baie, ii sar peste tot si nu ii pasa. Cand dau sa fac curatenie, baia e plina de unghiile lui. El nu curata niciodata baile ...

Huh !


stai linistita, ca nu esti singura care reactioneaza in felul acesta. daca vrei, e o chestie similara cu picatura care a umplut paharul. pic-pic-pic, maruntisurile se aduna, nu zici nimic, incerci sa treci cu vederea, strangi din dinti si incerci sa nu te enervezi, insa e suficient inca un maruntis in plus si nemultumirile explodeaza, dintr-o chestie aparent minora si neinsemnata.

mai in gluma, mai in serios, poate te-ar ajuta sa-ti descarci nervii intr-o sesiune de antrenament serios la sala sau, de ce nu, cativa pumni trasi cu sete intr-un sac de box .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

ca sa va mai treaca supararile,indiferent de ce natura sunt ele,poate va intereseaza sa participati la TOMBOLA DE PASTE:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171652&nm=TOMBOLA-in-actiunea-Lumina-sfanta-pt-copii

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sunt suparata ... nu stiu ce e cu mine, parca m-au atacat isteriile. Poate am intrat in pre-menopauza. Daca asa se manifsta atunci cred ca la apogeu imi tai venele ...

Nu s-a schimbat nimic in viata mea si situatii care ma nemultumesc si pe care am invatat sa le tolerez de ani de zile, acum pur si simplu nu mai pot trece peste ele. Mi-a spus si barbata-meu ca m-a apucat asa din senin, ca ce mi-a venit ...

Eu, care asa de intzelept sfatuiesc pe toata lumea sa invete sa tolereze, acum nu mai pot tolera ...una minora este faptul ca m-am certat cu barbata-meu ca de ani de zile cand isi taie unghiile in baie, ii sar peste tot si nu ii pasa. Cand dau sa fac curatenie, baia e plina de unghiile lui. El nu curata niciodata baile ...

Huh !


stai linistita, ca nu esti singura care reactioneaza in felul acesta. daca vrei, e o chestie similara cu picatura care a umplut paharul. pic-pic-pic, maruntisurile se aduna, nu zici nimic, incerci sa treci cu vederea, strangi din dinti si incerci sa nu te enervezi, insa e suficient inca un maruntis in plus si nemultumirile explodeaza, dintr-o chestie aparent minora si neinsemnata.

mai in gluma, mai in serios, poate te-ar ajuta sa-ti descarci nervii intr-o sesiune de antrenament serios la sala sau, de ce nu, cativa pumni trasi cu sete intr-un sac de box .

Da, da, da asa este ... se aduna mici mizerii, ai dreptate ... nu m-am istereizat eu brusc din cauza unor unghii cu care oricum ma intalnesc prin baie de 16 ani.
Problema mea este ca eu sunt cam control freak - si situatii care nu le pot controla sau planifica ma scot din zona mea de confort. Daca as putea, i-as taia eu unghiile ca sa stiu ca nu si le mai taie aiurea in baie ... in plus, mai am eu un mare of ... compania la care lucreaza barbata-meu este in faliment si acum se vinde. Probabil ca mai are acest serviciu, in care sta de 12 ani, pana prin iunie maxim ... ma dispera lipsa asta de perspectiva, nu stiu cat va dura pana isi gaseste alt job, nu stiu pe ce finante sa ma bazez, nu pot face nici un plan de vacanta, de vreo imbunatatire pe la casa.
Barbata-meu este foarte calm, asteapta sa isi ia pachetul de plecare dupa care vede el ce face ... cand aud fraza asta "vad eu ce fac" imi vine sa-l strang de gat.

Cred intr-adevar ca ar trebui sa ma apuc de sport ...am experimentat si intr-adevar sportul iti da o stare de bine. Dar mi-e atat de greu, dupa cateva miscari ma apuca toate durerile din lume, nu mai pot respira ...sportul asta doare rau pana ajunge sa te faca fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

sportul asta doare rau pana ajunge sa te faca fericita


Buflea, gandesti ca o virgina. In ale sportului, bineinteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Back pe la voi, ca ma simt in stare sa glumesc.

First of all si punctual: la mine actiunea unghiile s-a incheiat in momentul in care am inceput sa fac si eu exact acelasi lucru. Adica sa le las aiurea prin casa la vedere. Normal ca am provocat o reactie de indignare si neplacere, da' ma asteptam si aveam raspunsul pregatit - dupa tiparul io credeam ca ale mele is mai frumoase si nu deranjeaza asa rau.

Asa am scapat de inamicul ungii

Inamicul control freak, dupa modelul inchid ochii. Ia ceva practica, da' cand vad ceva ce nu imi place ma vizualizez uitandu-ma in alta parte si imi spun respira, nu e sfarsitul lumii. S-a dovedit in timp ca nu vine apocalipsa nici daca nu matur 2 zile in bucatarie (io am o buba ea cu curatenia, da credeti-ma ca m-am rezolvat asa bine incat nimeni nu ma crede uitandu-se la casa mea )

Cu slujba bufleo te inteleg perfect. Da ia stai matale stramb si gandeste drept asa cum stii: ce se poate rezolva daca tu iti consumi nervii si energia? Mai bine fa un buget de cat va permiteti sa stati cu un job pana vine al doilea sa fii pregatta si sa stii la ce sa te astepti. sau orice altceva practic.

cu sportul - da-i inainte eu am facut pauza in martie si acu' 2 zile cnd m-am infiintat la spinning m-am bucurat ca e un mosulet, da nu vreau sa spun ce mi-a facut ca mi-e rusine :))))) n-am putut tine pasul. Suspinau si gemeau si barbatii de pe bicicletele de langa mine.

Asa si ca sa inchei. Ma enerveaza reclama asta u dieta de nota 5 plus 5. Adica de cand 2 diete proaste fac una buna? plus ca mi se si lateste pe tot ecranul!!!!!!







Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Adineauri butonam eu pe aici cand ma trezesc cu fantoma mica (intr-un combinezon de copii alb) langa mine, cu ochii carpiti de somn. Vrea sa se uite la 'abioane', ca la 21.00 cand s-a culcat i-am ramas datoare. Pat de copil mare am vrut, pat de copil mare am! Sa ta tii acu' vizite nocturne! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui buflea

sportul asta doare rau pana ajunge sa te faca fericita

Buflea, gandesti ca o virgina. In ale sportului, bineinteles

Hahahahahah .... ai dreptate, de cand ma stiu astept sa ma indragostesc de unul sa-l las sa ma penetreze si nimic.
Mi-e teama ca o sa mor fata batrana ...si rotunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui buflea

sportul asta doare rau pana ajunge sa te faca fericita


Buflea, gandesti ca o virgina. In ale sportului, bineinteles

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Hai ca m-a busit rasul de dimineata!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput