Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

**Prichindei nazdravani 2008!** (23)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 21

alina_satena

2396 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alina_satena  Trimite mesaj yahoo luialina_satena Adauga semn de carte la raspuns Trimite alina_satena un Mesaj Privat
Tatiana eu am 55 de kg si Delia avea febra 38.5 dar era vesela si acum am sunat la doctora si doctora nu raspune ca Delia tot are amigdalitele si rosu in gat

http://alinahandmade.blogspot.com/
Mergi la inceput
doinita_g
doinita_g

715 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidoinita_g Adauga semn de carte la raspuns Trimite doinita_g un Mesaj Privat
Tatiana, adica sambata Teo a inceput sa zbiere ca o doare urechea stg...si era f. pleostita...asa ca de sambata a intrat pe antibiotic...Ne-a busit si pe noi...iar azi scotea niste mucalai copti din stanga...si baga o tuse...de-mi vine sa-mi iau campii...Da' cica bine ca scoate coptura...ca-si face antibioticul efectul...
Sambata seara a bagat si-o voma de nici nu mai respira...de-am facut pe mine de frica...Apoi n-am dormit toata noaptea...
Deci cam asa suntem...
Eu nu stiu cum la unii copii trece muceala/raceala in cateva zile...iar la Teo o tine cate-o luna, doua...apoi cateva zile pauza...si iar...
Asta e...sunt la capatul puterilor si nervilor...
Nasol cu polipii dar se retrag, nu?...cu tratament...cu Nasonex de 1 luna la Teo s-au retras...
Alina, multa sanatate si voua, vad ca suntem in acelasi tabel...
pe toata lumea si va doresc sanatate

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"
Mergi la inceput

alina_satena

2396 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alina_satena  Trimite mesaj yahoo luialina_satena Adauga semn de carte la raspuns Trimite alina_satena un Mesaj Privat
Maine mergem la doctora sa ne3 vada sa facem cumva sa yi treak amigdalitele ca deja m-am saturat

Mergi la inceput
magdalena67
magdalena67

440 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimagdalena67 Adauga semn de carte la raspuns Trimite magdalena67 un Mesaj Privat
Buna dimineata si va invit la o cafeluta aburinda.
Noi ne-am intors de cateva zile dar ajunsi acasa ne-au luat de cap problemele. La sfarsitul saptamanii am fost la Barlad sa il vad pe varul meu care este deja intrat in metastaza, daca tot am ajuns acolo am fost si la tara la tata la mormant, am impartit un pic si ne-am intors. La Napoli, sincer nu prea mi-a placut, e mizerie foarte multa, foarte multi romani care ne fac de ras , iti vine sa bagi capul undeva si sa nu il mai scoti.

stoian
Mergi la inceput

MarianaPop

2293 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMarianaPop Adauga semn de carte la raspuns Trimite MarianaPop un Mesaj Privat
Buna dimineata fetelor !

Magdalena, multumesc pentru cafelutza ! Imi pare rau de varul tau . Pacat ca te-ai intors cu impresii nu prea placute din Napoli . In privinta romanilor de acolo si nu numai, ramai fara cuvinte, vazusem la un moment dat un reportaj cu un grup de romani care chefuiau de mama focului intr-un parc destul de ingrijit...nu lipseau friptanele la gratar, alcoolul si manelele la maxim.... Trist este faptul ca toti suntem bagati in aceeasi oala si catalogati ca tigani, cersetori....

Doinita, ! Cum mai este Teo ? Tratamentul are efect?

Alina, ! Delia e tot cu febra ?

Tatiana, !

Fug la munci ca n-am incotro.... Cate mai am de rezolvat......

Va doresc o zi buna !

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**
Mergi la inceput
Gherman_in
Gherman_in

546 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gherman_in un Mesaj Privat
Neata buna!Mariana,spor la munci,si eu sunt amortita,blegita,fara chef de nimic.Cred ca-i de vina astenia
Of of,biata Teo,cate mai are si ea de tras.A facut si febra?Ce antibiotic ii dai?Noi am scapat de el,acum ii dau Enterolactis pt.refacerea florei intestinale.Cu Iarina ii bai.Polipii nu se retrag,is prea mari,is infectati,trebuie scosi.Dar a zis sa mai tragem putin de ea sa mai cresca.Nu a stat ea la control cu gura cascata,crezi ca sta sa-i scoata polipii?Am o groaza,oricum mergem la Bucuresti pt.asta.Hai,fii tare,ca baza-i la tine.
Alina,cum e Delia?
A plecat mama la tara,nu mai am ajutorrrr.

tatiana
Mergi la inceput

alina_satena

2396 Mesaje
Fetelor sunt si eu pe aici,m-am pricopsit si eu cu amigdalite de la Delia.
Astazi iar vizitam doctora ptr ca Delia tot face febra noaptea amigdalite tot are si uite asa stam si noi

Mergi la inceput

alina_satena

2396 Mesaje
Acum am venit de la doctor ia schimbat antibioticul i-a dat Azitromicina 200 mg/5 ml flaconul are 20 ml (800 de mg) si Ketof si humex si nu prea stiu cum sa il prepar

Mergi la inceput
anaalina
anaalina

567 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianaalina Adauga semn de carte la raspuns Trimite anaalina un Mesaj Privat
Buna , scuzati ca dau buzna -nu are nimeni vreo tricicleta de vanzare ? sa va eliberati casa de jucarii?/

Anaalina , mami de Catalina Teodora(30.03.2007)siMihai Teodor(16.09.2010)
Mergi la inceput

MarianaPop

2293 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMarianaPop Adauga semn de carte la raspuns Trimite MarianaPop un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Acum am venit de la doctor ia schimbat antibioticul i-a dat Azitromicina 200 mg/5 ml flaconul are 20 ml (800 de mg) si Ketof si humex si nu prea stiu cum sa il prepar

Refacere rapida Deliei !

AZITROMICINA
Prepararea suspensiei: agitati pulberea din flacon, pentru dispersare si omogenizare. Umpleti seringa cu cantitatea de apa (fiarta si racita) mentionata mai jos si adaugati-o peste pulberea din flacon.
Azitromcina Sandoz 100 mg/5 ml Pulbere pentru suspensie orala
Pentru 20 ml suspensie reconstituita adaugati 10 ml apa la 16,50 g pulbere pentru suspensie orala,
Azitromcina Sandoz 200 mg/5 ml Pulbere pentru suspensie orala
Pentru 15 ml suspensie reconstituita adaugati 7,5 ml apa la 12,40 g pulbere pentru suspensie orala.
Pentru 20 ml suspensie reconstituita adaugati 10 ml apa la 16,50 g pulbere pentru suspensie orala.
Pentru 22,5 ml suspensie reconstituita adaugati 11 ml apa la 18,60 g pulbere pentru suspensie orala.
Pentru 30 ml suspensie reconstituita adaugati 15 ml apa la 24,80 g pulbere pentru suspensie orala.
Pentru 37,5 ml suspensie reconstituita adaugati 18,5 ml opa la 31 g pulbere pentru suspensie orala.

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**
Mergi la inceput
Pag. din 21 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com