Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (60)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Racusor mersi
Vara trecuta i-am facut comanda la mothercare de multe hainute si le-am lut 12-18 luni ca 9-12 am zis eu ca nu ii mai vin. Si astea ii erau putin mari. Abia vara asta ii vin bine ca-s pana in 86cm si mara are 81-82. Deci avem vreo 7 panaloni scurti, 13-14 tricouri si cateva rochite. De ajuns deocamdata. De incaltat nu mai are nimic, si nici pantaloni lungi, palariute, pijamale..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna fetelor ...noroc ca ma mai striga Cris si imi fac curaj sa mai scriu

Eu am fost singurica 1 sapt...Antonia la mama...joi seara am adus/o acasa si numai bine ca ieri seara a venit si tati intr/o scurta vizita...dar maine pleaca iar ...Antonia cand l/a vazut a zis tata si apoi a inchis usa la camera ...dar dupa 5 min era calare pe el...toata ziua il striga...e innebunita dupa el...mi/e asa ciuda ca de maine iar nu/l mai vede

Si Antoniei ii vin haine de asta vara...are f.multe care ii erau mari si acum ii vin numai bine...mai tb sa ii cumpar de incaltat

Va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare mamici si delfinasi

Crispo- sunt aici va citesc mereu dar mai greu cu scrisul...am avut o perioada mai grea...dar acum cu venirea primaverii sper sa fiu si eu mai bine....multa sanatate

Am fost si noi bolnaviori toti vreo 2 sapt...toata iarna nu am racit si acum la final...ne-a prins pe toti cu febra,tuse...a fost greu dar bine ca a trecut.

Pe Antonia am inscris-o la scoala la grupa pregatitoare...avem scoala chiar in fata blocului...deocamdata pare incantata...vedem cand incepe cum va fi.

Davidutzu e un alintat...numai cum vrea el trebuie sa fie altfel tipete cat cuprinde.
Inca papa ma gandesc si razgandesc cum sa fac sa-l intarc.

Alice- sa va traiasca micul crestin...sunteti o familie tare frumoasa

sper sa scriu mai des...va

multa sanatate bolnaviorilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Fete am uitat sa va spun ca VLADUT S-A VINDECAT DE CANCER LA MANDIBULA! Mii de scuze!
a trecut cu bine peste sedintele de chimio si protonterapie,a facut teste de imunitate,etc... si toate au iesit bune!!
VA MULTUMIM TUTUROR CELOR IMPLICATI IN DIVERSE MODURI!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Alice am vazut pozele de la botez,sunteti tare frumosi! Ce ochi minunati are Radu,albastri ca marea!iar tu zici ca nu esti mamica,draguto!Ce imi place atitudinea si privirea Marei



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

La multi ani, Larisa!

Ramona, Paula, sa stapaniti sanatoase casutele si sa le umpleti cu copii!

Alice, ti-am admirat copiii, niste frumosi amandoi, si seamana bine intre ei. Iar tu esti asa tanara si frumoasa! Are Marius cu ce se mandri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Si noi mai avem hainute de anul trecut care ii vin. De ex. o rochita fara maneci de la Z de 6 luni ii vine si acum, chiar mai frumos ca e scurta, scurta si mie asa imi plac la fetitele mici. Iar pentru ca e si slabuta ii mai vin cred si alte rochite de 9 luni de vara trecuta. Acum ii cumpar hainute marimile 80--86, si cred ca o sa-i vina si la toamna. Eu n-am vazut inca copilasi de varsta ei mai scunzi decat ea (are 80 cm). Dar compenseaza cu energia si veselia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fetelor!

Eu va tot citesc dar de scris mai rar ca nu mai pot efectiv! S-a stricat laptopul si so#539;ul are nevoie de IPhone pt serv asa ca ce sa mai scriu la 2 noaptea!?

Antonito e un obraznic, a inceput si el sa impinga copiii in parc... Sper sa-i treaca! In rest, e bine, sanatos, multumim lui Dumnezeu! Am cumparat si noi hainute de primavara ca nu aveam si adidasi... E un frumos!

Continuam cu tzitzi, n-are nicio treaba .... Dupa Paste insa vom merge la bunici si speram sa scapam de ea!

Deocamdata am introdus si noi laptele de migdale. Cateodata bea o cana intreaga, cateodata nu vrea nici sa-l vada! Sper ca pana la intarcare sa-l accepte fara probleme!

De vorbit, doar tzitzi si agua. Atat! Bunicii deja isi fac probleme :)))) eu astept calma.

Racusor, vroiam sa te intreb cum ii merge lui Andrei cu Balda ca vrea sa-i dau si eu lui Antonito !

Va pup si un sfarsit de saptamana placut!


la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

buna fetelor!

noi iarasi cu trezire la 4 dimineata, Raducu a plans vreo jumate de ora pana a facut kk i s-a linistit. acum chiar nu imi dau seama de la ce l-a mai luat durerea si kk noaptea

am inceput ieri sa-i dau Wormex, de care mi-a zis Paula...doar daca o fi de la siropul asta ca altceva nu stiu....desi in prospect scrie ca nu provoaca efecte adverse de nici un fel. in concluzie nu stiu daca sa i-l mai dau azi....cred ca o sa ma risc sa i-l dau, vedem la noapte daca se mai trezeste de durere de burtica.

nu v-am mai spus ca figura cu kk noaptea am mai avut-o si acum 2 nopti. in ziua precedenta ii dadusem ficat de pui fiert. am crezut ca de la asta, poate nu i-a priit. dar sincer...nu mai stiu.

sunt cam deznadajduita, sa vedem ce mai spune pediatra marti la control. deja incep sa ma gandesc sa merg la un spital la gastroenterolog.

Raducu e f. agitat si ziua, iarasi doarme putin si cred ca tot burtica il deranjeaza.

Azi am iesit chipurile sa bem o cafea la terasa in Portul Tomis. Bineinteles ca ne-am baut cafelele pe rand, ca Raducu nu avea stare, vroia numai plimbare si ... in apa asa ca unul din noi era cu el la plimbare prin zona

Alice nu am apucat sa iti spun ieri cat de mult mi-au placut pozele voastre de la botezul lui Radu! Sunteti tineri, frumosi, minunati! Radu si Mara doi scumpi! Iar pozele f.f. reusite! Bravo voua!

Crispro sanatate multa! Precum stii, nici eu nu sunt fan iesit afara pe vreme rece. Si eu am imunitatea varza... Cred ca la noi chiar asta e cauza pt. care racim atat de usor daca stam ceva mai mult la frig - faptul ca organismul si-a pierdut capacitatea de adaptare din cauza statului prea mult in casa la caldurica...asta e parerea mea...plus stresul zilnic, alimentatia ... Pe langa tratamentul de cresterea imunitatii cred ca e binevenita mai multa miscare si pe anotimpul rece, treptat, chiar daca nu prea ne place.

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fetelor!

Eu va tot citesc dar de scris mai rar ca nu mai pot efectiv! S-a stricat laptopul si so#539;ul are nevoie de IPhone pt serv asa ca ce sa mai scriu la 2 noaptea!?

Antonito e un obraznic, a inceput si el sa impinga copiii in parc... Sper sa-i treaca! In rest, e bine, sanatos, multumim lui Dumnezeu! Am cumparat si noi hainute de primavara ca nu aveam si adidasi... E un frumos!

Continuam cu tzitzi, n-are nicio treaba .... Dupa Paste insa vom merge la bunici si speram sa scapam de ea!

Deocamdata am introdus si noi laptele de migdale. Cateodata bea o cana intreaga, cateodata nu vrea nici sa-l vada! Sper ca pana la intarcare sa-l accepte fara probleme!

De vorbit, doar tzitzi si agua. Atat! Bunicii deja isi fac probleme :)))) eu astept calma.

Racusor, vroiam sa te intreb cum ii merge lui Andrei cu Balda ca vrea sa-i dau si eu lui Antonito !

Va pup si un sfarsit de saptamana placut!


la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput