@ construit CASA ! (14)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

eu am glafuri exterioare din granit...si sunt super!!!!!! am facut pe comanda..la un cimitir! pretul a fost culmea..sub cele oferite de Qfort din pvc
Scari interioare facute de cineva la un atelier avem si noi..am cumparat lemnul impreuna..el a facut scarile..apoi le-a dat cu un bait si apoi cu lac..in schimb ma termina la curatenie ..arata bine 2 zile dupa care se vede absolut tot pe ele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Bune produsele de la Sika (noi am dat cu Sikafloor, aur curat, n-am avut nici o problema cu infiltratiile !), dar scumpe rau...Ceresit nu merge ?

www.ceresit.ro/ceresit-cd-26-mortar-reparatii-beton-cu-granulatie-mare-grosimi-30-mm-100-mm.htm" target="_blank">http://www.ceresit.ro/ceresit-cd-26-mortar-reparatii-beton-cu-granulatie-mare-grosimi-30-mm-100-mm.htm

Problema e ca-s produse mai "exotice", pana le gasesti, dai la telefoane...

Gogosel, uite aici magazinul lor :

www.sikashop.ro/catalog/mortare-44449" target="_blank">http://www.sikashop.ro/catalog/mortare-44449

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

editat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

KIM, arata f bine treptele!Imi place livingul vostru! Pisicul vostru e asa frumooos! Am observat ce baietel cuminte ai, care poarta papuci! Eu imi racesc gura de pomana cu al meu!:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

asa crezi tu ca poarta papuci..ii zic cam de 20 de ori pe zi..am cumparat toate formele posibile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogosel

Si am vazut ca zici de Sika. Fii mai precis! Nume, pret aproximativ.



Nu pot. E ca si cum ti-as pune un diagnostic de la distanta. Fa o vizita (cheama) un distribuitor Sika. Iti da solutia cea mai buna. Eu am reparat fundatii de bloc cu Sikadur...Au o solutie pentru orice problema.
Dana, ceresit nu am folosit la reparatii. In general, cand vrei ceva de top (indiferent ca-i mortar, adeziv, glet, silicon, etc) nu folosesti ceresit. Asta-i parerea mea.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Ok, Rufus!
Multam fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

De azi avem cureeeent!!!! Uraaa! NUmai gazele se lasa muuult asteptate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Dragilor, asa cum v-am obisnuit, revin si eu pentru un sfat : Azi am fost "in vizita" la un nene care are una atelier unde face usi interioare din lemn masiv, noi de fapt fusesem sa vorbim cu el despre treptele interioare ale scarii...dar s-a ajuns si la discutia despre usi. Pretul unei usi din stejar de ex , lacuita, baltuita sau ce i-o face, ar fi de 6 mil jum. Cum vi se pare pretul? Si la o comanda de 8 usi a spus ca ar mai negocia usor la pret. Insa....din ce am citit pe aici, lemnul ar lucra in timp si ar exista acel risc ca in timp sa nu se mai inchida usa. Pe de alta parte, ma incanta ca sunt de calitate, nu s-ar deterioara asa repede ca cele din MDF si pretul pare chiar bunicel. VOi ce spuneti???? Azi fusei in praktiker si o usa din MDF parca era, costa 450 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Foarte bun pretul, onitza...(e echipata? adica broasca, clanta, , etc? cu tot cu toc/pervaze?).
Eu am rezerve la lemn. Ca-i parchet, usa, geam. Nu ca nu mi-ar place...dar e cu risc. Risc mare. E greu de crezut ca mai sta cineva sa usuce lemnul cum scrie la carte...
Daca mi-as cumpara acum usi, nu ar fi din lemn.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput