Fulguleti de nov-dec 2006 (8)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

pe fuga, pe fuga ca am mancarea pe foc
laura, sanatate lui dani; si tie multa putere; te vei descurca la mare, ai sa vezi :)
lavinia, si voua multa bafta cu urechile; si noi trebuie sa mergem la control; luca a stat numai in apa, a invatat sa se bage sub val, singur, cand erau valurile mari... deci cred ca avem sanse sa aiba iarasi otita; voi lua si eu acele tuburi recomandate de ruxandra pt ca si eu am probleme cu urechile mai ales ca inot numai pe sub apa
danutz, mutomanilor :) va invidiez sincer ca inca puteti sa urcati pe munte; eu nu mai pot.... bravo voua!!! trece vara si nu ne vedem?????
deci noi am stat 13 zile la mare pana la urma; din pacate nu mi-am aranjat programul cum trebuie si am ratat sa ma intalnesc cu dandusa :(.... dar poate mai tragem o fuga vara asta ca avem unde sta in constanta..
am stat 6 zile in vama veche si apoi in constanta.. luca a inceput sa dea si el in sfarsit din picioare si in mamaia a inotat si fara elemente ajutatoare; eu tot sper ca pana la anul scapam de colac si va inota si la apa mare... asta visez eu :)
de maine inapoi pe ogor... asta este; am avut o vacanta super :)
pup si mai revin eu...Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

s-a intamplat ceva cu ruxandra???? imbratisare si de la noi
danutz, vom pleca in weekend la breaza; mi-ar fi placut sa am si eu macar un weekend liber; recunosc ca mi-e dor de vremurile cand aveam o zi pe luna fara luca... din septembrie nu am mai avut asa ceva si simt nevoia; in fine, nu ma pot intelege cu ei si o las asa ca nu am nevoie de inca o frustrare pe langa cele care le am deja
laura, inca o imbratisare de la mineYagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

AKA ,prezent,dar mai greu cu scrisul...pop toate mamicile si picii!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Imi spune si mie cineva cum sa mai umblu la semnatura?...ca tre sa mai adaug ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

neata coffee

maine avem petrecere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui deeaA

Imi spune si mie cineva cum sa mai umblu la semnatura?...ca tre sa mai adaug ceva?

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006
pozedavidutz



te loghezi si in profil personal schimbi semnatura


Dani a venit acasa de sambata, am facut un drum de urgenta la Bucuresti pentru ca il apucase asa o criza de plans ca nu l-a putut linisti nimeni. el vroia acasa si gata. cand ne-am vazut cred ca ne spunea la fiecare dou aminute ca ne iubeste si ca i-a fost dor de noi. si a tinut-o asa vreo 7h.
oricum, cand s-au vazut baietii mei a fost ... superb. sunt efectiv topiti unul dupa celalalt, dani l-a luat la pupat pe alex, alex s-a lipit de dani si a inceput sa il strige: "da-da", "da-da", numai asta se aude prin casa.
de luni dimineata dani merge la gradi de vara, cu un coleg de la fosta lui gradinita, dar vedem cat il tine, aseara deja imi explica ce dor i-a fost de mine toata ziua.
nu stiu ce e cu dependenta asta ... parca ii mai trecuse, acum am luat-o de la capat, nu vrea sa faca nimic cu tati, doar cu mami. na, asta e ... va mai creste si poate va mai trece.

pup gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

La multi ani Lavinia! sa fii fericita si iubita

Ruxandra?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


la multi ani Lavinia!!!


Multumesc dragele mele


Dopurile pt urechi, daca dati o cautare dupa "water earplugs" gasiti deja multe. Noi avem sub forma de spirala sau dop. Acum vad ca sunt si bentite speciale care sa le sustina.

Cateva linkuri, au si la Decathlon si cred ca si la Intersport.
http://www.decathlon.ro/RO/casca-si-protectii-inot-149022247/

http://www.xsport.ro/scufundari/DOPURI-URECHI-INOT-EAR-PLUG-SILICONE/455013.htm

http://www.earplugstore.com/swimandwatpr.html

http://www.funswimshop.co.uk/ear-band-it-swimming-headband-with-ear-plugs-60-p.asp



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Laura, cum mai e Dani cu urechile?

Yagmur despre fulguleti&inot..
Am realizat ca M, cand era de varsta lui G, se tine deja le suprafata fara nici un dispozitiv de sustinere si inota un soi de combinatie dintre bras si stilul cainesc. Uite ca G, care in general a fost mai rapid sau dibaci, a fost intrecut aici de fra'su
am calculat gresit, era cu un an mai mare.. deci mai are nitel ragaz



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Ruxandra, nu stiam cu ce te-am speriat ; Luca are peste 50 de ore de inot si vazandu-l cum sta pe loc m-am frustrat (recunosc ca sunt si sensibila pe acest subiect vrand si eu partener de inot pe viitor). Pur si simplu statea si se juca in colac... acum chiar si-a dat drumul dar tot nu-i place. Sper sa mai reusesc sa-l duc macar inca 2 luni. Pentru ca am eu un feeling ca dupa ce va invata va fi mult mai relaxat. Sper sa nu ma insel.
Merci de linkuri. Voi cauta cat de curand.
Laura, cum e Dani?

Yagmur si Luca

Mergi la inceput