Fulguleti de nov-dec 2006 (8)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


deeA!


Danutz.. nici mie nu mi-au placut francezii. Cam nationalisti si nesuferiti.. fost intr-o statiune de ski, unde probabil noi eram singurii ne-francezi si ne-vorbitori de franceza, si cam jumatate din angajatii magazinelor/restaurantelor au fost cam uraciosi si plini de ei. Jumatate ok, dar impresia generala a fost data de cealalta 1/2. In comparatie cu ei.. nemtii&austriecii sunt profi si chiar daca nu te-or iubi ..in general, te fac sa te simti bine.
Ah, si nici Parisul nu m-a dat pe spate , poate eram prea tanara..











Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Yagmur, daca dormiti cu cortul ai nevoie si de o geaca mai groasa. Plus caciula. Eventual manusi.
Parca am vazut pe undeva pantaloni impermeabili (din fas).. Decathlon cumva?




Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

la multi ani de 1 iunie !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

RUXANDRA,DANUTZ
Aaa,DANUTZ si lui Dav i-au iesit 2 dintisori de baietel,dar doar unul de lapte l-am scos(am tras f usor ca se misca rau)iar celalalt il mai las putin ca se tine mai bn.
Cu rosul unghiilor ,pe mine m-a innebunit,nu mai tre sa-i tai unghiile deloc are el grija de asta,dar lui i se cojesc buricele degetelelor rau de tot si la maini si la picioare,i-am fac niste analize si cica nu are nik,dar stiu si eu ,eu ma gandesc sa nu fie lipsa de vreo vit. a pielii, ceva,voi stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Cu intarziere, dar din toata inima: La multi ani tuturor fulguletilor si fratilor / surorilor!

Manu, ati fost deja la munte sau urmeaza? Noi inca nu am innoptat in cort (ma refer la noi in formatie completa), asa ca nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau. Insa astept cu nerabdare sa ne povestesti din experienta ta.

Danutz, Ruxandra, cred ca doar Stef si cu mine suntem indragostiti de Paris. N-am auzit pe altcineva sa-l laude. Poate ca am avut noroc de conjuncturi favorabile, insa ne-am intoarce oricand acolo (ca turisti). De locuit mi-ar placea pe langa Versailles :).

In alta ordine de idei, Victor a participat la un concurs de dans, cu gradinita. Grupa lui a obtinut primul loc :). Si la un campionat de fotbal, Victor portar (a reusit sa scoata doar 2 mingi), unde au mancat bataie cu 12-0 :).
N-am bifat niciun dinte nou inca.

,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Hello...
Acs si Ruxandra - multumesc de raspunsuri.
Vinerea viitoare e plecarea; in continuare vremea pare sa nu tina cu noi; s-ar putea sa ne refugiem la vreo cabana daca va ploua crancen.
Avem salopeta de ploaie, haina de iarna e cam mica dar vad eu ce fac.... sunt un pic ingandurata din cauza vremii, dar prietenii nu vor sa amane :d.
Mai rau stau eu care nu am decat bocanci si haine de iarna...
Daca mergem revin cu impresii...
Deja le cad dintisorii? Nu sunt inca pregatita .
Weekend placut la toata lumea

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


DeeA, uau deja dintisori cazuti.. crestem

Acs, ce de activitati pe Victor! Dans, fotbal, fain.

Yagmur, vremea la munte e oricum imprevizibila, deci este necesar un plan B. Dau chiar C. Mai ales ca Luca e totusi inca micut.
Sper sa va simtiti bine si sa veniti cu tolba plina de povesti si aventuri nu prea-prea.


In rest.. G a fost plecat, un we prelungit, cu prietena lui la mare.
Bine, au fost insotiti si de mama-soacra, da oricum.. promitem.
Vremea a tinut cu ei si s-au balacit la greu. S-a bucurat mult sa revada marea.. si mie mi-e un dor de ea..







Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ce fain de G, la mare cu prietena!


Yagmur, dar cat de sus urcati? Eu am fost in iunie pe creasta in Fagaras, dar nu am avut nevoie de haina de iarna, desi pe ici colo era zapada. Noaptea era mai racoare, am avut saci de dormit si hanorace, dar nu am tremurat de frig niciodata. Ne-a si plouat cand si cand, dar temperatura nu a scazut drastic.


acs, si C e la fotbal, mare distractie pe el, dar si pe noi, parintii. C nu suporta sa stea in poarta si observ iar cat e de competitiv, el trebuie sa fie primul la minge si primul la poarta, nu conteaza a cui e poarta :)) Alearga constant, are parul ud de transpiratie la sfarsitul antrenamentului si e in culmea fericirii. Ultima oara a dat un gol, era sa lesin eu de emotie


Raportam si noi doi dinti care se misca, unul doar putin, celalalt destul de bine. In fiecare zi ma intreaba daca poate sa si-l scoata pe cel care se misca mai tare. Eu, iarasi pe cale sa lesin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:



copiii mei



Mergi la inceput
Mergi la inceput