Prietene fara titlu (84)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Moni- nu am disparut dar eu mereu sunt ingropata in hartii si probleme,nu stii-acum caut tabara de juma de zi pt Alex pe vara, pe ling aterapie ca sa fie baiatul ocupat,tare greu se mai gaseste pt el,de unde anul trecut a mers treaba brici-si cred ca treb sa ma agit sa ii gasesc ceva atletism si inot ca sa mai invete si el ceva.
Haios Tudor al tau, si A e cma puturos de cand are sora-sa bike mai mare,vrea si el, si osa treb sa incercam sa il invatam si pe el fara roti ajutatoare,dar cred ca din iulie incolo ca acuma pina la vacanta eu nu am nervi si asta treb rezolvat in acelasi timp cand fac si terapistele cu el-acum vrem sa il invatam sa raspunda constant la numele lui ca nu o face, sa lege sireturile si poate sa mai butoneze ceva
Ingrid-mersi de aprecieri,lasa ca si tu ai un mic geniu acasa.Sa aveti o vacanta super, cand plecati ca eu is cam bezmetica si mai nou si cam anchilozata ca duminica am lucrat cu Dragos cel putin vreo 7h in gradina, el chiar mai mult si aseara dupa munca a mai pus pamint si seminte de gazon-ne-am hotarat brusc ca cel mai bine e sa defrisam toate buruiuenile si iarba care nu era faina deloc,ca dc facem deck frumos si avem totul nou sa arate si gazonul bine-am scos tot, mutat flori, aranjat locul pt rosii unde bate soarele la greu si adus pamint nou si semanat seminte de gazon,a mai ramas un petec sa il facem duminica seara dupa ce se termina deckul,ca altfel nu au oamenii unde sa lucreze,asta a fost proiect nr 1 pe anul asta-printre afumat peste, facut Dr bbq si altele cu kids-petreceri ,iesit cu bike, jucat tenis si lectii la greu.
Acum merg sa caut fetei rame pt diploma de la scoala,ceva poza si cred ca scrisorile de recomandare o sa ii fac dosar sau una poate o pun in rama in loc de diploma de inot de la 3 anica prea e super si poate o stimuleaza si mai mult-ca de mie mi-au cam dat lacrimile..
Cris-voi ce faceti?
Daniela-nu mai scrii nimica aici.-mai vrei sa caut produsele sau nu?
Bee-ce haiosi copiii tai, a mea clar avocata si o sa o sustin la greu si de copiii nu vorbim,eu sincera sa fiu as vrea sa faca 1 fata,apoi om vedea ce si cum..
Lili-tu pe umde umblii,numai pe la FB-pupici!
Mira-bravos si voua pt eforturi,Daria vrea doar mamica, saracutza-eu as descuraja-o din start

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am si eu o veste - Ramo e internata de-acum seara,dialtatie 2,deci probabil maine dimineata ma trezesc matusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-nastere usoara si printesa frumoasa si sanatos a!

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nepotica IULIA http://www.dropshots.com/moni2012#date/2012-05-09/08:12:14
S-a nascut azi la ora 9,natural cu epidurala si cu 3,900 kg
Epidurala i-au pus-o abia pe la dilatatie 6,la ora 4.Are din prima si laptic.Iulia e fomista cum erau si ai mei si se pare ca si la fel de galagioasa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Moni sa va traisca Iulia, sa fie sanatoasa sa creasca mare si frumoasa. A fost mare, cum a nascut? Nu a fost greu?
Ce scumpa e.....imi sunt asa de dragi cand sunt asa mici, mici!

eu la lucru, afara e inca urat si ploua, defapt ploua de duminica cu mici intreruperi.
Seline aseara.........mata e bolnava, tot vomita de ceva vreme. Cand sa o bag in pat imi zice: Syndi e bolnava, cand moare vreau un caine!!!!.........si mai zilele trecute ii facea declaratii de dragoste scrise

N-m chef de munca, nu am chef defapt de nimic. doar de vacanta.......


Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA mersi.Destul de greu a nascut,a stat cca o ora pe masa ,cica avea colul cam dur sau fibromatos,asa ceva.Noroc ca a ales medicul asta (cu care l-am nascut si eu pe Tudor) care are pe langa multa experienta si calm si rabdare.Altul o taia urgent Si epidurala i-au lasat-o pana la sfarsit,oricum si asa a fost destul de greu,am inteles.Cristi a stat cu ea,iar in sala de nastere a stat in camera de alaturi de unde se vedea prin geam - a si filmat un pic cu telefonul dupa ce au scos-o,cum ii taiau buricul si alte cele pe-acolo.Cam tremurata filmarea
Mie mi se pare ca seamana pe Diana de cand s-a nascut,rotunda si bucalata la fatza,doar ca Diana avea gura mai mare Dar si pe Tudor aduce ca si el era bucalat (el ff tare = sumo ) si exact ca ea,cu ceva pete rosii pe fatza.

Ce fel de caine luati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Noi am vizionat saptamana trecuta in fiecare seara cate un film cu copii cand erau mici, la doleantele piticoatei. Ultimul cu Daria bebe. Asa a fost si ea rotunda, rotunda ......dar si mica. Seline a decretat ca e plictisitor ca ea era doar mica, mica si eu mareeee, iar David a gasit ca nu e drept numai pe Daria sa o filmam si pe el nu!!.
.fata!!!!!! nu ne luam nici un caine!! mai de caine imi lipseste.sunt doar idei de piticot, si nici mata nu moare. doar vreo inidgestie acolo sau niscaiva viermi netratati.

Vreu sa termin si sa plec acasa. Maine David are test la mate, si stiu ca nu face cu toate ca am vorbit cu el la pranz la tel si i-am dat indicatii precise cu ce sa faca. I-am insemnat in carte, i-am spus si la tata-su sa stea langa el. Pana una alta, el era la cumputer, fetele pe afara si tata-su dormea dus!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA hai mai,cum sa nu vrei caine.Imediat iti caut si un calculator pe net sa gasesti cainele ideal pentru curtea si familia voastra - imagineaza-ti ce fain o sa stea sub umbra dudului si o sa le consume pe cele picate, te mai scuteste si cu curatenia Si cand vede Selin ca-i "pe moarte" ,gasim altceva adecvat - niste sobolani d-aia cumva,cum naiba le zice,aaa ... hamsteri ?
Cat despre teme se pare ca ,asa cum e tatal, asa e si fiul Nu se agita.Las' ca se descurca David si fara atatea teme .Tinem pumnii.

Na acum ne-am ales recent cu nepotei/nepotele - Daniela,Denisa,Mira si cu mine,cine urmeaza? Brandusa,frate-tu ce invarte? Ingrid sora-ta,nu mai misca ceva? Ca asa se lauda la un moment dat ca parca ar mai vrea. Lili tu n-ai de unde,ca parca sunteti unici ... Cristina,al tau nu s-a recasatorit? Ce tot faci pe-acolo de nu mai dai semne?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA hai mai deci musai avocata o vrei pe Emma? Si daca ea n-o sa vrea? La noi de 5 minute tocmai a picat meseria de doctorita Diana s-a reprofilat instant pe cantareata si asta dupa ce le vizionaram pe Oana si Roxana (ale DaneiEne) in concert pe FB ... m-am stricat de ras la Roxana cantand Testoasa Lulu , dar Oana chiar le are - Diana inca fredoneaza Samba florilor,interpretata de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-Superba nepotica- sa fie sanatoasa!
Emma ea vrea avocat si eu o sa o sustin f mult ca merita!!Mi-am facut temele si dc se face business lawyer va fi super si va colinda limes- eu cred ca poate si noi pt ei muncim:) va pup!
Dia va fi medic si iti va asigura pensia:)

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput