FIV in Ungaria 158

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna
imi bine am inteles in 4 esti la Szaged pt punctie ?
daca da bafta !!!

mona cand primesti analizele de trombi ? Apropo sunt mai multe pachete de analize pentru trombi ? Si eu va trebui sa le fac avand in vedere sarcina pierduta dar nu stiu ce pachet trebuie ?






- fibrom uterin embolizat
- sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani
- 3 IUI nereusite la Cluj
- urmeaza FIV la debrecen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

olimp,da sunt mai multe pachete de trombo,poti sa le vezi pe www.geneticcenter.ro.Atat eu cat si mona am facut pachetul extins de 650 lei.Eu saptamana viitoare astept rezultatele,abia astept sa vad ce-mi iese,sper sa nu am surprize neplacute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

Cred ca ai inteles www.geneticcenter.ro fara "atat"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

multumersc raissa vreau sa te intreb , voau v-a recomandat cinevea pachetul extins ( ma refer doctor )sau ati cerut voi ?




- fibrom uterin embolizat
- sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani
- 3 IUI nereusite la Cluj
- urmeaza FIV la debrecen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

olimp,eu nu am fost la dr inainte sa-mi fac analizele,m-a sfatuit o prietena de-a mea care pachet sa mi-l fac,insa mona a fost la dr Militaru si tot acest pachet i-a recomandat sa-l faca in prima instanta.Acuma mona are o situatie diferita de a mea,a trecut deja printr-un fiv si antecedente in familie,deci necesita parerea unui medic genetician.Eu sunt abia la inceput de drum....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

am mers la laborator si am cerut pachetul respectiv,fara recomandare medic,trimitere sau altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

raissa multumesc , am sa le fac si eu dar dupa operatia laparo . si cand voi fi vindecata si mi-i se da liber la BB , sper sa fie cat mai curand . Pana atunci tinem pumnii fetelor care sunt in focuri !

- fibrom uterin embolizat
- sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani
- 3 IUI nereusite la Cluj
- urmeaza FIV la debrecen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Olimp...daca in 31 incep cu injectiile,putin probabil sa fac punctia in 4 aprilie
In 4 voi fi in ziua 5 a tratamentului...din acel moment te monitorizeaza din 2 in 2 zile.De aceea voi sta la Szeged din ziua 5 si pana dupa ET.Punctia va fi in jurul datei de 10...dar vom vedea la momentul potrivit!


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Imi... se pare ca noi ne "completam". Tu stai pana in 16 in Ungaria ... eu pe 16 merg acolo ... Doamne ajuta sa fie bine!

Fetele care vor sa mearga la Buda ... vreau sa va spun ca mi-am rezervat cazare la Korona cu 24 eur/noapte ... Asa ca cele care nu vreti sa cheltuiti prea mult, sa stiti ca puteti avea conditii foarte buni la costuri decente!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

Imi ai dreptate nu stiu ce am calculat , oricum sa fie o zi cu noroc si tie si la Cris.

o sa ai net pe acolo ? sa ne scri ?




- fibrom uterin embolizat
- sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani
- 3 IUI nereusite la Cluj
- urmeaza FIV la debrecen

Mergi la inceput