Gemanutzele!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Prima dragoste nu se uita niciodata

Sunt la punct cu toate stirile si "noutatile". De fapt tot timpul m-am pus la curent da'...am asa ratacirile mele. Ca orice geamana, de altfel.

Ma bucur ca am cunoscut-o pe sosia mea perfecta, buflea

black in toamna o sa avem o suferinta comuna cu gradinicerii. Am o inima stransa de nu va pot povesti. Ficior-miu e clar ficioru' lu' mama lui si este f greu de desprins.

Lora tare ma bucur ca Iustina merge bine cu scoala si nu aveti niciun fel de probleme. Noi inca nu ne-am acomodat. Poate prin clasa a 5-a incolo [:d]

Doinito niciodata nu te dezminti! Esti cel mai bun exemplu pentru noi

kokiyimi pare tare, tare rau

Mercedes o sa treaca timpul cat mai repejor si intoarcerea acasa o sa va faca si mai uniti, si mai apropiati. Cea mica a inceput si ea scoala?

Despre noi...pe parcurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:



Maaama, mia, nu vad bine???!!! Liliaculeee, bine-ai revenit pe la noi! Ce-ti fac minunile?

Doina, suntem bine toti, mai povestesc cand am timp mai mult, acum intru asa..fugitiv...si mai mult la sb. fetelor din Piatra, ca organizam petrecerea de 1 iunie pt. copii.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Fetele ma bucur sa va revad!

Liliacule, habar nu ai cat de aproape eram sa te sun de Pasti pt o intalnire! Din pacate timpul a fost extrem de scurt, iar sotul mi-a spus raspicat ca dc vreau la Galati sa conduc singura, insa in continuare nu am permis. In schimb, m-am intalnit cu alta fata de pe DC si a inceput sa-mi placa! Poate la urmatoarea tura... Voi nu gustati Valea Prahovei, un Brasov, ceva in vacanta?

Lora, am vazut ca esti bizi! Fain motiv!

Buflea, criza varstei o am zilnic, insa mai scade un deceniu!

Mai trec un pic mai incolo, acum am de prins un bus catre casa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinabita

Buflea, asta e?
http://www.youtube.com/watch?v=FQLGhPHzxjc

Da, da, da .... Asta este ... Spune tu daca nu iti rascoleste sangele prin venele (nataiate).
Si ma mai rascoleste una ... Se numeste "someone I used to know" - Gotye
Este si asta pe youtube dar desigur ca sunt la serviciu si nuam acces la youtube.... Ia vezi, cum iti place ?

In alta ordinede idei, marturisesc ca ma mai lafai in grupul de la Madagascar, ala cu "Pinguinii se imbraca de la Prada" si am scris acolo pe larg despre criza care ma penetreaza si care a fost initiata de masina lui barbata-meu pe care am avut onoarea e a o conduce cand a dus-o pe a mea in service si probabil de cartea aceea erotica, proasta dar interesanta, care a orgasmat tot mapamondul si pe mine, fireste ... Ce sa va spun, ca ma repet de pe topicul celalat ....desi vad ca pe topicul ala nimeni nu e in criza, numai eu, ceea ce ma ingrijoreaza teribil.

E cam aiurea cu grupurile astea, ca daca esti dupli-tripli-citar, trebuie sa scrii acelasi lucru in mai multe parti ... Mai bine ne-am uni cu totii intr-un singur grup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buflea, despre ce subiect este vb? Si despre ce carte? Poate ma mai educ si eu!

Imi place si mie melodia aceea cu "Someone I used to know" - Gotye, dar ma duce cu gandul la perioada din tinerete/facultate, la un "someone I used to know" si nu-mi mai place. Asta cu scrisul in mai multe parti, eu nu folosesc. Scriu doar aici in mod constant, in alte grupuri nu ma simt acasa.

Cu criza... care criza? Nu o ignor, dar luna asta am 1700 ron lipsa din start si cheltuieli o gramada, dar sanatosi sa fim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Pai discutia despre carte a inceput aici si din mesaj in mesaj, din pagina in pagina si din frustrare in frustrare, am ajuns la criza mea de midlife ... interesant este ca numai eu sunt in criza, restul fetelor, ori nu au citit cartea, ori nu au 40 de ani, ori nu sunt asa de simtitoare ...ca mine

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171413&whichpage=14

Eu scriu acolo de ceva timp si ca sa scriu si aici ar trebui practic sa copiez mesajele de acolo ...mai bine veniti si voi acolo si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Despre carte... dc schimbarile personale sunt vizibile si la exterior, eu sunt pentru! Mi le-am salvat, caci am vazut linkurile puse, dar zau ca nu stiu cand apuc sa le studiez. Poate noptile in garda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Despre carte... dc schimbarile personale sunt vizibile si la exterior, eu sunt pentru!

Soro, ce exterior ? Cartea asta se citeste in interior-ul plapumei, cu imaginatia dezlantuita .. in exterior ... pe tavane.
My God, nu pot sa cred ca vorbesc despre carte si pe subiectul asta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Na, ca acum copieze mesaje de acolo, aici ... Cei de la SNL - Saturday Night Life - o emisiune similara cu "Serviciul roman de comedie" care ironizeaa diverse "fenomene" care tulbura viata domestica americana au facut clipul de mai jos ... ca o reclama de cadou pentru Mother's Day care in America se sarbatoreste duminica asta ... si se refera la ce isi doresc mamicile in ziua de azi, de ziua lor ...

http://blog.zap2it.com/frominsidethebox/2012/05/snl-with-eli-manning-fifty-shades-of-grey-amazon-ad-shows-the-reason-you-kindle.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Liliach bine ai revenit!
Buflea, ma rascoleste melodia, dar asta este...nu pot nega ca timpul a trecut si asta este...
Lora, ma bucur ca sunteti bine!Timpul e masurat la noi toate, suntem intr-o continua criza de timp.
Black, garzile ...fara ele bugetul...s-ar duce in jos...dar oboseala ta? da ce iti zic eu..tu le stii mai bine.
Ia sa vedem ce ne spun astrele azi:


Este un moment bun sa gasesti solutii pentru cateva probleme familiale. Evita sa devii intransigent cu cei mici, deoarece acestia au nevoie de sfaturi obiective si de complicitate. Te poti baza pe prietenii cei mai apropiati, care te ajuta si care se bucura de increderea ta.

Si cafeluta de dimineata ca sa avem spor:

Mergi la inceput