Gemanutzele!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Black - eu cred ca solutia este sa il tii bine de mana cand treceti strada ...e prea mic ca sa inteleaga pericolele sau pedepsele. Mai ales daca stii ca are obiceiul sa alerge haotic, il ancorezi bine si gata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

black -sa mi trimiti pe pm mail-ul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Mercedes, trimis!

Azi:

La locul de munca vei avea parte de o zi foarte agitata, va fi necesar sa te ocupi de foarte multe lucruri iar anumiti colegi vor incerca sa te incurce. Nu trebuie sa te enervezi sau sa reactionezi intr-un mod care pur si simplu nu te caracterizeaza. Pur si simplu incearca sa nu le dai atentie. Seara rezerva-ti putin timp sa te relaxezi in compania persoanei iubite.

si

O noua sarcina profesionala te poate obliga sa stai departe de familia ta cateva luni sau chiar mai mult. Este o decizie foarte importanta pentru tine, familist(a) convins(a), dar acest nou proiect iti poate aduce venituri extrem de importante. Cantareste cu atentie argumentele pro si contra, inainte de a lua o decizie. Caracterul tau romantic te-ar putea lua prin surprindere la o intalnire speciala din aceasta seara. Nu te vei confrunta cu asemenea evenimente in fiecare zi.

Azi tb sa merg la munca si nu vreau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Ce ati facut de 1 Mai? avem niste prieteni la noi , ne-am simtit super.Am facut gratar, ei ne-au faut gulas original, am vazut si eu cum se face si ce diferenta este de gust fata de retetele puse pe net. Trebuie condimente speciale(unguresti) si ce gust are...Ei sunt din Arad dar locuiesc in Ungaria.Azi ne fac cozonaci din aia curto-colaci(sigur se scrie altfel)...Vreau sa invat si eu.Aseara am iesit toti la un suc...a fost altceva si pentru Dan. Ce bine e sa mai ai si din astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, ce frumos ati petrecut!

Eu am sarbatorit prin munca, azi la cabinet rupere de oameni si-acum astept sa vad admiterea copilului la gradinita. In final, am primit un raspuns pozitiv de la una dintre cele 3 gradinite. La celelalte nu am ajuns inca (se afiseaza la avizier, nu pe site). Nu suntem prea incantati: grupa la comun 3-5 ani, pe site i-au pocit numele copilului si avea si-un * in dreptul lui ("dosar incomplet"). Am sunat repede sa vad ce acte lipsesc si surpriza: nu lipsea nimic, s-au grabit d-nele de la secretariat. Gizas, nu am inceput inca bine si deja am ganduri rele!

Mercedes, ai trimis?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare tuturor!

Eu sunt ok, am intrat sa va salut si sa va zic ca mi-am schimbat putin locatia...
In rest nimic nou..

si mai intru cd mai pot.


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Pufy, bine te-ai reintors pe forum! Cum a fost in minivacanta din tara? Cat de departe de vechea locatie te afli acum?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Black multumesc de primire!
Am fost in Iraq pana acum iar acum sunt in Afghanistan...deci destul de departe...


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Gizas, Pufy! Dar nu te incurci! Ma tot gandesc de unde ai atata putere si determinare, sper sa treaca cele 6 luni (parca atatea sunt, nu?) cat mai repede!

Io-s la munca/garda, copilul este acasa cu socrela. Zilele acestea m-am tinut mai la distanta sa o las si pe bunica sa se ocupe de copil. Dar sincer? abia astept sa treaca zilele mai repede, clar nu suntem pe aceeasi felie si de cand este ea la noi nici cu sotul nu ma mai inteleg. Or trece si astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Esti la cheremul altuia care iti spune franc in fata: nu! E un raspuns cu ton foarte transant, incat ai impresia ca nu mai ai nicio sansa de a redresa situatia. Informatia care ajunge azi la urechile tale suna a refuz categoric, a ramas bun definitiv, a usa trantita in nas, si pe moment e normal sa fii complet debusolat si sa nu mai gasesti o portita de iesire. Cantareste corect situatia, dar nu inchide definitiv acest capitol, pentru ca, dupa ce vei depasi socul initial, vei incepe sa gasesti variante mult mai bune.

Sunt inca la garda, astept sa se faca 8.00 sa plec acasa. Pt azi as vrea sa facem o iesire in natura, m-am saturat de pereti inchisi, dar, din cauza horoscopului, cred ca stiu deja raspunsul lui barbat'miu. Sau, ar mai fi o varianta, si-anume ca maica-mea sa se razgandeasca a N-a oara referitor la statul cu copilul.

O duminica frumoasa va doresc!

Mergi la inceput