Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu simt ca innebunesc.
cum sa ma duc cu strumf la un spital d epneumologie.
am si eu cultura mea d epitici pe creier.

nici macar o bubuta mica nu a avut, nicio reactie.

ma duc acasa.
nu mai pot de dorul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Ochidut...si eu am acelasi pitic cu hormonii din alimente....Chiar am spus acum cateva zile ca ma ingrijoreaza Tudor ca in 6 luni s-a ingrasat 2 kg...Cam mult totusi,nu? Acum are 89 cm si 13,6 kg

Si crede-ma ca nu mananca mult ...paine maxim o feliuta dimineata...fara fainoase....

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

delfinariu, tineti-va bine!

avem 79 de cm si 8, 400 kg!
de la 42 cm si 1,55 kg!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


uauuuuuuuuuu...ce ma bucur pt voi...bravoooooo!!!! la cat mai multe...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

histamina, in orasele mai mici lucrurile se misca greu. In mod normal ar tb ca si medicul de fam. sa aiba vaccinul. La noi nici la TBC nu il aveau, a tb sa mergem la Sv la DSP sa ne trimita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Citat:
citat din mesajul lui histamina

delfinariu, tineti-va bine!

avem 79 de cm si 8, 400 kg!
de la 42 cm si 1,55 kg!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea



Bravo Nicole!!!! Asta este dovada ca esti o mama minunata care face orice pentru puiul ei. uite ce frumos creste datorita eforturilor tale uriase

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

bravo Nicole. Ce baiat mare ai!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

fetele, nu cred ca delfinasii cresc mai mult de la hormonii din mancare...si Raducu a papat numai carne de pui de la hypermarket, cu mici exceptii, si nu a crescut deloc ca Fat-Frumos, adica e in limitele curbei sale.

Probleme de la mancarea hormonizata s-ar putea sa vedem ceva mai tarziu, o pubertate precoce de exemplu

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Buna fetelor,

Michele, bine ai venit. Ai pus un link cu pozele din vacanta? Nu l-am gasit in capitolul trecut.
Ochidut, unde te-ai hotarat sa mergi la innot?
Nu am mai citit mult din urma, dar recuperez eu cumva. Acum ne pregatim de o vacanta mai lunga si cam departe, am mari emotii, mi-e teama de epidemia asta de viroza, astfel incat saptamana asta o izolez de tot, nici la bazin nu o mai duc Desi pana acum s-a descurcat bine, a fost racita de 2 ori, usor.

A, i-am facut un set de analize complet, sa vedem daca regimul vegetarian (plus peste) ii face bine, si analizele sunt perfecte! Calciu, magneziu, fier, hemoglobina, fosfor, vitamine, proteine, etc. Proteinele sunt la limita inferioara, dar nu-i nimic, ii mai bag o masa de peste in plus. Ma bucur ca eforturile astea merita si ca ii fac bine. Ai mei parinti sunt un pic socati, nu pot intelege cum desi nu mananca lactate si carne nu are lipsa de calciu, fier.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maurice

Buna fetelor,

Michele, bine ai venit. Ai pus un link cu pozele din vacanta? Nu l-am gasit in capitolul trecut.




Mami de Sara Maria 04.08.2010
Pozele sunt pe FB, la Mamici dragi am postat linkul de pe picasa, dar cred ca era mai bine pe yahoo grup.
Felicitari pt analizele bune.

Histamina - bravo voinicului tau! Tot asa inainte

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

michelle cum te simti? Bebelina din burtica a inceput sa fie activa? Face valuri?

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
18+

Mergi la inceput