Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Cosmina,

fiecare o sa mearga in functie de propriul program.

Eu de exemplu imi propusesem sa ajung sambata acum sau sambata viitoare.
Sa vad cand o sa pot.

======================

Am reusit sa fac si cumparaturile de alimente pentru cele doua familii din Dambovita (una cu 6 copii, cealalta cu 7):

Cosul de cumparaturi pt amandoua familiile:
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/7045022929

alimentele pt o familie
(2 st ulei, 2 pungi zahar, 2 pungi orez, 2 pungi faina, 1pachet paste, 1 pach spaghete, 3 pungi cu dulciuri oua si iepurasi, 2 pach napolitane, 1 punga alune de padure, 1 punga banuti de ciocolata):
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/7045022933

si asa vor ajunge la ei:
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/7045022935



super!
felicitari inca o data pentru marinimia de care dati dovada! aveti tot respectul meu!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

fetele din Cluj, oare reusim sa facem rost de un carucior pentru Marius? ar fi bine daca as putea sa-l duc sambata cand mi-am propus sa merg la ei cu cumparaturile de Paste. Si poate gasim si lapte praf, acela ce se da (daca se mai da) de dr. de familie pentru sugari.
Si la aceasta vizita voi duce un tort deoarece pe 1 aprilie a fost ziua lui dani, a implinit 9 ani.
Va pup si va astept cu vesti.
Laura

P.S. bravo fetelor care ati fost la cumparaturi, ati facut o treaba minunata; si apropos de intrebarea lui Alinuk; care moment e cel mai emotionant? cel cand se fac cumparaturile, pachetele sau cand ajungem la familii cu pachetele? eu traiesc fiecare moment cu intensitate maxima si astept vesti, de ex ieri cand au fost fetele la cumparaturi, ma gandeam ce au gasit, ce mai lipseste si asteptam cu sufletul la gura poze, dar ma bucur imens cand ajung la Garbau si vad fetele copiilor cum se lumineaza si cat sunt de veseli ca am ajuns din nou la ei;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

alinuk, ai pm

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna dragilor,
am facut acum viramentele urmatoare:
Laura-25 - 200 RON
Laura_s - 400 RON
Rall - 400 RON
Diannaalex - 1500 RON
Calculele au fost facute pe numarul de copii, dar asa cum ati vazut, rechizitele costa mai putin decat estimasem asa ca putem plusa la cosul cu alimente.
In banii trimisi la Vaslui am pus si pentru soba de la Tanacu 500 RON, diferenta pe care ar mai avea-o de platit poate o obtinem saptamanile care urmeaza prin actiunea coordonata de Alinuk.
Deasemenea, am mai adaugat 200 RON pentru Alex, pentru terapie si ce-i mai este lui de folos, multumim din suflet Diana ca esti alaturi de noi si sper sa te bucuri ca ne-am gandit cu drag la voi .

Sunt convinsa ca veti aduce bucurie mare celor la care ajungeti, de-abia astept sa citesc impresii.

Va imbratisez si va multumesc din suflet pentru ca existati !

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumim pt tot, papanash! eu voi face cumparaturile in we si iti trimit apoi poze cu bonul si ce am cumparat.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor

am bucuria (dupa zbateri de vreo doua saptamani...)


sa va anunt actiunea de PASTI de strangere fonduri pe mai departe


Lumina Sfanta pentru copii


cu TOMBOLA!!!!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171652




puteti lua bilete si voi, puteti da mesajul mai departe
cu cat mai multe bilete de tombola cumparate cu atat mai mutli banuti pentru copiii nostri!!!







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Buna idee ai avut Alinuk cu tombola asta
Simona ce ma bucur ca am alocat si pt Alex ceva banuti de terapie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Gabby vedea'te'ash castigatoare de premii

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Gabby vedea'te'ash castigatoare de premii

Alinuk
[b][purple][size=1] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)




Eu o sa iau 2-3 bilete dar stau calma pt ca nu cred ca o sa castig...tot am jucat la loto,bilete, tombole etc si in alte ocazii, chiar si in centrele comerciale si pauza, nu mi amintesc cand am castigat ultima oara ceva.........dar speranta moare ultima cum se spune
Ms la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Lumina sfanta pentru copii - actiune in cadrul campaniei "Gestul care poate schimba un destin" - o campanie umanitara a celei mai mari comunitati de parinti: desprecopii.com

Si nu in ultimul rand dorim sa multumim sponsorilor: www.tnb.ro/" target="_blank">Teatrul National Bucuresti , 4ward - organizator de evenimente, www.anahotels.ro/offers-en.html" target="_blank">AnaHotels, Avon Cosmetics - zona 002

www.desprecopii.com/Images/Upload/4ward.jpg" border="0"> www.desprecopii.com/Images/Upload/ana6.jpg" border="0">

www.desprecopii.com/Images/Upload/teatru4.jpg" border="0"> www.desprecopii.com/Images/Upload/avon.jpg" border="0">



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput