Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Am trimis PM catre Simo. Multumim pentru ajutor.
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

multumim Giulia
multumim si prietenului de la Best Letter Courier, care va realiza transportul gratuit, in beneficiul acestei campanii pentru copii.


Pachetele de la helbi sunt inca la Bucuresti (ultima oara am plecat cu trenul si cred ca si data viitoare va fi la fel). Crezi ca poate transporta si cutiile astea de la Buc la Galati?

lalua, mergem inainte de Paste la Tg Bujor?

Legat de bani, cum credeti. Putem cumpara doar fructe si dulciuri (plus ca dulciuri sunt deja cateva de la helbi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

alinuk, ai PM
coletul cu calculatorul a fost ridicat de catre curier azi, maine va ajunge la Bucuresti
sa il stapaneasca cu placere copiii

ps: daca pot ajuta cu ceva nu ezitati sa imi spuneti

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Giul maine mergem la cumparaturi in Dragon

abia spre ora 14h30 cred ca as putea sa fiu la adresa de ti-am dat-o sa il primesc

oricum sper ca ma vor suna sa putem stabili cum ne vedem
(parca ti-am dat nr de tel!?)

PS: stiu ca omul ne da un deget..si noi ii tragem de mana acum
dar o intrebare poate nu strica / o putem ajuta pe Rall cu transportul?





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Daca se poate, daca nu, ma descurc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata fetelor,
la Cluj avem nevoie de un carucior; dupa vacanta de Paste, d-na Coste il va duce pe Vasi (baietelul care a implinit 4 anisori in 14 martie) la gradi si va face cam 2 km dus cu ambii copii (Vasi si Marius piticul de 2 anisori); ar ajuta-o un carucior, ca zicea ca Vasi merge cat merge, dar apoi oboseste si vrea si el in brate, dar bratele suntdeja ocupate cu Marius.
Ar fi ideal daca ne-am organiza pe plan local, la Cluj sa gasim un carucior, sa nu mai platim transport, asa ca rog fetele din Cluj - Ilinca, Giulia sau oricine altcineva care ne-ar putea ajuta sa ne scrie; eu voi merge vineri sau sambata la Garbau, voi merge cu sotul, cu prietena Anca care e si avocat sa se uite peste contractul semnat de d-na Coste cu Directia si cu inginerul constructor care va face deplasarea si devizul lucrarii gratis.
ne-ar mai ajuta si lapte praf, eu stiu ca acum sase ani cand piciul meu era sugar dr. de familie ne dadea lapte praf; bineanteles ca nu l-am scos ca il alaptam, dar cert este ca se dadea; oare acum nu se mai da? poate ca mai sunt multe mamici care nu-l scot si acum ar fi momentul sa mearga dupa el, sau daca cineva are cunostinta un dr. de fam care are sugari inscrisi....stiu ca nu e de buna calitate, dar oricum e mai bun decat ceaiul pe care il primeste Marius in lipsa laptelui.
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Giul maine mergem la cumparaturi in Dragon

abia spre ora 14h30 cred ca as putea sa fiu la adresa de ti-am dat-o sa il primesc

oricum sper ca ma vor suna sa putem stabili cum ne vedem
(parca ti-am dat nr de tel!?)

PS: stiu ca omul ne da un deget..si noi ii tragem de mana acum
dar o intrebare poate nu strica / o putem ajuta pe Rall cu transportul?





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


transport de unde pana unde si ce anume?

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Buna fetele harnicutele !

Am luat pentru "copiii nostri" culegeri si carticele, vor ajunge maine la depozit si de acolo le vor lua fetele care fac colete pentru copii de Pasti.
- 9 culegeri de matematica clasele 3-8 (cerute de copiii lui Alinuk, dar mai sunt si in plus),
- 4 carticele cu povesti de citit,
- 23 de carticele de citit si colorat pentru copii pana in 8 ani,
- 18 carticele educative, gen sa invatam cifrele, literele, animalele, semne grafice, corpul uman, invataturi crestine etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Prietenul nostru de la curierat e dispus sa dea o mana de ajutor, insa trebuie sa stiu toate detaliile: cate pachete, adresa exacta de unde se ridica si unde se transporta, numere de telefon...
astept detaliile

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

giulia81, trimit PM in jumatate de ora

Mergi la inceput