Fiv cu Dr. Dragos Albu 58

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

[bHoneys][/b],un pup dulce si de la noi
Ma bucur ca ,in sfarsit te-ai linistit si ca totul este in regula



Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor dr ANDRONESCU LARA a plecat de la MEDLIFE ..........la o alta clinica.

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Mi-am facut programare deja la un ecografist f f bun de la mine din oras, nu cred ca va avea ceva impotriva dr. Albu, mai ales ca nu sunt in schema fiv pr zisa.
Maine avem iar drum la capitala, sotul va da sange pt analizele genetice de infertilitate masculina , vom mai sta de vb cu dr. Mihalca sa vedem ce ne mai spune de rez la punctie, si vom fi vazuti si de dr. Voinea Sebastian - urolog la Fundeni, poate e de acord ca punctia pe epididim este optiunea mai buna pt noi, decat biopsia testiculara, care am vazut ca in afara (Belgia, Anglia) este mai mult folosita la azoospermiile non obstructive.
Sunt atat de nerabdatoare sa incep si eu Fiv, sa sper ca voi fi in sf gravida, chiar daca subconstientul meu imi da coate, spunandu-mi ca sunt atat de mici sansele de reusita.
Va pup fetelor.
Angi ai o semnatura pe cat de trista pe atat de realista. Ce intentionezi, ramai la Medlife si pe viitor?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Vreau_bebei ,bafta maine sa fie asa cum iti doresti.
Angi,unde a plecat d-ra dr Lara?


Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ali

eu am citit pe alt forum ca dr lara e inca la medlife.zilele trecute a raspuns unui caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

HMMMMMMM eu asa am auzit o discutie pe hol ca dr Lara a plecat nu stiu la ce clinica .................acum nu stiu ce sa va spun ............!
Vreau bebe ,pt moment am sa ramin tot aici la Medlife,trebuie sa fac transferul cu cei congelati ,o sa merg si la Biogenesis pt o parere ...........daca nu reusec nici cu cei congelati ,o sa fac un alt fiv ,dar deocamdata nu stiu unde ...........sunt indecisa !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

Neatza,
Asa cred si eu ca dr Lara a plecat sau nu mai lucreaza cu Albu. Am vazut o schema FIV de aprilie si la prima monitorizare figureaza alta dra.

Angi,luptatoarea noastra.

alilumi coleguta.
si pentru toate fetele, mai noi sau veterane ale subiectului.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata fete

angiiti doresc putere de lupta si liniste sa poti merge mai departe cu Visul tau!

tinuta

va doresc liniste sufleteasca si o primavara cu multe reusite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Tinuta

Majoritatea celor de la Medlife au plecat la promed system (unde am facut si eu FIV-ul - clinica ce tine de Regina Maria). Nu stiu daca si dna Lara e acolo, e doar o presupunere.

toate fetele

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit
FIV 2 reusit
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

honeys,primul FIV a fost la medlife?

Mergi la inceput