Sezatoarea canadiana (219)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Buna seara dragi mamici , scuzati deranjul as vrea sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii.
Eu si consortul planuim sa emigram in Canada -acum cateva zile am si completat formularul acela online sa vad daca ma incadrez .
Acum intrebarea mea de baraj este unde ar tebui sa incep aceast demers(asta in cazul in care imi dau unda verde ) , in Ro sau in Italia -unde sunt in acest moment?
Chestia este ca eu la sf. acestui an depun documentele pentru obtinerea cetateniei aici si nu stiu cat imi v-a lua.
Va multumesc frumos !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Ioana merci foarte mult, o sa sun la clinica pentru copii, e aproape de noi, ceea ce caut e sa nu stau prea mult sa astept ca fetita mea nu are rabdare deloc si ar fi o mare problema sa fie 2-3 ore timpul de asteptare cum am vazut la unii medici... te rog frumos intreaba la clinica din CDN pt adulti daca au locuri, cum se numeste?
Merci inca odata .
P.S. Interesanta si oferta internet/telefon, ramane de discutat in amanunt...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris1511
Din pacate noi nu stam in zona voastra, suntem mai la nord, pe langa Fairview Mall.


Poate-mi recomanzi si mie un sale mai interesant. Ca aia cred ca au radar, cum calc in mall (rar) baga reduceri numa' la chestii care nu-mi trebe.. :)

Ce voiam sa-ntreb: are careva leustean (planta sau seminte) de prisos? (Ca eu l-am lichidat pe al meu cind ne-am mutat...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CT spune:

parpalakule, te-am mai "vanat", da' tocmai iti luasei zborul cand am dat de tine pe aici, adica nu scrisesei de ceva vreme. Nu stiu daca-ti mai amintesti de mine, eu de tine da. VR-Chat, acum vreo ... 15 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Elena, felicitari pentru job.
Integrare rapida si usoara.

Si noi zburam spre Canada la inceputul lui septembrie.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Christa, cum sa nu te tin minte :)))) Am mai cautat eu VR-ul, da' daca nu-l napastuieste nostalgia pe Tavi, ce sa-i faci.. :) Cu panthera mai vorbesc cam odata la 5 ani :) am sunat-o ieri da' dupa aia mi-am adus aminte ca ea-i in vacante vara.. :) cu hexa, cam odata la 2-3 ani decind s-a mutat la "bulgarii de la sud" si pe coasta ailalta :)
Tu ce mai faci? Zi repede pina nu dispar iar :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Si pina nu uit (*) - filme in Toronto cu doi lei juma, de se pot duce si copiii le ele:
http://www.cineplex.com/Events/FamilyFavourites/Home.aspx



(*) adica mai uit si eu ca tot omu ce-am facut acu' 5 minute sau 5 saptamini - da' tin minte ce-am facut acu 15 ani :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CT spune:

Ti-am scris un mail la adresa de hotmail, ca prin forum inca tot nu merge, nu stiu de ce. Sper ca a venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Anne, cred ca demersul ar trebui inceput de acolo de unde locuiesti acuma, mai ales ca ai forme legale.

Numai ca, citeste informatiile de la acest link; eu inteleg ceea ce au inteles si alti doritori si anume ca se sisteaza momentan aplicatiile. Ma miram eu de ce se agita lumea pe site-ul de emigrare, pe la unele subiecte.....

Uite link: http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/skilled.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Cellia -iti multumesc frumos
Din cate am citit si m-am informat , se pare ca pentru moment nu se poate -asteptam 2013 si mai vedem

Mergi la inceput