Sezatoarea canadiana (219)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

ar fi fost o mare chestie, dar e drum lung pana acolo, desi am impresia ca zboara timpul.
Multumesc frumos, Donia!

Cat despre poarta..eu zic ca tre sa ungem balamalele si se rezolva!Ar fi mare pacat sa nu, fiindca e atat de bine sa alergi undeva intr-un coltisor care e asaaaaa, ca o taina a ta si unde iti poti spune/expune ofurile, hlizelile, ingandurarile,bucuriile, zilele speciale..de ce sa se piarda asta?

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Elena, uite o postare de pe forum, poate te intereseaza.
"Nu aveti nevoie de un TV Philips? Televizorul este functional, are cateva linii in partea de sus a ecranului, dar se vede bine..... Sau poate ca este cineva in zona voastra care are nevoie de el..... Nu vreau sa-l scot la gunoi pentru ca e bun si inca merge... Nu pot asigura transport pentru ca nu am masina....
Relatii la u.tavi@yahoo.com"




16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Elena bine a-ti venit. Eu am cite ceva prin subsol, ziceam ca daca ne-am lua un chalet undeva le folosesc dar nu stiu cind s-ar intimpla asta. Cred ca am un microunde, aparat de cafea, dar noi plecam in vacanta miine. o sa mai intru la intoarcere si daca mai ai nevoie iti dau un pm.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubulina42

Multumesc frumos dragelor! Podeanu, Ioana!
Mare pacat ca forumul nu mai este asa animat cum era la inceput,aici in Ca trece altfel timpul, este adevarat, e mai "comprimat", insa ce ar fi daca cineva cu vechime aici ar deschide un subiect de genul "sa dam un suflu nou sezatorii canadiene"? sau "pe unde sunt fetele noastre?"

Ioana, numai pentru bebe ma intereseaza medic pediatru,multumesc frumos de info, insa as vrea sa stiu ca este un Om bun -si ca human being si d.p.d.v profesional..dar! info este pretioasa si iti multumesc inca o data!

Va doresc o saptamana buna!

16 +



Eu tot acolo in clinica am si med de familie ptr cei mici insa sincer (si asta se aplica si ptr noi cei mari) medicul de familie il vedem o data pe an; in rest cand avem ceva boli de rezolvat mergem la walk-in (cei mici la clinica pediatrica de care ti-am zis iar cei mari la o alta clinica deloc aglomerata) nu stau sa astept pana obtin o intalnire cu dr.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu

Elena bine a-ti venit. Eu am cite ceva prin subsol, ziceam ca daca ne-am lua un chalet undeva le folosesc dar nu stiu cind s-ar intimpla asta. Cred ca am un microunde, aparat de cafea, dar noi plecam in vacanta miine. o sa mai intru la intoarcere si daca mai ai nevoie iti dau un pm.


Born to shop, forced to work.



O vacanta minunata sa aveti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Multumesc pentru ajutor fetelor, cont pe montreal.ro am de vreo 2 ani si urmaresc mesajele, am gasit un tv pe strada pare functional dar nu am pus cablu inca, imi aduce o prietena mai multe aparaturi in iulie, am gasit mobila pe strada destul de ok, pe langa ce am cumparat noi noua,si uite asa se fac inca o casa Acum ne cautam ceva de munca pana incepem francizarea asa ca va rog mult daca aflati ceva dati-mi un mp, ceva munca ce nu necesita vreo calificare inalta (nu ca n-am avea, ca suntem toti cu scoli inalte)
Apropo, e vreuna dintre voi arhitect/profesor/avocat-jurist? Sa aflam direct cum e treaba cu meseriile asta aici, am aflat noi cate ceva dar e mai sigur de la sursa. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Merci, Ioana, am si intrat ieri pe site-ul lor si am notat toate datele, am vazut ca ofera multe si sa sunt inca multe care urmeaza sa se deschida:ex:lab analize si nu numai.
Iti multuimesc mult pentru info, e cu adevarat pretioasa si mi-a placut prezentarea lor.

somn usor

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Uau mesaje pe doua pagini!!!! Merita sa pierd pauza !

Elena bine ai aterizat. Toata lumea a ajuns cu bine, copii cum au reactionat? Si bagajele? Din pacate nu pot sa te ajut cu lucruri, ca am eliminat tot ce aveam in plus, cu aventurile mele cu mutatul intre orase de anii trecuti. Acum traim pe principiul nu se mai aduna prostii in casa, nu se mai face achat impulsiv.

Bubulina42 multe lume s-a apropiat de Sezatoare atunci cand a aparut un bebe. Forumul ajuta sa treci peste izolare , mai ales in timpul cat stai acasa. Pentru mine a contat mult, mai ales cand nu ai anturajul familial din Romania, poti sa te simti izolata.


Norocilacum sarcina dureaza cateva luni, poate mai bine ai astepta o ocazie speciala, ca de ex. Action de grace,Halloween, Craciun..... La mine a fost mai simplu ca a picat St. Valentine in sarcina. Ce vreau sa spun ca eu as duce pentru o ocazie speciala, nu asa tam nesam. Si am dat receptionistei nu doctorului.

Ideea mea cu intalnirea nu a mers inca. Doar cu Carmencita m-am vazut, ca sunt aproape de ea.
E funny ca de multe ori aud romaneste in jurul meu sau vad persoane pe care le recunosc ca romance , e plin de romani care lucreza prin birourile din centru. Si imi vina sa le trag de mana si sa le intreb ce mai fac

By, ma duc sa profit de vremea frumoasa si sa imi incalzesc oasele pe afara , inghetate de ploaia de aseara care m-a muiat pana la os.

By



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Miki, la mine nu se pune problema de izolare, ca nu-s genul, vorbesc cu tot ce prind, sunt extrem de sociabila si asta m-a ajutat mult, dar este adevarat ca nu poti compara genul de prietenii lasate in Ro cu cele de aici, decat poate daca iti aduci si prietenii cu tine..Totusi, am si aici oameni extraordinari in jur si asta ma bucura enorm!

Iar Odiseea ma bucura si imi umple sufletul pentru ca sunt fete mi-nu-na-te, trecem aproximativ prin aceleasi perioade nebune sau extraordinare, descoperim multe impreuna,povestim un milion de lucruri si asta e numai inceputul! Trebuie neaparat sa le intalnesc cand ajung din nou in Ro, adica anul ce vine!

Miky, pe unde te plimbaresti in pauze? Daca esti aproape de Palatul de Justitie, Place d'Armes, poate stam la povesti intr-o zi, rontaind un sandwich:):)Mi-ar face placere!

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocila spune:

Multumesc mikiion si donia!

Mergi la inceput