Sezatoarea canadiana (219)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena.elena

Bun gasit fetelor, am ajuns si noi in Mtl de 10 zile deja Eu una ma simt aici ca acasa, de cand am venit, a fost greu cu somnul cateva zile dar acum ne-am reglat. Locuim in CDN pe Place darlington. Vroiam sa va rog daca auziti ca cineva vrea sa dea aparatura electrocasnica (feon, fier de calcat, prajitor etc) orice de bagat in priza , am avea mare nevoie.
Ma bucur sa va salut de aproape si multumesc anticipat!

www.albumdefamilie.ro/cont/elenamitro/albume/" target="_blank">Eva




Bun venit si acomodare si integrare cat mai usoara!

Noi avem de vanzare cate ceva din ce spui tu, da-mi un mail daca vrei si iti trimit poze.

p.s. poti folosi adresa bibliotecii (carte@bibliotecaromaneasca.org)



Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubulina42

Bun gasit!
Nu am mai avut curaj sa ma strecor prin casuta voastra pana acum(desi v-am tot citit), fiindca sunteti deja departe in a va cunoaste una pe alta, -va stiti bine-, asa ca am stat cuminte si am tacut chitic, chit ca ma mancau degetele sa scriu ma arunc si eu la intalneala propusa, in timpul lunch-ului
Am intrat intr-o alta odissee de pe forum, una de mamici in devenire

O intrebare pentru mamicile de aici:
Imi puteti da o recomandare pentru un medic pediatru bun, aici in Montreal?Un doctor de care sunteti multumite si la care se poate avea acces..relativ normal, fara asteptari de 6-7 ore?sau..chiar si asa, dar un medic bun, bine pregatit si sufletist care are inca poarta deschisa?

O zi frumoasa tuturor si ...multumesc mult!



16 +


Recomandare de medic nu am insa de clinica ce are walk in zilnic, 30 min, dimineata, pot sa iti dau:
http://www.clubtinytots.ca/nos_services.html

Acolo poti suna cand se naste bebe si gasesti si pediatru care sa il ia pe bebe in evidenta (medic de familie pediatru insa nu e si ptr voi adultii)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Elena, si noi avem ceva de vandut, trimite-mi o adresa de email pe PM.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Multumesc frumos dragelor! Podeanu, Ioana!
Mare pacat ca forumul nu mai este asa animat cum era la inceput,aici in Ca trece altfel timpul, este adevarat, e mai "comprimat", insa ce ar fi daca cineva cu vechime aici ar deschide un subiect de genul "sa dam un suflu nou sezatorii canadiene"? sau "pe unde sunt fetele noastre?"

Ioana, numai pentru bebe ma intereseaza medic pediatru,multumesc frumos de info, insa as vrea sa stiu ca este un Om bun -si ca human being si d.p.d.v profesional..dar! info este pretioasa si iti multumesc inca o data!

Va doresc o saptamana buna!

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocila spune:

Buna seara, va salut si eu de la Vancouver. Sunt insarcinata in ( aproape) 12 saptamani si am o intrebare pt voi.

Sarcina imi este urmarita de un medic ginecolog. Am cunoscut-o inainte din cauza unor probleme- si mi-a spus cand am testul pozitiv sa sun la ea sa-mi fac o programare. Am sunat si desi receptionista a inceput cu regulile ( ca de ex imi trebuie o noua trimitere ca data trecuta cand fusesem acolo nu era pt sarcina, etc)pana la urma a fost de acord sa vb cu dr. M-au sunat apoi cu o trimitere la eco (early dating) si una la analize plus o programare dupa ce primesc ei toate rezultatele. A fost foarte draguta cu mine, a avut rabdare cu toate intrebarile de pe lista mea. Plus- am apreciat ca nu mi-a trebuit iar trimitere la ea...plus asteptare..stiti voi cum e.

Acu m-as gandi sa-i dau cumva o atentie, poate sa 'deliver' niste flori dupa urmatoarea intalnire. Nu prea stiu cum sa procedez. Voi ati dat ceva la medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocila spune:

Bun venit elena.elena!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Elena, bun venit, mult noroc si integrare usoara!
Te sfatuiesc sa iti faci cont si pe forumul montreal.ro si sa "scotocesti" prin anunturile de la mica publicitate si nu numai.Sunt foarte multi care doneaza lucruri necesare celor nou veniti si, in plus, sunt si multe informatii pretioase de care sigur ai sa ai nevoie candva!
Succes!

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Bun venit la sezatoare, Bubulina!

elena.elena, bun venit in Canada, va doresc sa va simtiti ca acasa cat mai curand! Oops, am recitit mesajul tau, se pare ca deja te simti ca acasa, asta-i bine. :)

norocila, felicitari pentru burtica! N-am dat atentii medicilor de aici, insa daca as alege sa fac asta as trimite ceva de care sa se bucure si receptionista, de exemplu un cos de fructe sau alte goodies, branza, ciocolata etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Multumesc mult, Donia!M-am bucurat sa gasesc poarta deschisa!

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Bubulina, silly me, numai acum am remarcat semnatura. Nu stiu de ce am crezut ca deja ai nascut. Felicitari pentru burtica si sarcina usoara!
Poarta-i deschisa oricand, numai ca de ceva vreme cam scartaie :))

Mergi la inceput