experiente mistice - (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

3x3
se vorbeste despre tine la Sufletul Credintei.
daca ai timp, poate imi raspunzi acolo la cateva intrebari.

michelle

michelle,
nu citesc la sufletul credintei. nu am timp, fizic. iar faptul ca se vorbeste despre mine,nu este o noutate. cine ma vorbeste de bine,sau de rau Dumnezeu sa ii binecuvanteze, ca vor culege ce au semanat.

am trait divinitatea, si incerc sa fiu in contact cu ea in fiecare secunda a vietii mele.am trait experientele mistice cand nu am citit biblia.
nu m-am "indoctrinat" de idei despre DUMNEZEU.nu am facut yoga, sau alte minuni; tot ceea ce am facut si incerc sa fac, este sa imi fac datoria in viata! in toate planurile.asa cum am facut inainte de experientele mistice, si dupa!

daca imi trimiti un link direct unde ai pus intrebarile la care doresti sa raspund, voi citi.

numai pace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Am primit o chestie draguta pe mail: "Omul a soptit: Doamne vorbeste-mi!Si o ciocarlie a inceput sa cante, dar omul nu a auzit.Asa ca omul a strigat: Doamne vorbeste-mi!Si bubuitul tunetului a rasunat de la o margine a cerului la cealalta, dar omul nu a ascultat.Omul a privit in jurul sau si a spus: Dumnezeule, da-mi voie sa Te vad!Si o stea a stralucit scanteietoare, dar omul nu a observat-o.Si omul a strigat: Doamne, arata-mi o minune!Si o viata s-a nascut, dar omul nu a stiut.Asa ca omul a strigat in disperare: Doamne, atinge-ma ca sa stiu ca esti aici!La care Dumnezeu s-a aplecat si l-a atins pe om. Insa omul a dat cu mana alungand fluturele, si si-a vazut mai departe de drum.Nu lasa sa-ti scape vreo binecuvantare, numai fiindca nu o primesti in felul in care o astepti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

3x3
se vorbeste despre tine la Sufletul Credintei.
daca ai timp, poate imi raspunzi acolo la cateva intrebari.

michelle

michelle,
nu citesc la sufletul credintei. nu am timp, fizic. iar faptul ca se vorbeste despre mine,nu este o noutate. cine ma vorbeste de bine,sau de rau Dumnezeu sa ii binecuvanteze, ca vor culege ce au semanat.

am trait divinitatea, si incerc sa fiu in contact cu ea in fiecare secunda a vietii mele.am trait experientele mistice cand nu am citit biblia.
nu m-am "indoctrinat" de idei despre DUMNEZEU.nu am facut yoga, sau alte minuni; tot ceea ce am facut si incerc sa fac, este sa imi fac datoria in viata! in toate planurile.asa cum am facut inainte de experientele mistice, si dupa!

daca imi trimiti un link direct unde ai pus intrebarile la care doresti sa raspund, voi citi.

numai pace


nu e vorba ca te-a vorbit cineva, dar mie la subiectul "cui ai incredintza copilul in cazul in care amindoi parintii ati deceda?"
rudelor sau prieteni credinciosi.

eu am fost intrebata daca mi-as incredintza copilul lui 3x3.

am raspuns in toata sinceritate ca nu stiu cine e 3x3, decat ca posteaza multe mesaje la paranormal...
ieri probabil a fost prima data cand am citit 1-2

si de aceea te-am rugat daca vrei sa-mi rapsunzi la citeva intrebari...sa stiu in linii mari cine esti... (stai linistita ca vorbim in mod abstract, nu ca chiar as sarii maine sa-mi fac testamentul si sa-mi incredintez copilul cuiva dupa forum.)

-cine esti?(varsta,sex, familie, locatie...in general)
-in cine, ce crezi?
-religie,denominatiune?

multumesc, astept raspunsul tau.


michelle

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Michelle, intrebarea pusa tie e tendentioasa si nu merita alte discutii.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Michelle, ti-ai incredinta tu copiii unui strain???
indiferent de religie, caracter,credinta, etc...

interventi ta de aici, zau, nu isi are rostul...stii bine ca nu i-ai incredinta lui 3X3 nici un copil, poate ar fi mai crestineste sa ramaneti la "subiect", la SC.

eu recunosc, mi se pare incredibil cum fete credincioase, cu Dumnezeu in suflet, pe ici pe colo, se iau asa din senin, si vorbesc pe la spate un membru, intr-un loc unde stiu ca persoana nu intra/citeste...numai credinta si bun simt nu denota actiunea in cauza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikole

Michelle, ti-ai incredinta tu copiii unui strain???
indiferent de religie, caracter,credinta, etc...

interventi ta de aici, zau, nu isi are rostul...stii bine ca nu i-ai incredinta lui 3X3 nici un copil, poate ar fi mai crestineste sa ramaneti la "subiect", la SC.

eu recunosc, mi se pare incredibil cum fete credincioase, cu Dumnezeu in suflet, pe ici pe colo, se iau asa din senin, si vorbesc pe la spate un membru, intr-un loc unde stiu ca persoana nu intra/citeste...numai credinta si bun simt nu denota actiunea in cauza...

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross




1. nu s-a vorbit, birfit de 3x3 la SC. doar mi-a fost pusa aceata simpla intrebare.

2. daca intrebarea a fost pusa la misto, sau cu alte subintelesuri...eu nu mi-am dat seama.

3. s-o lasam balta...

numai bine din partea mea lui 3x3.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Nu era vb de barfa dar chiar suna ff aiurea intrebarea, ceva de genul: hai, zi cine esti si ce faci ca sa pot sa te "analizez" sa vad daca meriti copilul meu. Adica a sunat ca un soi de interogatoriu pentru a se da un verdict. Din cauza asta a sunat aiurea..nu din alte motive, in opinia mea.
Si oricum sa iti pui intrebarea daca iti dai copilul unui strain, pe forum mi se pare deplasata. Inteleg rostul topicului de acolo, sincera sa fiu si eu m-am intrebat odata ce ar fi daca..Doamne fereste..dar nu sa se mearga intr-atat incat sa vb despre incredintarea unui copil unor straini, pe baza la ce opinii ne-am fi format noi intr-o lume virtuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Nu era vb de barfa dar chiar suna ff aiurea intrebarea, ceva de genul: hai, zi cine esti si ce faci ca sa pot sa te "analizez" sa vad daca meriti copilul meu. Adica a sunat ca un soi de interogatoriu pentru a se da un verdict. Din cauza asta a sunat aiurea..nu din alte motive, in opinia mea.
Si oricum sa iti pui intrebarea daca iti dai copilul unui strain, pe forum mi se pare deplasata. Inteleg rostul topicului de acolo, sincera sa fiu si eu m-am intrebat odata ce ar fi daca..Doamne fereste..dar nu sa se mearga intr-atat incat sa vb despre incredintarea unui copil unor straini, pe baza la ce opinii ne-am fi format noi intr-o lume virtuala.


si mie mi s-a parut aiurea si mai ales nestiind cine e membrul 3x3 , si nu am stiut ce sa raspud.
de aceea mi-am permis si sa o intreb in linii mari ca sa imi dau seama de ce mi-a fost pusa intrebarea si de ce mi s-a sugerat 3x3.

dar cred ca a fost pusa intrebarea in sensul de, daca mi-as lasa copilul unei familii de "genul familiei lui 3x3". deci poate nu neaparat lui 3x3...

dar nu mai conteaza, oricum poate e o aberatzie sa ajungem la astfel de discutii.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

3x3....scumpa mea,am si eu o intrebare,cer doar o parere...sunt in aproape 25 de saptamani insarcinata;in ianuarie aflai ca voi fi mamica de gemene;m-am bucurat caci....sincer tot anul trecut am visat ca tineam in brate 2 copii mici noapte de noapte;nu stiu daca era o prevestire sau ...sa asocez asta cu faptul ca in primavara anului trecut am pierdut o alta sarcina gemelara la aproape 20 de saptamani;Asa,intrebarea mea....in urma cu cateva saptamani aflai ca una dintre bebite e perfect sanatoasa,cealalta...are inima marita...si rinichii...nu au fost de gasit;doctorul mi-a spus ca sunt sanse foarte putine ca acest copil sa traiasca dupa nastere(ei spun sanse zero,eu inca nu as anula cu totul sansa de macar 1 la mie sau la un milion dar incerc nici sa nu ma imbat cu apa rece),,,si sa ma pregatesc sufleteste pentru ziua aceea cand una dintre fetita ...cea sanatoasa,daca dumnezeu.....o vrea,ramane cu noi....si cealalta ....NU.Am multe pe cap de cateva luni,multe probleme de toate felurile,nu vreau sa ma plang....dar incerc macar sa inteleg cate ceva din calatoria asta care se numeste viata;daca puiuta mea nu va trai...dupa nastere,cea bolnavioara....indraznesc sa intreb....oare de ce...a vrut dumnezeu ca sa o trimita....si apoi sa o ia repede inapoi?Nu vreau sa fiu hilara,caci sunt trista cand ma gandesc la asta....dar cand faci cuiva un cadou...de ce l-ai lua inapoi?Cum sa interpretez acestea care mi se intampla?Sunt un pic cam suparata....sincer si cu jena admit asta zilele astea...pe acea energie pe care eu o numesc dumnezeu...si as vrea sa nu fiu;poate ca ar trebui sa caut cauza acestor efecte la mine sau la sotul meu/Sa fie vorba despre vreo datorie karmica de vreun fel? Dupa ce se naste acel copil,intentionez sa am cu mine apa sfintita....si sa o botez repede eu( caci unde sunt nu am preot roman care sa vina la 1 sau la 3 dimineata cand m-ar lua pe mine durerile nasterii...)...nici nu stiu cum ar fi mai bine,sa inmormantez copilul sau....doar sa...doamne cat de greu suna...o ardem si sa imprastii cenusa;sincer...ma doare mintea si sufletul cand ma gandesc la aceste intrebari...si parca mereu fug de ele....dar candva tot va trebui sa ma opresc si sa...caut raspunsuri,sa ma pregatesc mental pentru...ziua aia...Spune-mi sincer ce crezi,nu ma menaja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Delia
Poate ar fi mai bine sa vorbesti cu fetele de la Sufletul Credintei. Sincer, eu dupa interpretarile date rugaciunii Tatal Nostru... as intreba la Sufletul Credintei, desi sint ortodoxa nepracticanta si am avut si eu perioadele mele se misticism, in care am citit multe si diverse.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput