experiente mistice - (6)

experiente mistice - (6) | Autor: 3x3

Link direct la acest mesaj

amonar, hai sa iti spun o povestioara...adevarata. Mi-am ales un astrolog profesionist, sa am un feedback obiectiv.i-am dat datele, si comunicarea a inceput. am neglijat legatura.

Dupa vreo 4ani primesc un email, in care imi spune ca am o configuratie foarte rara, unica. Si nu prea se formeaza asa ceva. Mi-a mai spus ca trebuie sa ma astept la o ...mostenire imensa. Ei bine. Nu mi-a dat prea multe detalii, insa a fost suficienta stirea, sa ma puna la lucru, sa imi calculez progresiile singura si sa vad despre ce este vorba.
Ei bine, a aut dreptate. Era o configuratie destul de neobisnuita.

asa mi-am dat seama ca revelatiile pe care le-am avut, m-au lasat sa privesc in imparatia cerurilor. Si comoara de acolo mi-a fost daruita prin cunoastere. A fost perioada in care toate piesele de puzzle in drumul meu spiriual au format marea pictura, si am reusit sa vad. Este cea mai pretioasa mostenire pe care o pot primi in viata asta.

nikole, intr-adevar, cu evenimente foarte importante in viata ta se poate calcula ora nasterii.incearca sa o contactezi pe doamna care a deschis subiectul pe astrologie. Imi pare rau ca nu a continuat. Stiu ce a putut sa simta, cu toata 'blagosloveala' cu care a fost intampinata.

Nu alerg dupa milion. Ceea ce am primit, este de nepretuit.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

3x3, am glumit cu mercedesul. Bineinteles c aomul alege singur drumul in viata, chiar daca are toate atuurile si vantul in panze. M-ai facut curioasa de constelatia ta. Oare ai putea sa o impartasesti si aici? Eventual doar lucrurile care sunt iesite din comun, ca sa zic asa. Despre doamana care s-a speriat la astrologie imi pare rau. Eu cu cat sochez mai mult cu atat imi face mai placere, mai ales 'dusmanii' Ascendantul si jupiterul imi inspira puterea de a lupta pt underdog, oameni sau animale, nu conteaza. Si daca nu merge cu vorba buna, atunci cu rebeliunea E normal sa imi placa rebelismul si socarea, doar am descendantul in varsator, iubitorul cel mai mare de libertate si luptatorul de relatii 'libere' si fara constrangeri. Asta o am de la profesorul meu de astrologie, un peste, un tip foarte special.
Deci, mi-ar place o conversatie depsre astrologie cu tine, daca ai timp si chef, bineinteles



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Hai ca m-ati facut curioasa cu astrologia de care habar nu am, dar totusi am facut sapaturi sa-mi aflu ascendentul. Mama, cica m-a nascut la 1 fara ceva noaptea. Daca e pana in 0.45 sunt Gemeni cu ascendent in varsator, dar daca e intre 0.45-1, sunt gemeni cu ascendent in pesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Light, poate sunt eu in eroare dar eu parca stiu ca trebuie sa stii cam intervalul de o jumatate de ora, nu din sfert in sfert. De ex. eu sunt nascuta la 11.50, ziua si am verificat ce ascendent as fi avut daca as fi fost nascuta la 11.35 si tot Gemeni mi-a iesit. Eu m-am uitat pe un site care se numeste astrodients.
Eu am Marte, Uranus, Saturn si Pluto retrograde, nu ca as intelege ceva din toate astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78
Light, poate sunt eu in eroare dar eu parca stiu ca trebuie sa stii cam intervalul de o jumatate de ora, nu din sfert in sfert. De ex. eu sunt nascuta la 11.50, ziua si am verificat ce ascendent as fi avut daca as fi fost nascuta la 11.35 si tot Gemeni mi-a iesit. Eu m-am uitat pe un site care se numeste astrodients.Eu am Marte, Uranus, Saturn si Pluto retrograde, nu ca as intelege ceva din toate astea.
Pe site-ul unde m-am uitat eu, adica asta http://www.eastrolog.ro/ascendent/calculeaza-ascendentul.php zice ca intre orele 0-0.44 am ascendentul in varsator, iar intre orele 0.45-1.47 e Pesti. Se pare ca e cam ciudat calculat, intradevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Eu nu stiu daca siteul ala e bun...mie acolo imi da ascendent in rac, desi eu stiu din mai multe surse ca am ascendent in gemeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Fetelor, asa se explica de ce ne-am adunat toate la paranormale, planetele retrograd..sigur

Eu mai folosesc site-ul asta, e foarte competent si complet.
Se pate calcula ascendantul si se poate accesa in mai multe limbi.

www.astro.com


Eunice78, eu stiu de Saturn ca e planeta carmei, a lectilor de invatat sau datoriilor de platit. Si faptul ca e si retrograd....poate e bine sa sapi, sa vezi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Anomar, m-ai facut sa zambesc. Si eu tot pe siteul ala intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Hi, hi, hi, eu sunt pestisorul care a vorbit cu amonar ...de fapt sunt ditatmai sirena
Mie mi-a citit o data un astrolog zodiacul si in paralel s-a uitat si in palma (cica asta ajuta mult) si tot ce a putut sa-mi spuna a fost ca am avut noroc bla-bla-bla ... pe mine de fapt ma interesa mai mult cum va fi si nu cum a fost, ca asta stiam si eu Dar oricum, cred ca legea universala: cum iti asterni (cum mananci, cum gandesti, cum vorbesti, cum te comporti), asa dormi (asa vei depasi greutatile vietii) e valabila no matter what the zodiaku' says

And BTW, asa ca o curiozitate, tot in carticica despre religii pe care o mentionam anterior, am aflat un lucru pe care nu-l stiam: musulmanii nu-si serbeaza zilele de nastere ... este si o filozofie behind this, ptr. cine e interesat sa mai aprofundeze poate da un google dupa "birthday in islam"

We are so different and yet so alike. O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Helau, sireno! Da de tine spuneam Pe mine m-a ajutat horoscopul mai mult de a ma cunoaste mai bine. Nu cred nici eu in pronosticuri, in general vorbind. Probabil ca sunt mediumi care sunt buni dar nu stiu daca as vrea sa stiu viitorul. Dar eu zic totusi sa fiti atente la planeta Saturn pe unde se afla, ca e o 'grea' daca vine sa ne dea lectii Si nu e intotdeauna usor, am simtit asta cel mai constient pana anul trecut cand a stat 2 ani in aceeasi casa, de mi-a facut parul alb....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

cum e cu planetele retrogade? ca si eu ma regasesc pe aici.

Mergi la inceput