Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Voi ce fructe le mai dai ca a mea s-a cam saturat


eu am dat si pruna...

Am vazut borcanas la Hipp cu caise, scrie pe el ca-i ok la 4 luni...doar ca n-am vazut eu caise nicaieri...

la noi sunt capsunile de sezon acum, avocado(cam putini producatori, greu de gasit nationale)mandarinele si portocalele. avem pe undeva vreun calendar cu fructe permise in primul an¿ capsuni, piersica cand ¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana l am luat doar la biserica
apoi l am dus acasa si a stat cu mama
am lipsit doar vreo 4 ore , am plecat repede ca nu mi a placut
cu cerealele....nu m am gandit la ceva anume si nici nu tin neaparat sa i dau
am citit la fete si m am gandit sa i dau si lui din cand in cand pt varietate din acelasi motiv ca si tine ca s a saturat de aceleasi combinatii de fructe
nu mai este deloc mancacios , din pacate
eu i am mai dat caisa , piersica , nectarina

may pai stai linistita , ca daca am stat atatea ore asta nu inseamna ca nu ne am circarit si prin parc
el numarul si l face oriunde ar fi :)))
ca sa nu mai zic ca eu impingeam la carut si el era la taica su in brate :D

bunny sa stii ca eu i am mai dat din piureul de fructe chiar daca nu era facut atunci pe moment
bineinteles , dintr o portie pusa separat la frigi , NU dintr un rest ramas nu stiu de cand
poate nu e bine .... dar eu i am dat....

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

eu il vad cum se innegreste la 5 min dupa blenduiala si..bleax, dar na. nici alea la borcan nu-s mai grozave

am inceput sa fac pure de legume pt 2 zile.

la 6 luni avem unda verde pt pui/curcan, nu¿

impingeai la carutul gol, zici¿ vine bb2 atuncistai sa vezi peste vreo 1 an-doi, cand mergi undeva fara copil/carut si ti se pare asa ciudat sa nu ai ambele maini ocupate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

hello, fetelor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunny eu nu le dau crude ci facute la abur
astea nu se oxideaza asa repede
daca s ar innegri , n as fi nebuna sa i le mai dau
treaba asta nu se intampla des , ci cand fac mai mult si are el chef sa mai manance inca o masa de fructe
dar de obicei mananc io restul chiar ma rog de el sa mi ramana si mie
ha ha ha , zici ca vine bb 2 ? ce am mai ras :)))

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Voi ce fructe le mai dai ca a mea s-a cam saturat


eu am dat si pruna...

Am vazut borcanas la Hipp cu caise, scrie pe el ca-i ok la 4 luni...doar ca n-am vazut eu caise nicaieri...

la noi sunt capsunile de sezon acum, avocado(cam putini producatori, greu de gasit nationale)mandarinele si portocalele. avem pe undeva vreun calendar cu fructe permise in primul an¿ capsuni, piersica cand ¿

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Buuny.. din borcanas i-am dat si eu pruna, caisa, piersica, insa nu vreau sa o obisnuiec cu orcanasele.. nu imi plac decat in situatii diferite nu ca si rutina zilnica.. ma gandeam la ananas? se poate da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana l am luat doar la biserica
apoi l am dus acasa si a stat cu mama
am lipsit doar vreo 4 ore , am plecat repede ca nu mi a placut
cu cerealele....nu m am gandit la ceva anume si nici nu tin neaparat sa i dau
am citit la fete si m am gandit sa i dau si lui din cand in cand pt varietate din acelasi motiv ca si tine ca s a saturat de aceleasi combinatii de fructe
nu mai este deloc mancacios , din pacate
eu i am mai dat caisa , piersica , nectarina

may pai stai linistita , ca daca am stat atatea ore asta nu inseamna ca nu ne am circarit si prin parc
el numarul si l face oriunde ar fi :)))
ca sa nu mai zic ca eu impingeam la carut si el era la taica su in brate :D

bunny sa stii ca eu i am mai dat din piureul de fructe chiar daca nu era facut atunci pe moment
bineinteles , dintr o portie pusa separat la frigi , NU dintr un rest ramas nu stiu de cand
poate nu e bine .... dar eu i am dat....

_


de T 6+





a mea acum devoreaza sucul de mar cu morcov, vad ca nu ii place monotonia...
De unde caisa si piersica?nectarine am mai vazut ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade de ce nu bb 2?

mie lumea imi zice : cum sa nu faci bb 2 daca Ela e as cuminte, stai sa te vad de o sa ai un bb ce recupereaza si pt ea... eu as vrea 3 bb

SALUT TANNO voi ce mai papapti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Salut toate mamicile!

May (La Multi Ani ! ), eu am inceput "diversificarea" daca o pot numai asa de ieri :)). Eu ii dau doar piure de legume. Am inceput cu piure de morcov. Si cu asta o tin macar 4 zile :). Sucurile din diverse nu prea ma tenteaza. Si in America incep astia diversificare cu rice cereal, dar fie-mea e destul de mare, sigur nu o sa bag curand asa ceva in ea. Cand merg lavaccin cu fie-mea, in 27 a zis dr mea ca vb de diversificare. Sunt curioasa ce zice .
Bea Beatrice lapte praf? A mea nu il accepta, asa ca m-am straduit sa imi creasca lactatia si e tot pe lapte de mama exclusiv de cateva zile .

Week.end-ul asta ne-am plimbat si noi mult, si ieri si azi in jur de 5 ore. Pe afara, prin mall-uri. Fie-mea doarme din greu :)).

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Buna seara!
Si noi azi am tocit rotile la carucior de pe la 11 pana la 3, iar mandra mea a tot dormit la plimbare asa ca ajunse acasa eu eram franta iar ea cu mare chef de joaca.
Lali ne-am intors asa ca atunci cand ai drum prin tabacariei da un mp.
Dbunny stiu ca, capsunile se dau numai dupa un an, ce bine de voi ca deja e sezonul fructelor.
Azi am facut scoici (in cochilie)cu sos de vin au fost super bune de mult tot urmaream la metro sa gasesc prospete, intr-un final mi-am facut pofta.
A facut cineva comanda la mothercare pe facebook? sunt seriosi? intreb mai ales ca vor avans
Aaaa vroiam sa va intreb de mult dar tot uit cum e cu scaunul isofix? daca masina mea e echipata cu isofix trebuie sa mai iau si scaunul cu isofix sau nu?
Ionela suntem de vreo 3-4 zile iar doar pe lm (si suc de morcov), a revenit lapticul pt ca a inceput sa vrea sa stea mai mult la san, acum imi pare rau ca am dat banii pe lp, nu putini ca am luat aptamil, topfer si nan nu a acceptat nici unul.
Ooka stiu ca tu esti bine informata in privinta detergentilor, eu ii spal rufele cu amway baby, e ok sau mai bine sa ma reorientez?
Ma duc la somn ca scumpa mea e tare matinala la 6:30 imi da trezirea, s-au dus vremurile alea in care dormeam amandoua pana la 10 .
Noapte buna!

Mergi la inceput