Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ionela cat de mare e Tudor...

HAYAT ..

MAY.. imi place de bona ta.. e de gasca , imi pare rau pt soacra, ce bine era de venea cu voi

JADE. si eu zic sa faci o perioada pauza , nu are sens sa stresezi copilul, Ela de exemplu are zile in care mananca 120 ml uneori 60.. nu ma stresez, ii dau lapte cat vrea ...

CREOLA.. am reusit sa setez telefonul, si apelul .. multumesc.. mult pt tot

RACHEL.. ce papa bun papati..

Cand va aud ce avansate sunteti in diversificare, eu care am inceput printre primele am ramas printre ultimele

NOi achizitii.. intinde manutele sa o iau in brate, si daca o chem la mine, si daca ma vede si are chef de brate
Intorsul de pe burta pe spate nu mai e nici o problema, ne taram ca viermisorul, sta in picioare ff bine, pot sa o las chiar si nesprijinita(nu o fac insa), in fund stam, mai picam, ne mai ridicam.., azi a stat in 4 labe , facem tractiuni in balansoar .. raspunde mereu la numele ei, uneori cand ii cer mana sa o pup mi-o da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Racheel -sanatate sotului ...aveti grija de voi sa nu va imbolnaviti si voi!

Seidana-ce salt urias ati facut!Bravo Elenei, pentru noile achizitii!

Noi maine mergem la vaccin ...nu stiu daca il facem deoarece inca mai tusim ,o sa vedem dupa consult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Hayat, eu pur si simplu nu stiu ce sa-ti spun. Te inteleg in 1000 de feluri cat suferi. Nu am puterea sa spun public si aici cum de inteleg. Razvan si sotul trebuie sa reprezinte scopul tau, drumul tau. Nu te lasa coplesita. Mai mult nu stiu sa spun ca imi rascolesc ganduri si suferinte prea mari

Sei, da, Tudor e mare si tot creste. Cine i-o fi spus ca e cazul sa-si dubleze greutatea pana la 6 luni? Eu am vrut sa tin secreta regula asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Hayat, vreau reteta la toate :) daca nu iti este greu sa scrii :)

Ionela, noi am dublat greutatea la 2 luni jumate :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Creola tare frumos scrii :), ai dreptate, dar azi am luat'o acasa, tare bine e, dorm amandoua in aceeasi camera si eu cu ele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Niata

noi nici acu nu ne am dublat greutatea..poate pan la 9 luni se gandeste si ea
azi e urat afara ..innorat.

copiii vostri se constipa de la morcovel. daca da cum faceti ca sa nu ii constipe. azi am de gand sa incerc iar morcovul.poate nu s de la el bubitele..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Hayat nu am bona, si nu am ajutor, caut o bona in afara vreau o filipineza, doar ca procedurile de aducere in tara si angajre e mai dificila la noi, si eu vreau sa ii fac acte de resedinta sa fie cu acte in regula.....

credeam ca ii dai cereale speciale, eu i-am luat fara gluten insa nustiu cum sa i le dau ca ea imi arunca tot..tot.
azi o sa incerc dupa ce se trezeste sa ii dau avocado pasat si paote o lingurita de orez..sa vedem

Dbunny si mie imi plac tare bentitele care le faci, cum le faci?
banuiesc ca baza e un elastic nu?

P.s. neata va doresc o zi frumoasa!

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

May, e super bona ta! Sigur se va obisnui Bea si sa adoarma cu ea!

Camady, foarte frumosi papucei!

Anca, am notat retelele, mersi! Sa va simtiti bine la Piatra si mai ales sa veniti repede inapoi !

Hayat, ma bucur mult ca ai revenit pe forum!

Ionela, uau Tudor e un grasunel

Racheel, ma bucur ca a inceput sa pape mai bine. dar ce mult dureaza masa la voi! Noi suntem acum la morcov+pastarnac+dovlecel dar nu-i dau f mult, cateva lingurite... bine nici nu e mare mancacios deocamdata.

Creola, bafta la vaccin daca il faceti!

Sei, bravo pentru Ela!

Noi suntem ok cat de cat... eu ieri am crezut ca am racit dar am facut si febra si azi sunt la fel probabil am luat gripa de la tati, sau e o viroza ceva... Dani e bine azi, ieri a facut febra 38 (dar fara alte simptome) dar nu i-am administrat nimic pt ca i-a scazut repede. Sper sa ne treaca repede sa iesim iar afara

Va pup pe toate si va las cate o cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Eu de cand o am pe Eva am fost racita cobza de 2 ori.Am purtat masca 24/24 ore si vad ca a fost bine.Niciunul din pici n-au luat de la mine.Asa ca va sfatuiesc sa purtati chiar daca e greu.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

neata !
azi ne pregatim de o zi grea...vaccinul... Pana atunci plimbare, joaca.

May nici piticul meu nu sta singur in fundulet decat cateva secunde. Cade intr-o parte, se duce in fata. Mai facem gimnastica si avem rabdare.

La cat timp iese al 2-lea dintisor? Sambata a iesit primul si tot il astept pe urmatorul dar deocamdata nimic.

It's a boy !!!

Mergi la inceput