Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ancadragoman, m-a sunat saptamana trecuta taticul de la Zam, ca a primit coletul de la mine, cu hainutele de la Aldebaran si cateva jucarioare si dulciuri de la mine...era asa de emotionat... multumesc pentru posibilitatea de a face o fapta buna cuiva care merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu ma bucur ca am reusit, impreuna, sa facem o fapta buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Patut si carucior nu am, dar am cateva hainute. nu sunt de nou nascut, sunt de 3-6 luni, dar daca ajuta, le trimit.
Doar sa-mi trimiteti adresa.


BAZAR UMANITAR


iti trimit adresa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

daniela, imi pare tare rau, dar daca nu am primit niciun raspuns, tocmai zilele astea le-am pregatit pentru altcineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Buna dimineata,
Ieri am primit de la Selene un colet cu 2 dresuri groase,pantaloni2,o camasa blugi si cateva bluze maneca lunga.Multumim mult,le vom folosi cu mare drag si placere! O zi buna,va pupam,bye!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

buna fetelor! am de donat hainute in stare f buna. am de la 0 la 8 luni, de vara, toamna si iarna. baieteii sunt nascuti vara, in iulie, asa ca daca sunt fete care vor naste in cateva luni si au nevoie de hainute, cu drag le dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Buna dimineata tuturor,
...desi numai dimineata nu mai e...,dar,sa zicem...Revin pe aici cu rugamintea mare catre voi,cine dispune sau poate procura(exclus sa cheltuiti banutii vostri),e mare nevoie de materiale sanitare si ceva medicamente de urgenta la cresa la noi,aparatul lor cu medicamente si materiale de urgenta pentru copii este gol-golut si nici nu primesc fonduri pentru astfel de achizitii,pe motiv ca bugetul nu acopera astfel de achizitii,cresele apartin de Protectia Copilului si Asistenta Sociala,departament aflat in subordinea primariei,unde bugetul este la pamant, pana acum au mai cumparat asistentele de la cresa cate ceva,pentru ca au fost cazuri cand au avut urgente si au trebuit administrate medicamente potrivite sau chiar pansamente de facut,asa ca , va rog mult,oricine poate sa ajute ,din ceea ce dispune sau poate procura, cu orice considerati necesar,este binevenit.In general sunt copii mici,maximum pana la 4 ani,asa ca , la capitolul medicamente,administreaza numai suspensii sau supozitoare,foarte rar injectabil,doar in caz de extrema urgenta,deci,antitermice sub forma de suspensii si supozitoare,eventual ceva sirop de tuse seaca/productiva(pentru cazuri cand vreun copil are acces de tuse persistenta,sa ii administreze pentru a-l ajuta sa se linisteasca pana vine parintele sa il ia acasa),pansamente sterile,role de fasha,leucoplast,dezinfectante(betadina,rivanol,fara apa oxigenta caci le-am dat eu , am avut acasa),plasturi pentru rani minore,spray pentru rani gen oximed,masti de fata ,manusi sterile,poate seringi sau orice altceva credeti ca ar fi necesar in scopul mai sus mentionat.S-a facut apel la parinti,dar cei mai multi sunt fara posibilitati finaciare,(iar cei care au ,nu vor sa dea),multi nici macar nu isi permit sa le aduca la cresa necesarul pentru consumul lunar al propriului copil,gen servetele umede,hartie igienica,sapun etc si mai sunt parinti care nici nu reusesc sa plateasca ratia lunara de mancare a copilului la cresa,asa ca,din nefericire,asistentele nu au reusit sa colaboreze cu parintii copiilor pentru a contribui la achizitionarea materialelor sanitare.Va multumesc tare mult ,sper sa ii putem ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Buna dimineata!Fetelor,cine ma poate ajuta cu niste fustite sau sarafane pentru primavara?Giulia are nevoie la gradi si eu pentru vremea asta capricioasa de nordul Moldovei nu am.Pntru vara am destule dar pentru primavara nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Da-mi adresa si iti trimit eu ,nu stiu exact ce dar gasesc eu ceva pe acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna28hd spune:

buna ,am vazut anuntul tau si vreau sa stiu daca mai ai carutul sport s-au l-ai dat,sunt o mamica de bebe de 3 luni si me-arfi de folos caruciorul

Mergi la inceput