Scolari de Iulie - August 2004 * (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Olivia, felicitari amandurora!

Noi lectiile le facem duminica dimineata. Joi, vineri, sambata e relas de lectii; duminica dimineata cu forte proaspete !

weekend sanatos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Kimmy, bravoooo ! Felicitari multiple si tie si lui Sorin !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io citesc din urma..si mai scriu..am luat si copilul din dotare acasa..pana maine seara!...ca ne apucam apoi sa ingradam din nou porcul in ajun pentru miercuri..io m-am suparat pe Sorin ..am tras de el 2 luni..hai la invatat..nu mai sta! pierzi timpul!...am uitat insa ca el este mai destept..noi invtam impreuna din anul 4 de facultate si mereu more or less..obtinem cam aceleasi rezultate (el un pic mai multe )..de aceea avem si aceeasi specialitate...ca am obtinut la examenul national din '99 acelasi punctaj..mare noroc ca nu aratm varsta si nu banuieste nimeni cand am terminat facultatea:))..tipa de la DSP ne explica cum putem incepe acum in toamna a doua specialitate ..femeie..io mai am putin si trebuie sa ies la pensie!

am citit postul lui Ema..si nu am inteles decat ca Andries a scris ceva..trist..apoi postul lui Andries ia-l de unde nu-i..prin urmare ..Andries ai patit ceva?..cand zici ca bem cafeau aia?

Ema , superbalanced(loose powder) folosesc de 13 ani ..si nu o schimb cu nimic..dar nu te astepta sa nu mai lucesti..ca tot o vei face Eu aseara pentru prima data nu am folosit glycolul (asa ca Ema nu de aia am luat mai putin ci din contra ca n-am folosit-O:)) Am facut din nou acel edem al fetei ..de care va spuneam ca sufar de curind la demachiere...numai ca acum am demachiez cu micelara ..nu am intels..Oricum m-am umplut de cosuri ..dovada vie a cat de tanara sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

..so..Andries m-ai facut sa zambesc!Io vreau sa stiu de ce uraste Victor scoala..si cum planuieste sa fie cel mai popular! Am si eu unul acasa....care vrea cu orice pret sa fie bufonul clasei...si cum copii parasc la greu va dati seama ce iese..D-na...Luca a folosit cuvantul sexy! ..Dna,Luca a facut-o pe dna de religie dna Clor..D-na..Luca a spus ca ma micsoreaza!

Andrea, este mai bine Stef?..eu nu am primit nici o parte!

noi de Iepuras nu am pomenit..si bag seama ca nu stie..Monicule vezi tot le adue trotinete..ce oua de ciocolata visezi?

Ioana asa a decis ea sa mai astepte sa-i creasca inteligenta sau cum?

Ema , ai mare dreptate ..deja sunt la varsta la care afla prea multe de la scoala!mult prea multe..si este clar ca ne asteapta vremuri grele..va povesteam faza cu Matizul..iar azi l-am dus dupa ex la mall , la un pub sa mancam o pizza iar el era ingrijorat...cica..Trebuia sa-mi fi spus sa-mi iau alti pantofi daca am venit la mall, uite astia sunt putin juliti in varf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice mai spune despre voi ce esti asa de tacuta? Ce filme ai mai vazut?Am vrut acum cateva zile sa-i pun un film lui Sorin si a sarit ca ars..nu filme de la mamica ta..mi le pui dupa examen!

Carmencita tu ai dat de bani si nu-ti mai revi din betie?

Lia , eu as spune asa..fa o hemoleucograma (sa vezi daca are eozinofilele crescute) si mai multe coproparazitologice, nu dora unul!..apoi merge si ce spune Robi..am folosit si eu cateva zile demult la Luca.

Robi ai luat codeina? Ce antitusiv ti-a recomandat? Ai tuse seaca sau cu expectoratie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222

am citit postul lui Ema..si nu am inteles decat ca Andries a scris ceva..trist..apoi postul lui Andries ia-l de unde nu-i..prin urmare ..Andries ai patit ceva?..cand zici ca bem cafeau aia?



Peste vreo 2 saptamani... n-am patit nimic, era o poveste trista despre un om pe care Dumnezeu l-a vrut la el acum 4 ani, dar ma bucur ca nu ai apucat sa citesti, numai de asta nu aveai nevoie inainte de examen.

Felicitari!!! Tot inainte!!!

Victor vrea sa fie popular in toata scoala, mai exact sa il cunoasca toata scoala, nu numai IA, IC, IB, III C, II A si restul de clase de ciclul primar pe care deja le viziteaza .

Dar s-a lamurit ca trebuie sa indeplineasca mai multe conditii:
sa fie mai mare (nu pici);
sa fie foarte bun la sport;
sa faca multe "schimburi" ca sa aiba "potential"
sa aiba muschi;
sa aiba "freza" ca lumea;
sa fie primul in excursii;
sa invete sa se dea cu placa si BMXul;
altele pe care nu mi le spune;

De ex. axact acum juma de minut i-am dat voie sa se uite la wrestling... porcaria porcariilor ... dar cand a auzit ca-i dau voie a sarit in tavan!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andries..asa sa-i ramana numele..peste doua saptamani ..in sfarsit ne cunoastem!..Rox ,oricum este prima..stiu euAndries nu porcaria aia!

intre timp mi-a mai trecut din euforie..si am realizat ca mai iaudoar de 2 ori fabulosul salariu ..dupa care suntem someri!..dar cu cod de parafa!sa ne stampilam pe frunti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Suuuper, asta cu "sa aiba freza ca lumea" si muschi e za best !!! Mai nou si gizmo vrea sa devina roker, parca am amintit de asta, cerintele sint imbracaminte daia jmechera, cica de piele, pantaloni negri de piele , geaca de piele sa se asorteze ... acu de freza nu a pomenit inca nik, o sa intreb sa ma lamuresc, da tocma ce l-am tuns, ca nu statea neam sa ii pieptan zulufii !!
Kimmi, nu am prea multe noutati, nu prea-s io in apele mele de ceva vreme incoa .. filme noi nu am mai vazut,m-am uitat mult la cele doua serii cu Nigel Slater si am gasit un serial nou care tocma a inceput, se cheama Awake (il stiu pe actorul principal din Black Hawk Down care bai da uei e unul din filmele mele preferate, daca aude Sorin isi pune miinile-n cap, asa ca sa nu ii spui !!) - daca vrei cauta pe imdb sinopsisul. Bafta in continuare, tinem pumnii strinsi pentru miercuri !!
Si pe mine m-a pus in incurcatura mesajul Emei, ca nu gaseam ce scrisese Andries, acu ca dadu amanunte mai bine ca nu am citit !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice..te-am simtit io...Ai si vreun motiv care se poate dezbate..ori ba?Black...l-am vazut dar nu mai stiu cu ce-i!. Gizmo are cu cine sa semene..asa ca de ce nu?? Am gasit o locatie noua, chitara de 2 ori pe saptamana..2 mil/luna..Daria este ok? Nu ca as avea de unde..dar au bunicii

Daria ai fost belea cu faza cu mancatul copiilor!!!!
Io am hotarat sa iau carti ce-si doreste Luca nu ce vreau io..prin urmare am luat Charlie Bone si nu stiu ce magie ..si Vampirul din mlastina (Luca este fun inca din USA a seriilor de carti si filme horror pt copii, Goosebumps)..si bine am facut s-a pus copilul meu pe citit..si intelege si ce citeste ..le-a luat la scoala si citeste in pauza..evident ca a fost laudat de dna,coopilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mey, io sint total invidioasa pe voi care aveti copchii ce citesc ! Mie imi place enorm sa citesc, din pacate nu mai am timp mai deloc de citit in liniste si pace, iar gizmo nu vrea deloc sa isi faca prietene cartile !! Am zis macar o pagina de carticele din acelea pentru copii pe zi, dar ... nada, no success ! Si ma duc mereu pe la librarie si tot gasesc carticici interesante, daca le aveam eu cind eram de virsta lui Andrei, ioi, ce fericita as fi fost !
Kimmi, din motive temeinice si subiective nu pot intra in detalii, viata are un fel ciudat ai aparte de a te duce foarte sus si mai apoi de a te izbi cu capul de pavement, in ideea de a nu uita sa ramii cu picioarele pe pamint totusi !
Black Hawk Down este un film facut de Ridley Scott - regizor pe care il admir muuult de tot - despre o misiune americana esuata rau de tot in Somalia ! E un film dur, cam pe acelasi calapod a fost facut The Hurt Locker.
Frumos - lectii de chitara, pacat ca nu stam mai aproape, Florin e as la chitara si gizmo nici nu vrea sa auda de cintat la instrumentul asta !? Se pare ca nu a mostenit deloc talentul muzical nici de la mine nici de la tat-su !
Daria, mi-a placut tare zicerea aceea cu mincatul copiilor, e adevarata beton !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput