Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (213)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Simonix: ma bucur ca bebe2 e bine, asteptam confirmarea finala pentru carut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Simo, imi pare bine ca bb2 e ok! poate totusi se inseala doctorul si nu-l dezamagesti pe Robert!

cred si eu ca e impresionanta pana la lacrimi moartea copilasilor alora!
pacat de ei, si de parintii lor! nici nu vreau sa-mi imaginez, ca m-ar busi si pe mine plansul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Simonix, sanatos sa fie, si sa vezi ca daca e baietel se vor juca mai frumos impreuna (poate mai salabatic, dar mai mult unul cu altul)

Da, si pe mine m-a marcat stirea cu copiii morti in accidentul de autobuz ...
mai mi-a spus si mama de o fetita moarta la noi, cazuta intr-un wc

si am asa o stare ciudata ... mi-e frica de moarte, sa nu ni se imtample ceva si noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Simonix, sanatos sa fie, si sa vezi ca daca e baietel se vor juca mai frumos impreuna (poate mai salabatic, dar mai mult unul cu altul)

Da, si pe mine m-a marcat stirea cu copiii morti in accidentul de autobuz ...
mai mi-a spus si mama de o fetita moarta la noi, cazuta intr-un wc

si am asa o stare ciudata ... mi-e frica de moarte, sa nu ni se imtample ceva si noua


Of, Adriana, nici nu gandi asa ceva! E groaznic asa ceva, intr-adevar... si eu citeam azi o stire tampita de pe telefon ca nu ne mergea curentul la sv si era despre o fetita care a suferit groaznic nici nu stiu de ce am intrat sa o citesc si brusc m-a apucat panica, groaza, m-am gandit la Eva imediat si am si sunat-o pe socrela sa aiba grija de ea daca ies pe afara sa fie atenta la traversare si alte de-alea.
Bine la mine e boala grea asta cu gandurile aiurea, intotdeauna dar intotdeauna mi-am facut scenarii de groaza despre cei dragi, despre mine, in ultima vreme am reusit insa sa nu mai gandesc asa...

Of, bietii copilasi, intr-adevar, chiar GROAZNIC!

Simonix lasa ca s-au mai confindat putzele cu cordonul si mai stiu eu ce, poate totusi are o fifi acolo intre picioare si face pe fitzoasa. Bine ca e ok, te asteptam cu nerabdare sa ne mai dai noutati.

Apropo de cazutul din pat mie mi-a cazut Eva exact in noaptea care a urmat dupa chiuretajul din vara. De langa mine a cazut Maica ce am sarit din pat nu ma mai durea nici burta nici nu m-am gandit la sangerare, am sarit direct pe partea unde era cazuta am ridicat-o saracutza ce se mai speriase si ea, e aiurea cu cazaturile astea. De atunci de cate ori dormim la mama (ca acolo s-a intamplat) punem paravan o tablie de masa ca e pat de mijloc, daca nu e tati cu noi, ca acolo n-avem pat de mijloc.

Pupici tuturor.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna dimi, va las si va doresc un weekend minunat!
Sotul e bolnav, il doftoricesc de zor, e exilat in sufragerie sper sa nu ne molipsim si sper sa il pun pe picioare pana maine seara.
Eu si Eva mergem la nasi, va pup!
Weekend frumos tuturor!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Neatza fetelor!
Intru rar, insa zau daca am timp ......las' ca-mi iau revansa in curand urmatorii 2 ani.
A fost o saptamana cam nasoala pentru mine, se vede treaba ca am intrat in ultimul trimestru..... contractii, dureri de spate, intepaturi in col....
Azi si maine vreau sa ma relaxez, sa ma bucur de caldura si sa merg cu fiica-mea in parc.
O zi buna va doresc!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

salutare!

noi tot cu virusii la bord...cred ca ce e in casa asta pe metru' patrat...colcaie in toate directiile, crescatorie!

Iasmina a scapat...a ramas cu muci si tuse...eu sunt si a inceput si al nostru tatic! Asa nenoricit de virus n-am mai vazut de anul trecut cand am facut toti gripa!...
Sper sa fiu cat de cat pe picioare sa ajung luni la job!

Simonix felicitari pentru bb sanatos! Cel mai imp e sa fie sanatos, sexul e factor secundar. Si lasa, ca imi amintesc de la vecina ta, ca mult timp au stiu ca o sa fie baietel...pana s-au lamurit ca o sa fie o Mara Asa ca...cine stie!

Gabi sa stii ca eu cand am vazut patul lui Raducu m-am gandit instant ca ii trebuie o opritoare, dar am crezut ca e prevazuta, nu si pozata! Iasmina are asa ceva: www.flexashopbruxelles.be/flexa_shop_fr/les_univers/chambres_petits/une_palette_de_jolies_couleurs" target="_blank">pat dar fara cort, briz-briz-uri. Doar patul in sine.

mi_bebelina cat mai este pana nasti?

va pup, ma duc sa bolesc...!
sanatate multa tuturor, pitici si parinti bolnaviori...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Citat:
citat din mesajul lui belleane

Simonix: ma bucur ca bebe2 e bine, asteptam confirmarea finala pentru carut.


Te iubim, printesa Victoria!!!


scuzeee,ca am dezaprobat acest post,dar a fost totalmente neintentionat,nu am observat unde e cursorul mausului si am dat click

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna dimi!
Va mai las o
Inais, mi_beblina e aproape de o varsta cu mine cu sarcina, deci mai-iunie. Dragutz patul Iasminei si destul de sigur.
Sotul se simtea mai bine aseara, eu inca ma rog ca exilarea lui sa nu fi fost in zadar si ca noi sa nu ne pricopsim ptr ca m-a speriat nu l-am vazut niciodata asa de bolnav.
Noi ieri am fost la nasi, azi as scoate-o pe afara daca e tot asa frumos pb e ca deja abia ma misc si sper sa fac fata.
Pup fetele si va doresc o duminica superba!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna (din nou)
Asadar am fost pe afara cu Eva scumpa, vreo 2 ore am rezistat, ma durea spatele de numa la intoarcere. Si m-am intors mega obosita si fizic (imi tremurau mainile) si psihic. Un talmes balmes in parc de nedescris, copii care efectiv se catarau peste alti copii pentru a ajunge la tobogan, copii care faceau slalom printre parintii altor copii, care ii insoteau pe acestia pe tobogan, ce sa mai, m-am socat rau.
Se pare ca racea nu ma va ierta, ma doare in gat si parca si capul a inceput, sunt resemnata. Iau oscilo si lichide multe.
Eva doarme (cand sunt cu ea doarme si la pranz) si eu butonez netul. Ma informez despre alaptare, nu vreau sa mai renunt asa repede ca la Eva. Totusi citind toate povestile despre alaptat imi dau seama ca incurajarea lui e doar de ochii lumii la noi, la spital nu iti da copilul imediat, ti-l indoapa cu lapte praf, te monteaza de acolo ca tu nu ai suficient, apoi mai sunt binevoitorii, sau mai grav doctorii care incurajeaza suplimentarea care de fapt va duce la scaderea productiei si apoi societatea, nu poti alapta oriunde sau poti dar doar daca esti suficient de puternica sa primesti priviri chiorase si comentarii de prost gust. In fine, repet, de data asta sper sa reusesc.

Pupici tuturor! Duminica frumoasa!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput