Minuni de NOIEMBRIE-DECEMBRIE 2012

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciana2008 spune:

Buna fetele...am reusit sa va gasesc cu ajutorul lui IPOPICA.....va urez la toate bebei sanatosi.
Sa ma prezint...sunt Luciana, ultimul CM 6 februarie, test pozitiv de pe 5 martie(vreo 7)si azi am facut un test sa ma conving ca este ok.
Am fost la doctor azi ptr confirmare...si surpriza...inca nu a vazut nimic(mi-a dat tratament utrogestan, nospa, acid folic si materna)...si ma duc iar sapt viitoate pe vineri sa vedem care este treaba(mi-a spus doctorita ca este posibil sa fie sarcina foarte mica si sa nu se observe)...va pup dulce si sa de-a DD sa ducem toate sarcina pana la capat cu bine si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Bine ai venit Luciana si sarcina usoara!
Cred ca sarcina e prea mica ca sa fie vazuta.hai sa mai avem o saptamana doua rabdare .

Am uitat sa va zic sa eu iau Femibion trim I .

CAMITU 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Deci nu sunt singura la care nu s-a vazut nimic...Eu lucrez la liceu si pt ca a bantuit o epidemie de pojar,am decis de azi sa stau acasa cu un concediu medical.Mai bine evit!Nu stiu pana cand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

A.C foarte buna decizia.Nu iti trebuie asa ceva in acest moment.

CAMITU 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

buna. eu sunt Adriana. eu abia acum 3 zile am avut un test pozitiv. dupa calcule as avea 4 sapt de la ultima menstruatie. la dr inca nu ma duc, mai astept vreo 2 saptamani.
eu mai am o fetita de 6 ani si 3 luni. la prima sarcina am fost la eco la 4 sapt si fiind prea devreme nu s/a vazut. la 6 sapt se vedea deja clar.
asa ca...deocamdata inca putina rabdare ne mai trebuie si sa de Domnul sa fie bine la toate,cu sarcini usoare si bebei sanatosi.
va pup.


Adriana, 4s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Bine ai venit Adriana.sarcina usoara si tie.

Ma bucur ca din prima zi ne-am strans un grup destul de mare.

CAMITU 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Normanel spune:

Salutare fetele !!!
Va doresc o odisee superba cu bebei sanatosi tun si mamici fericite !
E o odisee f draga mie ,cea de nov-dec , am facut parte din ea pentru foarte putina vreme ,anul trecut.
Anul asta ,sunt convinsa ca o sa fie cu noroc !! sper sa va prind din urma ,in luna dec !
p.s. nu gasesc fetele care erau anul trecut la odiseaa de nov -dec ,ma ajuta cineva ? am cautat la clubul scutecelor..dar degeaba..
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna seara!Felicitari pt teste ,va doresc sarcini usoare fara probleme la termin ,bebei sanatosi
Ma uitam dupa acest subiect de citeva zile in sfirsit ca a aparut.
Eu am II de 2 zile ...la Dr.luni am in plan sa merg....
Fetelor nu stiu cum va simtit dar eu tare rau mie,dureri de cap de ieri continu,arsuri...sper sa mai treaca capul ca restul le mai suport.
Eu sunt prin fiv in Ch.
O seara frumoasa! Si 8 luni frumoase de aici incolo.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Bun venit,tuturor.Sa avem parte de lucruri frumoase,numai bucurii si sa fie totul bine.La prima sarcina am patit la fel.Dupa vreo 2 teste,am fost la control si nu se vedea nimic.Cam tot 4 sapt.aveam.Am mai asteptat si la 8 sau 9 sapt.am fost iar dar la alt doctor cu aparatura mai buna.S-a vazut imediat.Chiar i-am auzit si bataile inimii. :)
Asteptam confirmari pozitive si din parte doctorului.O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Buna fetelor,

Sa aveti o zi minunata si sa va bucurati de soarele de afara.

BIna ai venit printre noi Looana si ma bucur ca ai o veste asa buna mai ales ca bebe nu a venit asa usor la tine.Sarcina usoara !
Te rog sa ne spui si noua UM si DPN ca s ate trecem in listuta.

Alina si eu merg saptamana viitoare la doctora si abia astept sa vad ca totul este ok.

CAMITU 6+

Mergi la inceput