dureri in timpul sarcinii

dureri in timpul sarcinii | Autor: letitzias

Link direct la acest mesaj

Am si eu o intrebare pt cineva care a trecut prin ceva asemanator.Sunt insarcinata in 19 saptamani si de la inceputul sarcinii am avut niste dureri ca cele dinaintea menstruatiei.Iau No-spa si utrogestan.A mai avut cineva dureri asemanatoare in sarcina?Si daca da, a reusit sa duca sarcina la termen?Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:

Eu am avut dureri ... mai rele decat cele de menstruatie,dar au tinut cam pana la 14-16 sapt, am avut si sangerari pe la 4 luni, dar pana la urma totul a fost bine. daca ai incredere in medicul tau mergi pe mana lui, daca nu, mai incearca si la altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Lucillegrl,cand aveai dureri si sangerari ai fost vreodata internata si ce tratament iti dadea medicul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:

In timpul sarcinii am fost internata de 5 ori, tratament am luat nospa, duphaston (pana in sapt. 24) si cateodata luam si scobutil. ma duceam la control o data la 2 saptamani sau chiar saptamanal ( ca eram eu paranoica, nu era neaparat nevoie ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Si eu am avut dureri mari in sarcina, am si acum chiar poate din alte motive ca se apropie termenul.

Tratamentul depinde de cauze, dar nospa poti lua pana la 3-4 /zi , scobutil 1 supozitor seara. Mai mult nu zic caci fiecare are tratament particular.
Dr tau nu spunne de cauza durerii nimic?


Multumesc Bunului Dumnezeu!
37 Victor Gabriel

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

M-au vazut 2 medici.De la primul am tratament cu no-spa + un scobutil sup seara,iar al doilea era linistit ca am colul ok.Nu imi vine sa ma duc si la al 3-lea medic,dar ma sacaie f tare durerea, mai ales noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna.si eu m-am confruntat cu dureri de burta si la prima sarcina si acum se repeta.am luat no spa de doua ori pe zi +duphaston,magne b6 iau 3 pe zi.la prima sarcina m-am internat in spital la 34 de saptamani cu contractii la 7 minute,m-au pus pe perfuzii si am nascut la 37 si 5 zile.de la 26 de saptamani am stat numai in pat ca au sparut contractii frecvente.ai grija de tine si multa bafta!

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 16+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput