Aspirante optimiste! (775)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

denyla tine poate fi vorba de probleme de trombofilie.uite si eu merg sambata sa mi le fac pe toate.altfel nici nu ma primeste dr fara el.hai curaj!incepe sa iti faci toate investigatiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Da, Bob, poate sunt prostii ceea ce am scris, eu totusi iti multumesc pt raspunsul tau. Cu toate mi-ai scris cam rece si dur si multe neadevaruri pt ca nu ma cunosti atat de bine incat sa fii in masura sami raspunzi asa, nu m-am suparat pe tine. Apreciez sinceritatea ta.. Nu mai comentez la raspunsurile tale.
Suntem persoane diferite, tu gandesti asa, eu gandesc altfel.


Am uitat sa raspund lui Gaby, da sotul meu este de acord sa adoptam un copil. Vrem sa adoptam un copil pt ca asa simtim amandoi in suflet.

Si da, am inceput sa investighez cauza pierderilor, si am facut pauza ca sa stringem ceva bani. Poate o sa continuam si cu investigatiile, pt ca si noi ne dorim un copil rod al iubirii noastre. Dar vrem si sa adoptam un copil.


Velvet, si eu banuiesc ca as avea ceva din "neamul" trombofilie.

Va multumesc pt raspunsuri





Dragonelul meu

Cu ajutorul lui Dumnezeu voi fi

Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Fetelor am facut ovitrelleNu a durut deloc si vorbeste o panicoasa care cand vede ace lesina (cand merg sa imi ia sange ma pun fetele alea in pat ca sunt panicoasa tare)
Acum o sa imi violez sotul,nu va fi deloc usor pt ca treaba asta cu sexul dirijat nu prea ne aranjeaza dar tre sa o scoatem noi cumva la capat.
Si dupa ce am fost la monitorizare testele de ovulatie tot negative sunteu nu mai inteleg nimic,inseamna ca nu am suficient LH sa se sparga minunatul folicul si de aceea am facut ovitrelle?



------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Mica ... "data viitoare....... poate ma saruta"

Denny, daca te gandesti la adoptie, o sa-i iau nitel partea lui Bob - aici iti trebuie informatie taica; plus determinare, nervi de otel, o cunoastere la perfectie a legislatiei in domeniu si, oh, da, o groaza de bani. Daca obtinerea unui bebe propriu poate fi idealizata, colorata in roz si privita cumva dintr-un singur punct de vedere, din pacate la capitolul adoptie nu-ti mai poti permite sa visezi, oh nu. Daca pe-al tau il poti tranti si intr-o garsoniera, sau un 2 camere, pe unul adoptat nu ti-l da nimeni daca nu dovedesti ca va avea spatiul lui propriu si personal; aici nu exista n-am job stabil, da' ma descurc eu cumva, nu exista am uitat sa platesc factura. Daca pe-al tau iti permiti sa inveti sa-l cresti/educi din mers, pentru unul adoptat tre sa faci de dinainte dovada ca esti bine pusa la punct cu tot ce inseamna cresterea / educarea unui bebelus / copil / adolescent.
Iar sistemul actual de adoptii nu te va sprijini nicicum.
Spre binele tau psihic, si ca sa nu ai parte de vreo dezamagire crunta, inainte sa visezi cu ochii deschisi la un copil adoptat, studiaza in detaliu subiectul!


I.P.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Popi nu e gata beta?

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Popics, sa dea -n ei cu clinica lor cu tot. Ti-au dat rezultatul secolul asta?

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Multumesc pt raspuns Ioana.

Imi pare rau ca va grabiti sa ma etichetati drept ca "nustiu nimic" despre zecile analize si operatii, ca am avut doar 2 sarcini pierdute cu doar hcg pana 20, etc., si ca nu stiu nimic despre legislatia adoptiei si toti pasii ce cuprind aici pana sa fie acceptat dosarul tau si sa ai certificatul. Si sa poti avea copilul adoptat.

Va multumesc pt raspunsurile sincere




Dragonelul meu

Cu ajutorul lui Dumnezeu voi fi

Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Ei na, ce-aveti mai? De parca n-ati sti ca rezultatele se dau cand deja e prea tarziu sa-ti mai pese de ele
Nope, n-avem nici o info inca. Explicatie: fiind si citomegalovirusul pe buletin, le vor incarca pe toate in acelasi timp si nu pe masura ce sunt gata
Io cred ca astia de la Medlife nu stiu filmele cu Chuck Norris (sau cum s-o scrie)

I.P.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Kitty, iti aduci aminte bine ca eram urmarita de un endocrinolog, dar nu pt probleme la tiroida, ci pt prolactina marita. De asta te si intrebam. Mie mi se pare destul de mare prolactina ta. O prolactina marita te impiedica sa ovulezi, asa ca s-ar putea si de la asta sa nu observi glera de ovulatie.
Pe mine la o prolactina de 800 si ceva, m-a pus sa fac un RMN la hipofiza, ma suspecta de un adenom. Ce este si mai bizar, e ca ea mi-a scazut fara tratament. Dar luam ceva de tensiune si am schimbat asa ca dr a zis ca poate de la asta era.

Dana, maine o sa ai test pozitiv, dar e inutil sa iti faci. (si unul de sarcina poti strica, ca sa vezi liniute duble, face bine la moral, iti zice baba)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Deny, n-am zis ca nu cunosti; te-am sfatuit doar sa nu demarezi asa ceva pana nu te documentezi temeinic, pentru ca este un proces extrem de greoi si dificil.


I.P.

Mergi la inceput