Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anxy spune:

fetita, la mine totul e new si ultimul hit ca e primul bebe Si nu m-a interesat subiectul neam inainte:)))) Deci cocos sa fie
Nu, Ana draga mea, nu e pliabil am luat transformabil de lemn, din ala de il folosesti acum si ulterior dai jos sertarasele cu corpul de infasat si partea mica de 120cm ptr Bb si il faci de 170cm ptr copilas mai mare(desi am dubii serioase ca nu va vrea alt pat, alt model, alte fitze cand va creste:))))) si are o salteluta cred din spuma dar vorba Andrei e cam moale si mi-e sa nu faca burta, sa se lase etc. Deci luam de cocos cum zici si tu:)
Titi, wiiiiiii vezi cum ne stresam noi cateodata inutil Bine ca a revenit antigravitational miniRamonelu si zeeeeeen

gogosica pe druuum 32+ viiiiiiiine!!! AMR 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anxy spune:

Aaaa si intradevar este super Mutsyul Elenei! L-am gasit pe net cam la 27-30 dar cum zice si ea aceeasi calitate cu un Stokke de exemplu sau un Chicco I Move dar cu 15 mil mai ieftin

gogosica pe druuum 32+ viiiiiiiine!!! AMR 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Buhuhuuu!!!

Sa dau cafeluta de pe acum??? Cred ca n-am cui, dar o las calda ptr cand va treziti

Ma plangeam ca nu se misca teroristu'?! Iete ca face tumbe de pe la 3 juma' si tre sa fiu si eu treaza
Dar i-am venit de hac cu o cana de lapte si miere si ma duc sa-l adorm.

Va pup ca sa aveti o zi frumoasa

Deea 27+ cu bursucelul lu' mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

neata si de la noi!
O sa gust eu prima din cafeluta ca am ajuns la birou de la 8.15

29+ cu Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Neata! Am ramas un pic in urma cu cititul, n-am mai reusit sa intru pe net de marti. Am citit un pic si ca sa nu uit am zis sa incep sa scriu aici.

Elly merci pentru linkurile cu patuturi! N-am mai apucat sa scriu dar am mai gasit odata patutul dorit pe un alt site, intr-adevar chiar mai ieftin. Mi-au trimis mail ca e in lucru comanda, insa n-au mai sunat sau zis nimic de marti. Teoretic livrarea se face in 48 ore, adica azi ar trebui sa ajunga dar nu stiu ce sa zic...Ma gandeam sa nu ma mai iluzionez pana nu-l vad ca e aici.

Stefulici fix asa face si bebeloiu meu. Incepe gimnastica imediat ce ma trezesc, niciodata nu ma trezeste noaptea si cred ca atunci cand adorm adoarme si el. Si tot prin toata burta se misca. N-am gasit pana acum nici o metoda sa-l fac sa miste cand vreau eu, noroc ca misca in fiecare zi destul de mult. Uneori se pune pe exercitii cand mananc ceva care imi face mare placere, nu conteaza daca e vorba de o salata sau de o ciocolata, e fix la fel.

Mai citesc si revin cu un mesaj!

Andreea, 26+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Deea multam de cafea

Mammita ai dreptate totul depinde de situatia fiecareia, dar si eu am considerat ca daca am nevoie de ceva pot sa cumpar apoi..

Anxi ai un stil de a scrie tare fain, te citesc cu placere de fiecare data..cred ca tu asa scrii cum am vorbi daca am fi fata in fata..eu tot cocos am si sunt foarte multumita de ea..

Titi poate nu se mai intoarce,gandeste pozitiv..

Anitta, Virginia n-ati aparut la raport..

Ana lia si eu il mai ridic pe Luca si are aproape 13 kg dar ce sa fac, chiar nu pot sa il neglijez daca sunt numai eu cu el..

Elly tu pe unde esti?

Eu tot asa mai zombi sunt din cauza durerilor de solduri..nu stiu ce sa ma mai fac, cum sa mai dorm..si al meu misca noaptea..

Nu mai apare soarele, ma deprima vremea asta inchisa

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Neata fetelor
Se pare ca au inceput deja bebelusii nostri sa ne faca program. Deea, daca al tau a avut reprezentatie de la ora 4, a mea a avut pana la 2.Bineinteles ca peste noapte dupa fiecare mers la baie programul a fost reluat. Si uite-ma de la 8 cum umblu zombi prin casa.
Dar pe de-o parte mai bine ca misca decat cu pauze lungi ca eu sunt cam crizata asa si intru imediat in panica. Pe de alta parte, ne mai pregatesc pentru ce urmeaza.
Ca si Albinuta adoram expeso si inca vreo 3 pe zi, iar acum ma multumesc cu un capucino chior. Ma intreb cum s-ar manifesta cu expreso si pepsi.
In rest ma tot chinui cu contractiile nedureroase care s-au mai indesit in ultima perioada, mai ales cand ma ridic din pat.

Alina cu bebelusa 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna dimineata! Eu sunt pe aici va citesc mereu dar discutiile despre carucioare, patuturi , mobil bele ma cam depasesc pentru ca noi le avem pe toate de la Bianca. Dar si noi am fost la shopping! I-am luat printesei mele hainute de primavara- vara! Adica 7 rochite, o fustita, 3 prechi de colanti si unii de tercot, 2 prechi de pantofi, o pereche de tenisi, o bratara cu ponei si un lantisor cu Alba ca zapada. Am dus-o si la 2 filme 3 d ca am ramas seara in Bucuresti. cand o veni si bebe 2 se cam termina cu atata atentie...nu stiu cum o sa reusesc sa pot iubi la fel de mult un alt copil!Am fost si la doctor printre picaturi iar bebele meu la 28 de saptamani si 2 zile avea 1400kg! nu mi-a datnici un tratament penteru colestorol si trigliceride a zis ca este normal in sarcina!
ce ma ingrijoreaza este ca mi-a iesit o candida si nu mi-a dat tratament nici pentru asta. oare la nasterea normala nu afecteaza bebelusul...?

pozeBianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Tigruta, asa-i, parca e mai bine pentru solduri cu perna. Acum poate e doar in capul meu, nu stiu ce sa iti spun. Inainte sa-mi cumpar perna asta testasem cu niste perne mai mici pe care le puneam intre picioare si cam asa am ajuns eu la concluzia ca e mai bine daca am sustinere in zona aia. Eu zic sa testezi si tu cu ceva perna normala de prin casa si vezi cum te simti. Pernele de gravida oricum imi par utile ca majoritatea se pot folosi apoi la alaptat si pentru a sustine bebelusul. Prietenele mele cu copii mici mi-au spus ca dupa nastere le-au folosit intensiv. Perna mea e cam prea mare, desi eu sunt multumita de ea ma gandesc ca mi-ar fi fost suficient si una ceva mai mica gen bastonas.

Ma bucur ca vreti sa ne intalnim pana la urma! Dupa ce am lasat pe forum de vreo 2 ori mesaj pe tema asta si n-a raspuns nimeni, ma temeam ca nu mai vreti sa iesim. Eu am un program cam aiurea, de obicei libera diminetile, dar asa mult imi doresc sa ne vedem cat mai multe(preferabil toate) incat vin oricand dati voi strigarea. Deci pe mine ma puteti trece la "mi-e indiferenta ziua din saptamana"

Andreea, 26+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Neatza eu sunt chiauna..Eva mi-a facut diaree ieri si aseara nu a vrut sa manance nimic, laptele far alactoza la refuzat si toata noaptea sa frichinit, trezit..la noi in pat fiind..eu normal ca abia de am inchis un ochi, mai mult spre dimineata.
Sper sa nu fie nimic caci deja i-am inceput tratamentul.

Eu insa am racit , cum-necum iaca ca ma doare in gat si imi curge nasul si am o stare....insa burtica e bine, miscoteste si e cumintitca. Contractii false am si eu (una chiar acum, ih!...) mi se intareste burta si ma tine asa, nu sunt insa dureroase, aseara totusi dar cred ca de la strez ma durea ceva pe acolo.

De perna de gravida zic si eu ca e buna, am avut si eu la Eva, acum nu o mai gasesc neam, e undeva in beci la ai mei unde sunt depozitate toate cele de bebe..alta nu imi cumpar asa ca ma descurc cu pernute mici pana o gasesc..dupa nastere, la alaptat eu nu am putut sa o folosesc, am sanii mici si mi-ar fi alunecat ori fata ori ar fi scapat sanul din gura..asa ca am aplicat metoda clasica de tinut in brate la tzitzic.

Ana_lia am pus 2 poze pe FB. Rochita nu e de gravida dar merge, e de la Desigual, eu o luasem initial pt botezul din 28.01 dar datorita vremii au mutat botezul in martie asa ca alta rochie nu mi-am luat..desi daca ar fi fost mai cald afara mi-ar fi fost cald in ea.Am avut noroc insa.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 28s+ Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput