CONCURS-Sfaturi pt. prevenirea iritatiei de scutec

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Felicitari castigatorilor si speram sa se mai repete concursul, ca a avut succes! Poate date viitoare suntem printre castigatori...

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Au fost cumva trimise premiile prin posta? Eu n-am primit nimic inca...

Intreb fiindca mi se pare ca s-a schimbat postasul, soacrei tocmai i-a lasat cu 10 milioane mai putin pentru pensie, noroc ca s-a sesizat urgent...

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

La mine a ajuns curierul chiar acum. Sunt sigura ca ajunge si la tine Selene, vine cu un curier nu cu posta.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

astazi am primit si eu premiul, multumesc inca o data DC si Nivea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Am primit si eu premiul. Multumesc DC, multumesc Nivea !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Azi a venit si la noi, nu ma asteptam la curier... Multumim!

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hribg spune:

Trei copiii am si la nici unul nu le-a fost de folos servetelele umede decat daca eram in deplasare si nu aveam cum sa le facem baita.De fiecare data daca utilizam servetele fara a-i spala dupa drumetie se iritau groaznic.Deci spalatul nu poate fi inlocuit cu nimic, in cazul meu, apoi daca se intampla asa ceva trebuie spalat si lasat sa se aeriseasca pielea fara a bombarda cu sute de creme si solutii.
In general se da preventiv dupa fiecare schimbat cu o crema protectoare ce contine zinc pentru a nu se ajunge la asa ceva.
Ce-i drept am trecut si prin episoade de scaune moi si dese si eram atenta ca sapunul lichid sa fie bun si scutecele sa fie schimbate imediat dupa scaun.De nadejde erau sedintele in piele goala a bebe-ului, rivanolul si cremele cu concentratie mare de zinc.
pup si sanatate !

Mergi la inceput