Am nevoie de un sfat va rog.

Am nevoie de un sfat va rog. | Autor: Catincutza89

Link direct la acest mesaj

salut burtici, sunt noua inregistrata in a 14-a saptamina. ceia ce ma ingrijoreaza foarte mult si nu imi dispare din gind niciodata este poate o chestie cam banala, insa am nevoie de un sfat. La inceputul sarcinei cind aveam 8 saptamini in regiunea mea au avut loc 5 cutremure in timp de 3 zile, pot sa spun ca la primul cutremur am avut o frica incit mai nu am lesinat, mau apucat si dureri de burta si mi s-au astupat urechile si nu mai vedeam nimic, eram in shoc, eram foarte inspaimintata si nu imi dadeam seama ce fac ca mai nu am iesit in pielea goala afara. Dupa acel cutremur mi-am dat seama ca acea spaima poate sa-i faca daune bebe-ului meu si in urmatoarele cutremure m-am staruit sa ma iau in miini. Ceia ce nu ma lasa e gindul dupa acel cutremur, oare totul bine cu bebe-ul meu? nu i s-a intimplat nimic? va rog am nevoie de o opinie. va multumesc mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

La doctor ai fost pana acum? El ce a zis?

Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Eu nu cred sa fi afectat bebeul cu ceva, dar pentru mai multa siguranta testele pe care le vei face iti pot cat de cat arata daca bebele are vreo suferinta fetala.
Eu in sarcina am fost tot timpul cu probleme, obtinut prin fiv, sangerare puternica la 5 sapamani, apoi sangerare zilnica pana la 4 luni, cu multe tratamente, socrul mort in casa la 3-4 luni fiind soc pentru toti, apoi nu mai stiu cate alte chestii. Si eu zic si sper ca daca a trecut bebele meu prin atatea, o sa tin in brate in curand un flacau sanatos.
Bafta, si nu te ingrijora, Dumnezeu stie sa le aseze pe toate.



Multumesc Bunului Dumnezeu!
36 Victor Gabriel

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

ceea ce povestesti tu pare a fi un atac de panica si in mod normal nu afecteaza sarcina. in schimb, pare a fi insotit de cresterea tensiunii (socul de care povestesti) si ar trebui vb cu dr pentru a fi monitorzata.
numai bine



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput