Bazar Umanitar * ( 71 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

A, si inca ceva...am multe produse inca neplatite de luni de zile. Am luat legatura cu cumparatoarele, de multe ori, am repus produsele pe bazar si am ramas cu ele asa. Ce ar trebui sa fac?
Fiecare stie ce probleme are si cred ca trebuie sa fim intelegatori pana la capat.
Daca intr-adevar credeti ca am gresit iremediabil si v-am daunat colectivitatii, imi voi retrage toata activitatea, asa cum au facut si alte fete mai vechi...
PS De acum incolo voi trimite pachetele fara sa primesc confirmarile... :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

La absolut toate produsele trimise pastrez chitantele cam 2-3 saptamani. Caciulita lui Olim, trimisa in 2010 cu inca alte 5-6 pachete a fost singurul pachet care nu a ajuns. Oare cum de...?!?!?
Cred ca in astfel de cazuri se pot face reclamatii, se poate da calificativ negativ...nu cred ca e o solutie sa eviti un om pt atata. Am patit la multe din mamicile de aici sa primesc produse mult sub prezentarea de pe bazar si am considerat ca sunt scapari, mici greseli. Si intr-adevar, am primit produse foarte bune de la aceleasi persoane...Dar cand a fost cazul am scris ce ma supara si am lasat reprosurile deoparte. Ceea ce ne uneste aici mai presus de orice e ajutorul dat cazurilor si comunitatea din care facem parte. Fiecare din noi am gresit. Nu e un capat de lume. Doar ca cel mai usor e sa judeci daca esti din exterior si nu stii toate substraturile, nu te implici total...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Ducky, nu te mai necaji, nu merita.

Cine frecventeaza bazarul de mai mult timp stie ca tu trimiti pachetele doar lunea si cunoaste si situatia ta financiara si civila.

Eu, cel putin, stiam si stiam de aici, nu din alta parte, pentru ca ai scris aici.

Si pana acum nu stiu sa fi fost vreun termen fix in care sa se trimita pachete.In niciun caz nu s-a facut pana acum vreo tragedie ca s-au trimis pachete in 2-3 saptamani.

Iar eu, personal, te apreciez foarte mult pentru eforturile pe care le faci, pentru a-i ajuta pe cei din jurul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Si mie mi s-a intamplat sa trimit un pachet si sa ajunga dupa vreo 3 luni.
Nici eu si nici destinatara pachetului nu ne mai asteptam sa ajunga, ii pusesem cruce.

se intampla sa se piarda pachete, mai ales pachete mai mici. Mai rar, dar se intampla.
Mi se pare un gest foarte urat sa acuzi (indirect sau nu) de minciuna pe expeditorul acelui pachet.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ducky imi pare rau de sit ta sincer,dar aici suntem la subiectul Bazar si tb sa ne limitam la asta nu crezi?....vrei sa ti povestesc si eu sit mea financiara,relatiile cu alti cump vanzatori, ce vrei,ca sa te simti scuzata,indreptatita?..........tu ai fost deranjata de mesajele mele normale cred eu 3 la numar si ai venit sa te plangi aici ca ,,cineva,oarecare,, te deranjeaza............scuzele astea care le ai prezentat sunt deja o justificare prea lunga si amanuntita care nu si are rostul si nu e cazul sa deviem,sa generalizam, de la ceva ce trebuia sa fie f simplu de rezolvat....imi raspundeai ,,mai fata eu nu am timp sa intru la subiectul respectiv, responsabila sa mi faca comfirmarea,,......atat si nimic mai mult iar eu ma conformam............era asa greu?tb sa ne scuzam acum, sa ne expunem activitatea noastra pe DC,sit familiala etc.........?ca sa acceptam esecul acestei tranzactii datorita comunicarii inexistente?nu e mai simplu sa ne acceptam fiecare partea de iresponsabilitate si gata, sa nu mai umplem paginile cu lamentari?
Incredibil cum ai gasit timp sa scrii atata aici intr o seara cu scuze,justificari,lamentari dar nu si sa scrii 3 cuvinte unui cumparator oarecare care nu ti stia problemele,situatia,activitatea........vroia doar sa cumpere 2 produse........ti ar fi luat mult mai putin,scuteai o groaza de timp sa stii.....cam asta e cu ASUMAREA RESPONSABILITATII PANA LA CAPAT NU DOAR A INTELEGERII ,indiferent despre ce e vorba, cand implicarea nu e totala cum spuneai.Sorry pt mine faptele conteaza mai mult ca vorbele,sunt mai realista ce sa fac.......sper ca si corecta
Data viitoare o sa fac si eu confirmari in toate locurile posibile nu DOAR pe YM si la subiectul cu cazul respectiv.........MEA CULPA

Pentru activitatea ta la umanitare......EU NU VREAU SA TI O RETRAGI, CA ALTE FETE MAI VECHI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

...si aici din astea?




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ducky




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

FETELOR< VA ROG E URGENT :

are cineva adresa de mail, numele de utilizator de pe forum sau un nr de tel de la capsuna2001?!

Voi stiti de ce nu ma lasa bazarul sa raspund la o intrebare pusa de cineva la bazar?

sau cum ii pot scrie la bazar? am dat cautare dupa numele ei dar imi apare ca nu are produse...

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ioi cand aud asta cu retragerea de la nisip cu lopatica in mana imi vine sa urlu :-)
cred ca nu e cazul sa ne retragem, uneori gresim, alteori suntem neatente, nu cred ca e particpanta la bazar care sa nu fi facut vreo greseala
si pt greseli exista acolo acel buton care da calificativ negativ.
coletele intr-adevar trebuiesc trimise doar dupa confirmare, cand nu stim cine e cumparatoarea, caci pt asta au elaborat fetele acele reguli !

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Pentru Ionela"
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=40792&n=sacou-dama
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=40791&n=fusta-dama

Mergi la inceput