Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Ooana, am visat ca eram in concediu, in Creta, la hotel si era f urat si mizerie si nici plaja nu aveau si ma intrebam cum am putut sa aleg asa ceva. Voi nu erati si eu ma tot gandeam sa te sun sa iti spun ca neaparat trebuie sa schimbi hotelul. Nu era nici Larisa in vis si ma gandeam ca eu inca odata nu mai vin si cu ea aici. Nu stiu de unde si pana unde visul ca nu am vorbit cu nimeni de concediu

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

Ooana, am visat ca eram in concediu, in Creta, la hotel si era f urat si mizerie si nici plaja nu aveau si ma intrebam cum am putut sa aleg asa ceva. Voi nu erati si eu ma tot gandeam sa te sun sa iti spun ca neaparat trebuie sa schimbi hotelul. Nu era nici Larisa in vis si ma gandeam ca eu inca odata nu mai vin si cu ea aici. Nu stiu de unde si pana unde visul ca nu am vorbit cu nimeni de concediu

Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


stresul meu cel mare era sa nu cumva sa ajungem acolo si sa imi para rau dupa Turcia desi e putin probabil, pentru ca nu ne place sa mergem in aceleasi locuri de mai multe ori iar Turcia am bifat-o deja de 2 ori...suficient!

DAR am citit atatea review-uri bune incat nu mai am nici o indoiala
asa ca te rog sa incepi sa visezi doar peisaje de vis si un hotel asa cum ne dorim
nu stiu cum sa facem ca mi-ar placea sa ajungem si in Santorini...dar cred ca ar fi foarte greu pentru cei mici


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

La Multi Ani Rubia!!!! Sa ti se indeplineasca visele!

Eu am decis sa scoatem definitiv bineronul, asa de ieri ducem munca de convingere. Am mai incercat o data dar nu a vrut deloc, imi tot zicea apa nici nu vroia sa puna gura (ea stie ca doar apa se bea din cana). Acum i-am luat o cana noua si i-am tot aratat-o, zicandu-i ca e special pt lapte, toata ziua am pregatit-o, parea f incantata, s-a plimbat cu ea prin casa... pana a venit seara. I-am dat cana si a inceput sa urle de nu ne mai puteam intelege. Am tras aer in piept, si am tot tras......sa imi pastrez calmul. i-am tot repetat ca e lapte, ca nu treb sa planga, da de unde....i se rostogoleau niste lacrimi si imi intorcea spatele.. Pana la urma i-am scos capacul si i-am aratat, am lasat-o sa isi bage degetul.....etc etc, dupa aia i-am aratat animalutele de pe cana, ce face fiecare...si tot asa. Intr-un final a inceput si ea sa zica "apte" si sa ia cate o gura. M-am chinuit asa vreo 15 minute cu cate o gura si deabia ultimiii 50 de ml s-a decis sa ii bea si ea normal. Dupa asta a inceput sa rada, ca si cum "te-am facut" Azi dimineata am luat-o de la capat, de data asta simteam ca nu o sa mai am atata rabdarea - ca ma grabeam -asa ca am folosit un stimulent si i-am promis ca daca il bea singurica pe tot o sa o las sa se uite putin la "pis". Se tot uita in dubii la cana si zicea "apte" "tooo" "pis pis". L-a baut pe tot singura si cum a terminat a ras si mi-a zis "pis", asa ca m-am tinut de promisiune si i-am pus pe pis. Vedem diseara cum decurge procedeul, sper sa nu tina f multe zile munca asta de convingere.

Am impresia ca incepe sa mai zica si alte cuvinte.

Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010



Noi am scos bibe pe la 1 an si un pic, de atunci9 bea din caa cu pai,din canita cu cioc si mai nou e fan sa bea din sticla :)).eu am fost speriata ca sotul a baut cu biberonul pana la 4 ani si nu am vrut sa fie si Cristian asa .abia acum imi dau seama ca a fost usor la noi, i-aam dat intr-o seara din sticla cu pai..pe urma vreo 2 seri a vrut din bibe dupa care nu a mai vrut bibe..acum seara la 9 juamte vine si cere apte, stinge lumina, il bea pe intuneric pe langa noi dupa care se intinde pe canapea si spre 10 jumate e in lumea viselor.si apoi la 7 fix e in picioare :)).iar pe timpiul zilei mai doare de pe la 3 pana pe la 5jumate, maxim 6.nu pot sa cred , e ca un ceas, la 15.00 adoarme..

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Nici noi nu am avut nici o probleme cu canita la apa - tot avent - dar numai la apa; a baut din cana de mica. Insa altceva nu bea si pace, nici ceai, nici suc de fructe. Cand am vrut sa ii dau suc de fructe i-am dat cu paharul. Cred ca asa i s-a intiparit ei in minte...cana e doar pt apa

Laurica, Georgia - cred ca va e greu tare

Georgia, toti fac la un moment dat asa. Iti testeaza nervii, rabdarea si perseverenta Asa ca, desi suna usor si in realitate e greu, trebuie sa iti pastrezi calmul si sa fii consecventa, pentru a le demonstra ca nu merge asa. Mai nou Larisa nu vrea sa iasa din lift cand ajungem acasa. Normal ca nu o pot lasa acolo asa ca o trag afara, incepe sa planga si da sa se tranteasca. O las pe jos, ma duc sa deschid usa la casa si ii zic ca nu are decat sa stea trantita ca eu ma duc in casa si inchid usa (dar nu de tot, sa ma pot uita prin crapatura ce face). Fara alte rugaminti si insistente, ii zic doar ca e urat ce face si daca nu se ridica plec in casa. Se ridica si vine imediat dar cateodata ca sa imi arate ca nu se lasa asa usor se mai tranteste si in casa la intrare pe hol. II spun acelasi lucru, pe un ton hotarat - ca n-are voie si daca nu se ridica eu nu o mai bag in seama, n-are decat sa stea acolo cat vrea si sa ma anunte cand ii trec nervii. Se ridica in maxim 2 minute si vine razand.
Alti dracusori/tranteli nu am experimentat, dar sunt sigura ca va urma....Chiar o simt de cateva zile ca se cam alinta ...am senzatia ca nu mai e mult pana sa il descopere pe "nu"


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Racusor, am incercat, n-a mers. Asa cand o intreb daca il iubeste pe radu se duce la el si il ia in brate, il pupa..
Ochidut, si eu sunt curioasa de pozitia in care bea laptele.

Auziti ma fetelor. Am observat ca ma deranjeaza mai putin gandul ca o sa o vad pe mara cu un baiat decat gandul ca o sa il vad pe radu cu o fata. La marius e invers. D-aia sunt soacrele de baiat mai rele? :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cu trantelile pe jos, avem perioade si perioade. Acum suntem in plin avant. Dar mai intai miauna, apoi plange tare, cu lacrimi si daca nici asa nu are succes se arunca pe jos si da din picioare. Il ignor, daca pot, daca nu pot , il iau in brate, si mergem in alta incapere, (adica deranjeaza pe cineva, sau nu e cazul si locul acolo). Oricum, mie mi se pare ca , cu cat intelege mai multe, cu atat se face mai obraznic si incepe sa nu asculte.

Raul nu mai vrea sa bea nimic din sticlute. Doar laptele din sticla cu biberon, dar nu ma chinui pana la 2 ani sa il scot. Atunci nici nu o sa deranjeze daca nu mai bea lapet dimineata si seara. Dar el nu mai vrea sticla cu pai, sau orice altceva. Bea doar din pahar de al nostru...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

alice,gand la gand!
dar am promis ca voi fi o soacra buna!

fetele, strumfii/strumfitele voastre cum stau cu posesivitatea fata de mami?
mai nou, eu sunt mami mea.e pe mine permanent si vai si amar sa puna mana cineva pe mine.
s-a uitat un tip mai insistent la mine, in parc si strumf imediat:mami mea!
tati nu se simte deloc confortabil.
sa zic ca,daca suntem amandoi acasa din 10 ori spune mama de 8 ori si tati de doua ori.
cum ma vede ca vin, ii spune tatei:pa taie,taie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mara l-a descoperit deja pe nu. Toata ziua aud prin casa numai "niu niu", "niuuuuu", "NIUU" si "da" cand vrea cu adevarat ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Am fost si eu mami a mea dar i-a trecut :)) acum are zile cand e toata ziua lipita de tasu, si zile cand vrea numai la mine. Dar daca e cu marius intr-o camera si ma duc si eu, iar ea vrea doar cu tasu, ma goneste. Imi zice "papa mami" si face cu mana.
E valabil pt oricine de altfel, cand nu vrea ea pe cineva undeva il goneste. Iar daca persoana nu pricepe o ia de mana, o duce spre usa si zice asa frumos " papa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

La Raul PAPA are mai multe intelesuri :
1. pa pa= la revedere
2.pa pa= mancare
3. pa pa = pipi
Si f multe cuvinte nu au nici o legatura cu felul in care ar tb sa sune cuvantul...ex Paula = Pama si Luci = Lata. Stiu sigur ca asta zice, pt ca repeta dupa mine si cand ii zic Paula tranteste un Pama!!!


Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput