Nasterea la Arcadia - Iasi (36)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Multumim frumos de urari. La multe luni, bebe Claudia!!!

Venim cu vesti bune...ieri l-am crestinat pe puiutzul nostru si a fost un bebe fff cuminte si totul a decurs f bine!

Pupicei la toti bebitzeii!

Mamica fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

Multumim frumos de urari. La multe luni, bebe Claudia!!!

Venim cu vesti bune...ieri l-am crestinat pe puiutzul nostru si a fost un bebe fff cuminte si totul a decurs f bine!

Pupicei la toti bebitzeii!

Mamica fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Felicitari Simonik...Sa va bucurati de el!

Mami fericita cu Ioan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FELICITARI SIMONIK sa va traiasca micutul crestin!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Felicitari Simonik, sa va traiasaca micutul crestin si sa va bucurati de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

IULIA fata mea a avut bubite si le-am rezolvat cu stelatopia acum nu mai are... sa stii ca eu pana acum am folosit Emolium care este foarte bun dar singur nu a reusit sa ne scape de bubite...Oare daca e pt piele normala si folosesc risc???

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005

Care produs de la Emolium ai folosit mai exact ? Eu as zice sa iei in continuare din gama STELATOPIA daca zici ca ti-a facut candva bubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Eu la fel sugerez sa se mearga tot pe gama de la Mustela si sa nu se mai schimbe produsele.
Simonik sa va traiasca micutul crestin!
Noi azi am avut prima experienta cu laptele de capra.Cum a fost...ceva de genul:
Parca era electrocutata la fiecare gurita bauta.Pana la urma l-a baut pe tot.Nu i-am pus decat 40 ml intr-un bidonas.
Vroia sa bea mai mult ca vedea bidonasul cu laptic insa dupa prima gurita a simtit ca nu e lapticul care il serveste ea de obicei si ca e diferenta mare de gust:)).Oricum ne-am amuzat cat circ a facut cu el.Poate maine e mai usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

neatza cu o cafea aromata si muuult soareeee
DADA,ce amuzanta ai fost. dar dc vrei sa ii dai alt lapte?
ce-o mai face stefana, nu a mai intrat demult
simonik, felicitari pt crestin, sa creasca sanatos si frumos
noi de vreo cateva zile mergem doar de o manuta,pana obosim si ne lasam in fundulet tare-i mai place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Citat:
citat din mesajul lui madline82

Melise bine ai revenit printre noi si felicitari pentru grasunel! Asteptam povestea nasterii in detaliu, te-a asistat dr Mihalceanu?

Mamica Estelei , 24.mai 2011


Salutare, din nou, sper sa fie mai des de acuma ca ne-am mai linistit... madeline82, da, a ajuns exact la fix dna Mihalceanu. Cand mi s-a rupt apa era la vaslui, tocmai pleca de acolo. A ajuns cu vreo 20 de minute inainte sa nasc efectiv. Taman cand trebuia, ca sa fie totul ok. Pana a ajuns ea m-au rasfatat fetele care erau de garda la Arcadia. A fost tare frumos totul, in sensul ca desi eram extenuata si contractiile erau la 2 minute din momentul in care mi s-a rupt apa, toata lumea ma rasfata si imi distragea atentia de la durere... Saptamana viitoare ma adun si scriu tot, detaliu cu detaliu.

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

sunt foarte fericita ca merge treaba cu alaptatul. Eram un pic stresata dupa experienta nu prea reusita de la Elisa. Dar Tudor e un mancacios, la inceput nu se satura, a primit completare la Arcadia, dar de cand am venit acasa nu i-am mai facut lapte praf, papa doar de la san si e foarte multumit. Am avut un pic de febra acu vreo doua zile si m-au durut sanii, dar acu a trecut... curge laptic si el e multumit.

A... am uitat sa va spun ca aproape tot ce i-am cumparat eu pentru nou-nascuti ii este mic. Doar cateva body-uri ii vin. Noroc ca urmeaza sa mai nasca o cumanta in mai, apoi sora mea in septembrie. Macar am cui sa le donez.

La voi in cat timp a cazut buricutul?

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Citat:
citat din mesajul lui MElise

sunt foarte fericita ca merge treaba cu alaptatul. Eram un pic stresata dupa experienta nu prea reusita de la Elisa. Dar Tudor e un mancacios, la inceput nu se satura, a primit completare la Arcadia, dar de cand am venit acasa nu i-am mai facut lapte praf, papa doar de la san si e foarte multumit. Am avut un pic de febra acu vreo doua zile si m-au durut sanii, dar acu a trecut... curge laptic si el e multumit.

A... am uitat sa va spun ca aproape tot ce i-am cumparat eu pentru nou-nascuti ii este mic. Doar cateva body-uri ii vin. Noroc ca urmeaza sa mai nasca o cumanta in mai, apoi sora mea in septembrie. Macar am cui sa le donez.

La voi in cat timp a cazut buricutul?

MElise

Eu i-am facut baita, i-a cazut buricul in 12 zile.
Melise ai mai fost taiata de data asta ?

Mami fericita cu Ioan Gabriel

Mergi la inceput