LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***409***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Maria- La multi ani!

Tare eleganta mai fuserati, doamna Floric!

Sa nu uit, sa-i arat lui Simply ochelarii mei lila cu gri
http://www.mikli.fr/internationalGroup/membre.php?marque=ALAIN%20MIKLI&produitSelect=AL1120M02C&reseauMarque=&collection=&codeCouleurDominanteFace=&forme=&nature=&typeMontage=&matiere=M%C3%A9tal&modele=&base=&gamme=&codLang=fr

(sunt pe mijlocul paginii)
Barbatul a cam carait ca se vor demoda, dar mie mi s-a pus pata, asa ca i-am zis ca-s "florile mele de 8". Ca ma vedeam cu ei vara su niste combinatii gri, lila, galben ,verde, etc.
De la discutiile lui Floric cu Ina mi se trage.....

Anastasia a stat azi cu taica-su ca eu am fost cu Alex al sport si apoi la...contrabas. I-a placut, dar s-a si lamurit ca intr-adevar e "cam mare", chiar daca a incercat unele de copii. Mai are inca 4 cursuri si pana la toamna viitoare sa se hotarasac la ce instrument ramane.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetele,

Eu tot bag cate un ochi aici dar nu-mi mai arde de scris, am o stare de primavara anemica, cu stomac care plange dupa mancare dar care nu poate manca nimic, nu stiu cum sa explic starea dar e . Saptamana viitoare ma duc la dr., azi am luat de la mine-citire elevit sa ma mai pun pe picioare...

Am vazut pozele Olgai si m-au impresionat foarte tare, abia astept sa vina bebele, sa-i vad reactia lui Stefan, sa pupacesc un gandacel mic ... in acelas timp sunt si speriata daca ma voi descurca singura cu 2 copii, sotul o sa plece inainte sa nasc si mai vine cand bb o sa aibe 4-5 luni, nasol, nu?

Deja imi fac griji cine o sa-l duca pe Stefan la gradinitza, vreau sa-l duc eu, sa nu se simta abandonat, atunci imi trebuie o cocoana din bloc pentru juma de ora (e aproape gradinitza). Trebuie sa fac sapaturi din timp...


Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:


Floricule, ai fost THE BEST la pary, mi-a placut tinuta ta, chiar te-a avantajat . Of, si eu trebuia sa ma pregatesc de tinuta de vara cu burtoaca .

Novus- frumoasa petrecere, Ada o minune superba, Stefan chiar a zis "e o pinsesa, aie ochii bluu ca mine"

Chato - frumoasa prezentarea a cartii "Necunoascuta din Birobidjan", merita citita cand apare in lb.romana.

bebe_shtrumf - nu cunosc despre iritaria de pe limba, o poti da cu solutie pentru afte (am uitat numele) sau sa faci un amestec de amoniac cu apa si sa ii stergi limba cu un tampon demachiant...

Va pup !


Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Floric, ai fost tzitza de mitza! Esti pe drumul cel bun!
Si amu e drept ca majoritatea doamnelor/ domnisoarelor din poze au fost imbracate de ti se strepezesc dintzii...da' stii ce, nu asta conteaza pana la urma, ci faptul ca s-au simtit bine si s-au distrat, ceea ce e vizibil in poze!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

la multi ani! la multi ani! la multi ani!

olga...si tudi a facut o alegie de genul asta de la cartofii de la mc...o singura data i-am dat si m-am lamuri! ii ieseau bubite rosii vazand cu ochii, apareau, dispareau..totul a durat cam 5-10 minute..i-am dat 3 zile ceva picaturi pt alergie si atat..ma bucur ca e ok david!
superbi baietii! si sanatate lui chiti!

sa aveti o seara linistita! va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575
bebe_shtrumf - nu cunosc despre iritaria de pe limba, o poti da cu solutie pentru afte (am uitat numele) sau sa faci un amestec de amoniac cu apa si sa ii stergi limba cu un tampon demachiant...



Imi cer scuze ca intervin asa, eu am intrat doar sa-mi trimit celebrul abstract in limba lui Shakespeare , ca la 12 se canta bingo... si am citit doar ultima pagina... nu stiu exact despre ce fel de iritatie de limbuta e vorba, dar cum e important mai intai SA NU FACI RAU, cred ca trebuie precizat ca solutia aia cu care se da pe limba in stomatite micotice este de BICARBONAT, nu amoniac. Nestiind exact care a fost intrebarea, ma abtin de la alte comentarii.

O seara frumoasa!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

La multi ani, Maria, fetita minunata! Sa ai parte de o viata frumoasa ca tine! Miha


Mada, acum o jumatate de ora am vazut mailul, noi am fost la ziua unui baietel in dupa-amiaza asta si sindrofia s-a prelungit pana la 11. Sa mai mai uit pe traducere? Mai e de actualiate? ( daca tu ai zis ca ai trimis rezumatul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani!
Damian Serban,ghiocel de Eseea
Albert Gabriel,ghiocel de Ciresica5

Sa fiti sanatosi si norocosi...mamicilor

Las cafa



o duminica frumoasa va doresc si numai bine!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neatzaaaa!

Multumesc pentru aprecieri. Multe dintre ele trebuiesc redirectionate creatorului. Eu consider ca a muncit ceva cu mine.

Ce liniste e pe aici. oare nu v-ati intors de pe la petreceri?

Eu plec cu Rares la biserica. Si apoi la o alta petrecere, ziua finului. Of...epuizant we.

Cand am vreme voi relata petrecerile. Pe scurt va spun ca au fost doua petreceri total opuse. Pun una doua poze si de la petrecerea a doua.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Aici

http://s598.photobucket.com/albums/tt70/Floric_album/8%20martie%202012/

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput