Strugurasi de Sept-Oct 2011 *44*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana daa , si el face kk de cand ii dau portocala
cum zici si tu , cum bea , cum face , si face moale
si daa , a inceput si el sa faca si de doua chiar trei ori pe zi
primul kk este ghiulea apoi incepe sa se inmoaie
eu nu sunt obisnuita cu asa ceva am inceput sa consum mai multi pampersi mie nimic nu mi convine

_


de T 6+





:)))

pune-l pe olita si nu mai consuma pamapersi ..
Eu ma bucur de numa, iti dai seama. avem copii perfecti! sa pun o poza pe grup cu sportiva mea.. ca pe fb am pus-o ..
Asta e dedicatie pt T

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



ce sa zic...m ai dat pe spate cu pozele...ce ochi...ce gene...
e superba !!!

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

http://calorii.oneden.com/

neata!

Avem mai sus un link cu calorii ca sa stim ce si mai ales cat sa dam copiilor. e bun si pt noi sa ne monitorizam ratia zilnica.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna dimineata

Seidana-mi-a facut o deosebita placere sa te(va) cunosc personal,ne-am simtit bine in compania voastra,a zburat timpul.Abia astept sa ne vedem si saptamana viitoare,toate 6 .Si daca tot va aprovizionati si de la Lidl-ul de langa casa mea ,haideti si pe la noi!

Oanaiasi -azi fac din nou prajitura cu branza ,la cerere...acum o sa reduc cantitatea de zahar sa vedem daca e insesizabila.
Ce ne-ai spus despre continutul nutritiv al laptelui ,mi-i se pare logic si imi amintsc cand a scris si Ionela acelasi lucru.
Nanna mika a punctat foarte bine despre sfaturile nutritionistilor.

Dbunny -urmatoarea praji pe care o voi face va fi checul in doua culori.Multu de reteta.Peste tot produsele bio sunt f scumpe.

Jade Jador -sigur e pe vine urmatorul dintisor ,de aia e asa marait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Creola, ma bucur mult ca a avut succes prajitura! Daca vrei o alta praji cu care nu ai cum sa dai gres e cea bicolora. faci 2 checuri . unul simplu si unul cu cacao. cand sunt gata le tai in 2 pe ambele.crema e cea de eclere cu lapte galbenus, putina faina si vanilie. pui un blat alb ,crema si apoi unul cu cacao. se lasa sa se inmoaie un pic si se papa. e extraordinara!

Pt prajitura de azi ai congelat branza?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Si acum lamuriri la ce s a mai scris din cartea lu' bilic. citez:

Portocala nu se bea. o portocala proaspata contine aprox 60 calorii si 3 g fibre in timp ce un pahar de fresh are 120-150 cal si 1 g fibre. faceti singuri calculul si comparati cat timp v ar lua si cat de satui v ati simti daca ati manca echivalentul caloric al unui pahar de suc. adica 2-3 portocale.

citisem intr o alta carte ca sucul de fructe impune un raspuns mult prea agresiv din partea pancreasului prin secretia de insulina. Are multe zaharuri fara fibre. deci ..cu moderatie.

si acum soc:

Porcul e mai bunca vita. muschiul este mai sarac in grasimi decat cel de vita. in plus, deoarece porcul nu este rumegator grasimea va fi mai putin saturata si va reflecta modul in care a fost hranit adica va fi bogata in aizi grasi nesaturati proveniti din porumb si cereale.

de asta zice ea sa dam muschi de porc la copil

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Revin cu motivul pt care nu e de acord cu regimul vegetarian la copii. mai acus

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza
oana mareee grija cu numaratul caloriilor, e o activitate care , dpmdv, e taree pacatoasa , creeaza paranoia si ajunge sa te streseze fiecare bucata pe care o bagi in gura..

Creola.... am simtit ca parca te cunosc de-o viata

Jade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Oanaiasi-multumesc si pentru urmatoarea reteta... nu am congelat branza , am primit un alt pont de la soacra cum ca daca pun un pic de gris pe blat va absorbi apa...sa vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

oana tin sa iti multumesc pu informatiile aduse aici din cartea pe care o citesti, eu le gasesc utile pe unele


pediatra mea nu imi face fata la cererile mele si sunt nevoita sa apelezi la pediatri din afara, ca ex. ukraina.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Neatza
oana mareee grija cu numaratul caloriilor, e o activitate care , dpmdv, e taree pacatoasa , creeaza paranoia si ajunge sa te streseze fiecare bucata pe care o bagi in gura..

Creola.... am simtit ca parca te cunosc de-o viata

Jade

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



sunt deacord cu afirmatia ta, dar se poate si de monitorizat usor, fara sa exageram.

btw noi tot avem prb cu constipatia de 2 zile nu a facut nimika sa vad cum va face azi, e fr agitata, plinge, noaptea nu dorm ca e foita rau si plinge din senin......cu greu fac fata din cauza supraoboselii, imi scade si laptele beau cafea sa ma tin treaza

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput